VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



A hoće li biti potvrđeno u utorak? Mislili smo i prošli da će biti…. Ja vjerujem (zato i imam dionice još od 8, 10, 12 i 16 kn)….

E to ćemo vidjeti u utorak. Počinje u 13 sati tako da ne bude opet onih upadica kad će i slično.
Ako bude prihvaćen, onda nema ni trunke razloga da ovdje ne ide sve na bolje. Jer je dosad bilo sve još u magli, a eto danas je predstavljen taj novi plan koji je još i bolji od prijašnjeg. Ako bude odbijen, onda zbilja neka padne na 10 kuna.
Moram i ja priznati da nisam očekivao da bude čak toliko pozitivnih dijelova. Ne spominjući ulazak države, izgleda i odobren kredit, nego i sve ostalo.
E sad kad/ako se na to udari pečat u utorak, onda bi bilo pošteno da svi silni "dušebrižnici" malo ohlade jer niti itko od njih barem pročita detalje, postove s prijašnjih strana – samo to će propast, bla, bla. Možda da barem prelete što je sad u novom planu pa da se ne sramote.
[/quote]
evo ja preletio… no, ako plan bude usvojen… nikako da skužim koji bi novi BVPS za sadšnje diončare mogao biti…? znate ga vi možda?




A hoće li biti potvrđeno u utorak? Mislili smo i prošli da će biti…. Ja vjerujem (zato i imam dionice još od 8, 10, 12 i 16 kn)….

E to ćemo vidjeti u utorak. Počinje u 13 sati tako da ne bude opet onih upadica kad će i slično.
Ako bude prihvaćen, onda nema ni trunke razloga da ovdje ne ide sve na bolje. Jer je dosad bilo sve još u magli, a eto danas je predstavljen taj novi plan koji je još i bolji od prijašnjeg. Ako bude odbijen, onda zbilja neka padne na 10 kuna.
Moram i ja priznati da nisam očekivao da bude čak toliko pozitivnih dijelova. Ne spominjući ulazak države, izgleda i odobren kredit, nego i sve ostalo.
E sad kad/ako se na to udari pečat u utorak, onda bi bilo pošteno da svi silni "dušebrižnici" malo ohlade jer niti itko od njih barem pročita detalje, postove s prijašnjih strana – samo to će propast, bla, bla. Možda da barem prelete što je sad u novom planu pa da se ne sramote.
[/quote]
evo ja preletio… no, ako plan bude usvojen… nikako da skužim koji bi novi BVPS za sadšnje diončare mogao biti…? znate ga vi možda?
[/quote]
Pokušajno:
kapital i rezerve 31.12.2012. 216.574.489
+dokap… 15.000.000/300.000 dionica po 50/
+država otpisuje…………..199.747.039
+otpis fin.institucija………18.887.625
+otpis dobavljača……………2.025.632
_________________________________________
kapital i rezerve makon PSN 452.234.785
-gubici za ovih 6 mjeseci
-jednokratno zbrinjasvanje zaposlenih
Ni u najgoroj varijanti ne može biti 100 mil kn,optimalno 50.
Dakle,kapital i rezerve 400 mil kn
br dionica 1.920.807 plus 300.000:2.220.807

400 mil:2.221=cca =180,uzimajući u obzir i vlastite dionice u portfelju Varteksa i zeru više.

Blizu ……200

I još kažeze da vam država ne valja.Da li vam je jasno zašto Košćec garantira sa svojom imovinom za državni kredit..Pa on je značajno u vlasničkoj strukturi,samostalno a vjerovatno i preko Esopa.
Ćinjenica je da bi mi vlasnici dionica Varteksa trebali postati gorljivi zagovornici SDP i Slavka Linića.Ovakav poklon ne daje ni majka.
A u Jadrankamenu nam je bila gora od Pepeljugine mačehe.
Valjda je ovo dogovor HNS_SDP u kokošarsloj koaliciji!!!!

U VART će teći med i mlijeko.Čestitke vlasnicima,naravno i mojoj malenkosti!!!!

Kolega, nadam se da imate bar 5k komada ove dionice, ako ste budni na praznik u 6 ujutro da nam sve ovo ispričate tako samouvjereno. [emo_smijeh]

Kvart 99.
Znate kako se kaže.
Prije me budio on,a sada se budim sam.Tako ide sa godinama.
Jučer sam kupio tristotinjak komada po 14 na brzinu ,a tek jučer popodne analizirao što sam kupio.
Vjerujte mi da bih ovo isto napravio i da nemam ni jednu dionicu.Jednostavno,predstečajna problematika me zanima,a želim pomoći
neiskusnima.Većina nema pojma o FI,nema osnovna znanja iz knjigovodstva
i izračun BV je za njih je viša matematika.
ZZtop je sigurno uša,jer ovakvo pitanje nebi postavlja da nije unutra.
Molio bih Zizija da mi na temi INDG izračuna BV.
oko za oko,zub za zub

Vi koji ste unutra možete likovati,oni koji su vani i izlazili ispod 14
mogu tugovati.
burza je to,igra sa puno adrenalina,naročito za pčele koje vrše oprašivanje sa cvijeta na cvijet.ja sam osa oprašivač!!!!!!

