VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bitno je da se radi jer očito posla ima. A mislim da je to jedino što će Zaba gledati, ima li se posla ili nema. Sve drugo je od manjeg značaja.

Ma je, baš je bankare briga dal Varteks ima posla ili ne, njima su interesantne nekretnine i za kolko će ih dobiti! Što dulje odugovlače s tim kreditom koji je Varteksu neophodan, to je banka u povoljnijoj situaciji…ne mislite valjda da je banki u interesu kako će Varteks poslovati…da se njih pita, oni bi da sutra propadnu i da se namire iz njegovih nekretnina…država je jedina ta koja još Varteks održava na životu, budući da su “oprostili” Varteksu dugove, odnosno pretvorili u udjele i još je jedino država ta kojoj je uz upravu stalo do Varteksa…zbog radnih mjesta, to je politika…situacija na tržištu rada je ionako složena, ne trebaju im još radnici iz Varteksa na ulicama i burzi rada…a i država je još jedina koja može pregovarati koliko-toliko s bankama da iznađu nekakav dogovor, kojim bi Varteks preživio…da se pita banke, odvano bi ga ugasile….


Bitno je da se radi jer očito posla ima. A mislim da je to jedino što će Zaba gledati, ima li se posla ili nema. Sve drugo je od manjeg značaja.

Ma je, baš je bankare briga dal Varteks ima posla ili ne, njima su interesantne nekretnine i za kolko će ih dobiti! Što dulje odugovlače s tim kreditom koji je Varteksu neophodan, to je banka u povoljnijoj situaciji…ne mislite valjda da je banki u interesu kako će Varteks poslovati…da se njih pita, oni bi da sutra propadnu i da se namire iz njegovih nekretnina…država je jedina ta koja još Varteks održava na životu, budući da su "oprostili" Varteksu dugove, odnosno pretvorili u udjele i još je jedino država ta kojoj je uz upravu stalo do Varteksa…zbog radnih mjesta, to je politika…situacija na tržištu rada je ionako složena, ne trebaju im još radnici iz Varteksa na ulicama i burzi rada…a i država je još jedina koja može pregovarati koliko-toliko s bankama da iznađu nekakav dogovor, kojim bi Varteks preživio…da se pita banke, odvano bi ga ugasile….
[/quote]

Konačno objektivan iskreni članak i viđenje stanja u Varteksu.
Moja osobna želja je da se Varteks izvuče, ne nemam dionice već mi supruga radi u Varteksu , jer kad bi se izvukao tj. da barem dobije kredit malo bi mi se oporavio račun jer su im dužni 3 plače.(3*2150kn)(i mi bi pričali o uspješnosti i firmi koja ima budučnost)
Obzirom na cjelokupnu situaciju u Varteksu su najvrednije nekretnine, lijep položaj, idealan za stambene zgrade a znamo čime se Koščecovi “pajdaši” bave, tj. i laici kad pogledaju 10 največih dioničara sve im je jasno.



Bitno je da se radi jer očito posla ima. A mislim da je to jedino što će Zaba gledati, ima li se posla ili nema. Sve drugo je od manjeg značaja.

Ma je, baš je bankare briga dal Varteks ima posla ili ne, njima su interesantne nekretnine i za kolko će ih dobiti! Što dulje odugovlače s tim kreditom koji je Varteksu neophodan, to je banka u povoljnijoj situaciji…ne mislite valjda da je banki u interesu kako će Varteks poslovati…da se njih pita, oni bi da sutra propadnu i da se namire iz njegovih nekretnina…država je jedina ta koja još Varteks održava na životu, budući da su "oprostili" Varteksu dugove, odnosno pretvorili u udjele i još je jedino država ta kojoj je uz upravu stalo do Varteksa…zbog radnih mjesta, to je politika…situacija na tržištu rada je ionako složena, ne trebaju im još radnici iz Varteksa na ulicama i burzi rada…a i država je još jedina koja može pregovarati koliko-toliko s bankama da iznađu nekakav dogovor, kojim bi Varteks preživio…da se pita banke, odvano bi ga ugasile….
[/quote]

