VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koliko ja vidim, a dobro vidim, burzovna cijena neće tako skoro propasti, pa tek je prizdravila i na aerobik krenula…za Varteks, pravo da vam velim, ništa ne znam, niti želim znati, pa ne radim ja u Varteksu da bi trebao znati kakva mu se budućnost sprema.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

ja ne kužim ovakve i slične postove na forumu…pa majke ti jel tebi krivo što nisi uletio na 11,12 pa si sada jalan…meni je cilj da zaradim na burzi a za Varteks kao firmu a i ostale, za njihovu budućnost me zab……ako ti imaš neki drugi cilj pa poradi toga trguješ s dionicama sry buraz…


kakvo je ovo danas bilo kićenje naivaca,,,moja sućut naivnim kupcima

teško majci više s ovakvim komentarima. niste si više dosadili?


@fff
da ne ispitujem predetaljno i više stvari, ali dal znate koliko kamata će npr. varteks sad manje plaćati? po kojoj cijeni država ulazi manjim dijelom? koliko i što od imovine varteksu ostaje i nakon plana? itd. itd.

Vaš link …
“S druge strane, najveći porast cijene od čak 38,15 posto, na 19,30 kuna, zabilježila je ovog tjedna dionica Varteksa uz promet od 559,7 tisuća kuna. Varteks je sredinom ovog tjedna objavio da su se ta tvrtka i Ministarstvo financija usuglasili oko izmijenjenog plana financijskog restrukturiranja te najavio da je glasovanje o tom planu zakazano za 4. lipnja.”



@fff

Trenutna cijena na burzi ne da uključuje sumnju, već gotovo pa predviđa da će VART propasti za tri godine.

Samo, nije problem u budućnosti Varteksa, već u burzovnoj cijeni. [emo_namigusa]

U Hrvatskoj je 3 godine jako dug period u zivotu poslovnog subjekta. Ja se ne bih usudio dati toliko ni drzavnom proracunu, koji uvijek moze podici poreze, a kamo li Varteksu.

Varteks nije poslovni nego socijalni model. On se tek treba transformirati u poslovni model. To podrazumjeva otpustanje vecine zaposlenih. Cak i da to uspiju ishod je krajnje neizvjestan jer oni sada imaju vrlo nekonkurentan proizvod.

Takva transformacija je u Hrvatskoj vrlo tesko izvodiva. Pogotovo u malim sredinama gdje od tvornice sto posredno sto neposredni zivi pola grada.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Takva transformacija je u Hrvatskoj vrlo tesko izvodiva. Pogotovo u malim sredinama gdje od tvornice sto posredno sto neposredni zivi pola grada.

Pa, zato je i cijena tu gdje je, a nije pet puta veća.


kakvo je ovo danas bilo kićenje naivaca,,,moja sućut naivnim kupcima

Hvala na sućuti što mi je u dva dana dio portfelja naraso 20% (i to samo ono što sam kupio na 16kn, da ne govorimo o onom kupljenom na 8, 10 i 12) [emo_namigusa]

Aj, cujemo se za koji dan pa da nam opet iskažeš sućut, može?

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


Pokušajno:
kapital i rezerve 31.12.2012. 216.574.489
+dokap… 15.000.000/300.000 dionica po 50/
+država otpisuje…………..199.747.039
+otpis fin.institucija………18.887.625
+otpis dobavljača……………2.025.632
_________________________________________
kapital i rezerve makon PSN 452.234.785
-gubici za ovih 6 mjeseci
-jednokratno zbrinjasvanje zaposlenih
Ni u najgoroj varijanti ne može biti 100 mil kn,optimalno 50.
Dakle,kapital i rezerve 400 mil kn
br dionica 1.920.807 plus 300.000:2.220.807

400 mil:2.221=cca =180,uzimajući u obzir i vlastite dionice u portfelju Varteksa i zeru više.

Blizu ……200

I još kažeze da vam država ne valja.Da li vam je jasno zašto Košćec garantira sa svojom imovinom za državni kredit..Pa on je značajno u vlasničkoj strukturi,samostalno a vjerovatno i preko Esopa.
Ćinjenica je da bi mi vlasnici dionica Varteksa trebali postati gorljivi zagovornici SDP i Slavka Linića.Ovakav poklon ne daje ni majka.
A u Jadrankamenu nam je bila gora od Pepeljugine mačehe.
Valjda je ovo dogovor HNS_SDP u kokošarsloj koaliciji!!!!

U VART će teći med i mlijeko.Čestitke vlasnicima,naravno i mojoj malenkosti!!!!

nije samo Zoran Košćec značajno u vlasničkoj strukturi, nego mislim i njegov brat i otac. pa možda i to govori da neće biti zezancije ako im se u utorak taj poklon potvrdi i da varteks tek onda (oslobođen okova i “podmazan” novim sredstvima) kreće svojim pravim putem.


kakvo je ovo danas bilo kićenje naivaca,,,moja sućut naivnim kupcima
da je jarane toalet papir a ne dionica briga me narasla je sa 12 na 19 kuna pa si ti izračunaj koliko je to posto…jbg šta nisi uletio nekad treba imati i mu.. a ne samo gledati fundamente…

Vart je postao od trećerazredne drugorazredna dionica. Gornja blokada 15%

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

lako moguće da je danas dostignemo

ma kakav cash-r-a, 100% in


Vart je postao od trećerazredne drugorazredna dionica. Gornja blokada 15%

to je nešto novo. u petak je bila gornja još 25%.

Ajmo se hrabri kupci poredajte do 19 da kupite ovu perspektivnu dionicu

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

New Report

Close