Pišeš u skladu s nicom. 2000 radnika čeka plaće od kojeg mjeseca? Tivarovci otpremnine skoro godinu dana. Dučani, prazni, ili sa demode modelima s početka stoljeća. I koja je perspektiva firme i nakon PSN. S kreditom od daljnjih 75 ml. Kn, Što prije napraviti vratiti radnicima? Popuniti police trgovina? Kupiti repromaterijal? Tehnološki podići proizvodnju? Oprez mladim investitorima, još par dana histerije i nakon toga nastavak nelikvinosti.


Pišeš u skladu s nicom. 2000 radnika čeka plaće od kojeg mjeseca? Tivarovci otpremnine skoro godinu dana. Dučani, prazni, ili sa demode modelima s početka stoljeća. I koja je perspektiva firme i nakon PSN. S kreditom od daljnjih 75 ml. Kn, Što prije napraviti vratiti radnicima? Popuniti police trgovina? Kupiti repromaterijal? Tehnološki podići proizvodnju? Oprez mladim investitorima, još par dana histerije i nakon toga nastavak nelikvinosti.

pa o čemu ti pišeš? mladim savjetuješ. cijena je već konstantno na razinama od 1x,xx i po najgorim mogućim scenarijima nije padala previše. više nema kud niže, jedino da otvore stečaj. pa o čemu pričamo? dok su na povećem broju hr dionica cijene padale i na 10 puta manje razine u zadnjih godinu dvije. 10 puta!!
cijena ovdje je bila pod pretpostavkama da varteks prekida proizvodnju i da se taj div gasi! to su tebi i sličnima i bile glavne niti s kojima ste predviđali da ovo ide na 0, da se neće biti ništa od toga, da kredita neće biti… sad kad se situacija drastično promijenila u korist varteksa, što sad?? naravno da je bilo i bit će ovih burekđija koji će izaći na 3 kune rasta, ali to sad više nije isto. mijenjaju se uvjeti i ovo postaje hold dionica.
koji modeli s početka stoljeća? da je bio kredit i ranije, levi’s ne bi otkazao suradnju i dalje bi se proizvodila roba za njih. jesi možda vidio koje su marke većina onih ženskih pripijenih traperica, ko je s tim krenuo?
odijela di caprio (klasika), hugo boss, s početka stoljeća, ha? [emo_smijeh]
da, kako i piše, dio kredita (16 mil) ide na otpremnine, a ostalo je problem koji rješava (mislim da se tu već jedno sto puta spomenulo) – nelikvidnost…
i da – trebat će napraviti i jači brending, malo svemu dati svježu krv, pojačati izvoz. ali prije se o tome nije moglo ni razmišljati koliko su bili npr. samo opterećeni kamatom (plaćali su oko 50 mil).
ako su bili ošamućeni ko pred nokaut, onda im se u utorak prema svemu sudeći daje pravi red bull za povratak.

Varteks ne proizvodi levisice već desetljećima, toliko ste trebali biti informirani, a nedugo je izgubio i zastupstvo.

ma da, stoljećima. ma je li stvarno izgubio? nisam znao. pa o tome je i riječ kod ovog traženja kredita da se ne izgubi i još koji ugovor…

lopina, svaka čast. osa oprašivač i čestitke samom sebi. [emo_smijeh][emo_smijeh] inače, odličan pregled sadašnjeg i nakon utorka budućeg stanja.


Varteks ne proizvodi levisice već desetljećima, toliko ste trebali biti informirani, a nedugo je izgubio i zastupstvo.

uz napomenu da Levis od Varteksa potražuje preko 6.000.000 Kn
Red. BR. – OIB VJEROVNIKA – NAZIV VJEROVNIKA IZNOS – TRAŽBINE ZA KOJU
VJEROVNIK IMA PRAVO GLASA:
1. …
2. …

red. br. 486 54900 LEVI STRAUSS & CO.EUROPE , AVENUE
ARNAUD FRAITEUR 15-23 , BRUXELLES 5.682.582,05 kn
red. br. 487 51886 LEVI STRAUSS POLAND SP. ZOO. , UL.
OTOLINSKA 08 , PLOCK 493,55 kn
red. br. 488 52812 LEVIS FOOTWEAR & ACCESSORIES S.A. ,
VIA ALLA CAMPAGNA 2/B , 06934 BIOGGIO 436.564,49 kn



S tobom ništa. Za neke 25% lake zarade.

znači iskrcao si se naivcima, bravo [emo_palacg]
[/quote]

naivcima, ha? prosječna skoro 17,50.
to je samo priprema i zauzimanje pozicija za utorak. uživajte. [emo_namigusa]

Točan odgovor je...

Prodao sam zadnju trećinu. Ovo zbog maestra iz Top 10 može još više potegnuti ali ja sam zadovoljan. Vrabac u ruci[emo_smijeh]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Odavno nisam vidio podmuklije ekipe.
Gledate i uživate.
Čestitam vam!
Malo sunca u ovo kišno,otužno vrijeme je dobro za bolje raspoloženje!!!!!!

New Report

Close