Konačno objektivan iskreni članak i viđenje stanja u Varteksu.
Moja osobna želja je da se Varteks izvuče, ne nemam dionice već mi supruga radi u Varteksu , jer kad bi se izvukao tj. da barem dobije kredit malo bi mi se oporavio račun jer su im dužni 3 plače.(3*2150kn)(i mi bi pričali o uspješnosti i firmi koja ima budučnost)
Obzirom na cjelokupnu situaciju u Varteksu su najvrednije nekretnine, lijep položaj, idealan za stambene zgrade a znamo čime se Koščecovi "pajdaši" bave, tj. i laici kad pogledaju 10 največih dioničara sve im je jasno.

Baš da će graditi stanove to ne vjerujem,tu u ZG imamo hrpu novih stanova praznih neprodanih,ne vjerujem da je drugačije u Vž.Prije bi se možda gradili ono što i jedino prolazi a to su trgovačko-zabavno(obiteljski) centri jer tu banke jedino imaju koristi.Nažalost imam nekoliko dionica Varteksa i bit će bolje.

Varteksu 12 milijuna kuna za generalske i časničke odore

Varteksu 12 milijuna kuna za generalske i časničke odore


Šta je to naspram gubitka od 23milje?
Kap u moru.

Zanima me;
Jel itko zna tko je vlasnik zemljišta u Varaždinu gdje se trenutačno nalaze pogoni Varteksa???
Kviz pitanje,……

Pa ovi ako planiraju naručivati odore i u narednim godinama očito i ne planiraju opciju da Varteks propadne. Ovo zvuči kao da se zna da će kredit biti odobren.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]



Bitno je da se radi jer očito posla ima. A mislim da je to jedino što će Zaba gledati, ima li se posla ili nema. Sve drugo je od manjeg značaja.

Ma je, baš je bankare briga dal Varteks ima posla ili ne, njima su interesantne nekretnine i za kolko će ih dobiti! Što dulje odugovlače s tim kreditom koji je Varteksu neophodan, to je banka u povoljnijoj situaciji…ne mislite valjda da je banki u interesu kako će Varteks poslovati…da se njih pita, oni bi da sutra propadnu i da se namire iz njegovih nekretnina…država je jedina ta koja još Varteks održava na životu, budući da su "oprostili" Varteksu dugove, odnosno pretvorili u udjele i još je jedino država ta kojoj je uz upravu stalo do Varteksa…zbog radnih mjesta, to je politika…situacija na tržištu rada je ionako složena, ne trebaju im još radnici iz Varteksa na ulicama i burzi rada…a i država je još jedina koja može pregovarati koliko-toliko s bankama da iznađu nekakav dogovor, kojim bi Varteks preživio…da se pita banke, odvano bi ga ugasile….
[/quote]

Konačno objektivan iskreni članak i viđenje stanja u Varteksu.
Moja osobna želja je da se Varteks izvuče, ne nemam dionice već mi supruga radi u Varteksu , jer kad bi se izvukao tj. da barem dobije kredit malo bi mi se oporavio račun jer su im dužni 3 plače.(3*2150kn)(i mi bi pričali o uspješnosti i firmi koja ima budučnost)
Obzirom na cjelokupnu situaciju u Varteksu su najvrednije nekretnine, lijep položaj, idealan za stambene zgrade a znamo čime se Koščecovi "pajdaši" bave, tj. i laici kad pogledaju 10 največih dioničara sve im je jasno.

[/quote]Bankama je u interesu da sve firme posluju sa dobiti koje kreditiraju jer inače i one samo gube.Što se tiče Varteksa ima i gorih od njih(dalekovod,ingra, igh,petrokemija nije daleko i isto je država spašava)tako da Varteks ima šanse sa ovim kreditom ako bude.Vlasnik zemljišta je Varteke u VŽ,ima ga oko 200000m2 X 100E(minimalno)dolazi se do lijepe cifre.

Bankama je u interesu i to da postoje čvrsti ugovori ,plasman i priljev novca, a kada se radi za državom ,onda je i realizacija kredita izvjesnija.

