VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@ZZtop

Umjesto 2500 kvadrata vlastitih, rentaš 200 kvadrata. Umjesto 15 uposlenika imaš 2 uposlenika i prodaješ svoje u privremeno svojem. Tamo gdje je dućan manji,a na prodaji je očigledno ga se ne isplati niti imati, vrlo jednostavno. Iz prakse znam za dosta takvih primjera, iako te firme nikada nisu imale vlastiti prostor nego su rentali


Aha sada sam skopčao… sada plaćaš najamninu za tuđi prostor, jer više nemaš vlastiti za kojeg prije nisi plaćao najam… potom umjesto da imaš dobru proizvodnju tj. prodaješ svoju robu na čim više kvadrata sa čim više uposlenika i čim većim prihodm, jer ti prodaj dobro ide… sada smajuješ prodajnu kvadraturu te prodavaće jer ti proizvodnja radi loše prodaje ne ide te gubiš prihode …. kako kreditori/banke ili sl. na planiranu stagnaciju tvoje prodaje tj. prihoda, a radi servisiranje njihovih kredita gledaju… ? oduševljeno ili…?
[/quote]
Baš gledam tvrtke izlistane na ZSE kako enormno povećavaju broj zaposlenih da bi što više proizvodili i otvarali, pa su banke zadovoljne, evo recimo PEVEC prije preuzimanja je to fantastično napravio i banke su vjerojatno bile strahovito zadovoljne.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima





@ZZtop

Umjesto 2500 kvadrata vlastitih, rentaš 200 kvadrata. Umjesto 15 uposlenika imaš 2 uposlenika i prodaješ svoje u privremeno svojem. Tamo gdje je dućan manji,a na prodaji je očigledno ga se ne isplati niti imati, vrlo jednostavno. Iz prakse znam za dosta takvih primjera, iako te firme nikada nisu imale vlastiti prostor nego su rentali


Aha sada sam skopčao… sada plaćaš najamninu za tuđi prostor, jer više nemaš vlastiti za kojeg prije nisi plaćao najam… potom umjesto da imaš dobru proizvodnju tj. prodaješ svoju robu na čim više kvadrata sa čim više uposlenika i čim većim prihodm, jer ti prodaj dobro ide… sada smajuješ prodajnu kvadraturu te prodavaće jer ti proizvodnja radi loše prodaje ne ide te gubiš prihode …. kako kreditori/banke ili sl. na planiranu stagnaciju tvoje prodaje tj. prihoda, a radi servisiranje njihovih kredita gledaju… ? oduševljeno ili…?
[/quote]
Baš gledam tvrtke izlistane na ZSE kako enormno povećavaju broj zaposlenih da bi što više proizvodili i otvarali, pa su banke zadovoljne, evo recimo PEVEC prije preuzimanja je to fantastično napravio i banke su vjerojatno bile strahovito zadovoljne.
[/quote]

ako banke nisu zadovoljne sa stagnacijom proizvodnje, prodaje te povećanjem prihoda … možda zbog toga, a zbog bivših loših plasmana kredita… možda neće više raditi neke greške iz prošlosti ili … ?

Rješenja za Varteks, kako je kazao, traže zajedno s poslovnom bankom (Zagrebačkom bankom) kako da Vlada izda garanciju za 5 milijuna eura uz adekvatan kolateral koji Varteks ima, a da je prihvatljiva odluka poslovnoj banci kako bi osigurala obrtna sredstva i troškove restrukturiranja Varteksa u idućem razdoblju.

Vaš link …

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Glavni kamen spoticanja bankama u donošenju odluke je u tome što Hugo Boss i Versace za koje Varteks već dugo uspješno radi, svoje ugovore produžuju za najviše dvije godine, a banke bi pet godina jer im to daje izvjesnu sigurnost u poslovanju. To je glavni problem u donošenju odluke o kreditu. Ima tu i drugih problema u odnosu na odlučivanje, ali ovaj je glavni (info neposredno iz Varteksa). Inače i Hugo Boss i Versace su zadovoljni suradnjom i kvalitetom rada u Varteksu, ali poslovni princip im je ugovori na dvije godine. I toga se drže. Ne žele se obavezivati na dulje.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]


Glavni kamen spoticanja bankama u donošenju odluke je u tome što Hugo Boss i Versace za koje Varteks već dugo uspješno radi, svoje ugovore produžuju za najviše dvije godine, a banke bi pet godina jer im to daje izvjesnu sigurnost u poslovanju. To je glavni problem u donošenju odluke o kreditu. Ima tu i drugih problema u odnosu na odlučivanje, ali ovaj je glavni (info neposredno iz Varteksa). Inače i Hugo Boss i Versace su zadovoljni suradnjom i kvalitetom rada u Varteksu, ali poslovni princip im je ugovori na dvije godine. I toga se drže. Ne žele se obavezivati na dulje.

Zadnji kredit od HBOR-a i ugovor sa Hugo Boss Varteksu nije baš puno pomogao…
a hoće li novi, ako uopće bude odobren/ugvoren itd. … ?
http://www.hbor.hr/Art918
Nadalje sa kime sada bivša zlatna koka Varteksa surađuje budući da će se Varteksu izgledno mislim teško vratiti…?
http://varazdinske-vijesti.hr/pdf/3557.pdf

Ovi linkovi što si stavio su stara priča.
Ja sam napisao aktualno ono što sam čuo od jedne svoje rođakinje koja radi u firmi koja usko surađuje sa Varteksom.
Rekla je da je kredit izvjestan baš i samo zbog ove dvije navedne brendirane firme, ali naravno ništa nije 100 posto sigurno.
Šteta je što se na forumu ne pojavljuju i zaposlenici ne samo ove firme, nego i drugih firmi o kojima se raspravlja, a o čemu oni znaju više jer su u žiži događanja. Ovako se puno toga piše napamet i na temelju šturih web informacija i obavijesti.

[b]http://david-udruga.hr/[/b] [b][/b] [b]Hrvatska - tamo gdje je more bistrije od naroda[/b]

Nagađa se svakako.
Razgovarao sam s varteksovcom gotovo u samom vrhu.
Vjeruje da je kredit tu i kaže da Varteks ima puno i sve više posla.
Mi koji smo unutra također vjerujemo na dobar svršetak.
Priželjkujem da vidim na kompu kako cijena ide.
Prema gore.
Vjerujem u to.

Nekretnine sa stranica Varteksa je moguće kupiti, provjereno. Zašto ih nisu ili jesu ponudili kao garanciju za kredit Zabi, ne znam. Ima tu lijepih lokala:
Vaš link …

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link …

Župan Predrag Štromar najavio je pak što će učiniti s dobivenim sredstvima .
– S ovih 4,4 milijuna kuna omogućit ćemo više od 20 milijuna kuna garancija i 40 do 50 milijuna novih kredita – najavio je.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link …

Mislim da napokon slijedi rješenje za Varteks

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Uprava je prema bankama imala neke dogovorene obaveza da izvrši do 15.07., a danas smo 31.07. …
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/Ta0ZpiyVMpk6MrWpPbmwVQ==.pdf

Varteks korak bliže dobivanju kredita od 10 milijuna eura


Ujedno je sam Košec javno obznanio što slijedi ako se ne dogovore sa bankama …

Varteks okončao predstečaj, ali i dalje mu prijeti stečaj

Ovi više stvarno nisu normalni s tim dogovorom oko kredita.što su uopće potpisivali PSN ako nema uvjeta za kredit.

New Report

Close