Banka ne kreditira bilo koga, a i onog koga kreditira banka se prije osigura tako da se u bilo kojem trenutku može naplatiti (u ovom slučaju su to nekretnine)…
Ali pitanje je zašto bi sad banka kreditirala Varteks, a pokazalo se do sada da nisu u stanju vratit dug…i čisto bankarski gledano, da se pita samo banke, one bi ga ugasile već odavno i naplatile se u njegovima nekretninama…nemojte prikazivati molim vas banke kao neke spasitelje…nemojte zaboraviti da su upravo one odgovorne za ovu situaciju u kakvoj se nalazimo danas…
Banke rade za profit i nisu socijalna ustanova da nekog spašavaju…upravo suprotno…njima cvatu ruže kad drugi propadaju….
A i ne vidim da stoje baš u redu i guraju se koja će Varteksu dati taj kredit…kad je po vama to tako dobar posao…znaju banke što žele ovdje…
Ključna je država…jedino ga ona može izvuć iz ove situacije…koja je otpisivanjem duga, odnosno zamijenom za udio u tvrtki, došla u položaj da pregovara s bankama da ne ugase Varteks (ili da ga barem odgode na neko vrijeme)…a onda će biti i država ta koja će voditi glavnu riječ oko raspodijele nekretnina…a budući da nam je i država dužna ko Grčka, pretpostavljam da stranim bankama neće trebati puno da ju prišarafe da im otpusti nekretnine….
Naravno, u tom slučaju će javnosti biti sve prezentirano pod krinkom da je država pokušala učiniti sve da spasi Varteks, radna mjesta i ostalo…ali jednostavno da nije išlo…jer je konkurencija prevelika, dugovi su preveliki i bla bla…i tako će oprati i oni ruke od svega…a banke na kraju dobiti zemljište i nekretnine…
Daklem, sagledajte malo stvari i na taj način…a ne samo “sad će kredit, samo što nije”….i kao onda dionica leti u nebesa….


Banka ne kreditira bilo koga, a i onog koga kreditira banka se prije osigura tako da se u bilo kojem trenutku može naplatiti (u ovom slučaju su to nekretnine)…
Ali pitanje je zašto bi sad banka kreditirala Varteks, a pokazalo se do sada da nisu u stanju vratit dug…i čisto bankarski gledano, da se pita samo banke, one bi ga ugasile već odavno i naplatile se u njegovima nekretninama…nemojte prikazivati molim vas banke kao neke spasitelje…nemojte zaboraviti da su upravo one odgovorne za ovu situaciju u kakvoj se nalazimo danas…
Banke rade za profit i nisu socijalna ustanova da nekog spašavaju…upravo suprotno…njima cvatu ruže kad drugi propadaju….
A i ne vidim da stoje baš u redu i guraju se koja će Varteksu dati taj kredit…kad je po vama to tako dobar posao…znaju banke što žele ovdje…
Ključna je država…jedino ga ona može izvuć iz ove situacije…koja je otpisivanjem duga, odnosno zamijenom za udio u tvrtki, došla u položaj da pregovara s bankama da ne ugase Varteks (ili da ga barem odgode na neko vrijeme)…a onda će biti i država ta koja će voditi glavnu riječ oko raspodijele nekretnina…a budući da nam je i država dužna ko Grčka, pretpostavljam da stranim bankama neće trebati puno da ju prišarafe da im otpusti nekretnine….
Naravno, u tom slučaju će javnosti biti sve prezentirano pod krinkom da je država pokušala učiniti sve da spasi Varteks, radna mjesta i ostalo…ali jednostavno da nije išlo…jer je konkurencija prevelika, dugovi su preveliki i bla bla…i tako će oprati i oni ruke od svega…a banke na kraju dobiti zemljište i nekretnine…
Daklem, sagledajte malo stvari i na taj način…a ne samo "sad će kredit, samo što nije"….i kao onda dionica leti u nebesa….

Objektivno i točno.

Vaš link …[/url]

Love ima[emo_palacg]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close