VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


S tobom ništa. Za neke 25% lake zarade.

znači iskrcao si se naivcima, bravo [emo_palacg]

Baš i ne mislim da su ovi iznad 15 naivci. 2/3 sam prodao, da.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

nije li to sve stvar procjene, inace burze nebi ni bilo…

uvijek netko misli da je dobar deal prodati, a netko kupiti po istoj cijeni

jedno je sigurno, brokeri su uvijek u plusu 😉

Imam kolegu koji je u problemima sa firmom i duguje bankama 20 milijuna kuna a drzavi ne duguje nista, redovan je bio u placama i dao je svoju pozajmicu firmi da isplati doprinose.

Sada mu je banka sjela na provatnu imovinu

Moze li on traziti od Linica da mu vrati ono sto je placao zadnjih 5 godina posto ispada da je bio b..dala pa da vrati banci da mu ne uzmu privatnu imovinu?

Molim realan odgovor…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Evo još malo ulja na vatru:
http://www.zse.hr/default.aspx?id=45899

A ovaj pozer sa 5000+2000kom na bidu samo lijepo iskrcava na asku.
Nije još kupio ni jedan kom.

Skupo mu je kupovat tisućiće do 16, ali dobro na 15,5x……..[emo_palacd]

nije upitno da će PSN biti usvojena i da na papiru sve izgleda dobro, ali pozadina je na žalost takva da tekstilna industrija u RH nema budućnosti, što zbog turbo jeftinog tekstila iz Kine i Turske (koji je uz to prilično kvalitetan) pa do dolaska poznatih tekstilnih EU brandova koji će ovdje prodavati svoju robu po puno nižim cijenama nego je sada prodaju i po koje su ljudi do sada odlazili u Trst, Graz i sl.


Imam kolegu koji je u problemima sa firmom i duguje bankama 20 milijuna kuna a drzavi ne duguje nista, redovan je bio u placama i dao je svoju pozajmicu firmi da isplati doprinose.

Sada mu je banka sjela na provatnu imovinu

Moze li on traziti od Linica da mu vrati ono sto je placao zadnjih 5 godina posto ispada da je bio b..dala pa da vrati banci da mu ne uzmu privatnu imovinu?

Prijatelj ti je bio na krivoj strani.
Umjesto da je plačao državi trebao je kupovati Varteks,pa bi mogao platiti
i državi i još bi mu ostalo i za banke.

Država je mati jadnima koji su slabi.A Varteks je bio slab i trebalo ga je pomoći,a preko Varteksa i cijelu varaždinsku županiju.
Zaista su državni koraci nepredvidljivi.Njihovi potezi spadaju u emisiju:
Vjerovali ili ne?

U VART teće med i mlijeko,a sutra bi trebalo biti i malo obilnije!

Molim realan odgovor…

nisam stigao do sad vidjeti, ali novi plan ne da je u nekim dijelovima dobar, nekim ne, nego mislim da je uključeno sve što se ni najpozitivniji nije mogao nadati!
ostaje nominala (ako je već bilo prije pesimista da će biti 10), otpisuje se jaaako veliki iznos, samo dio je dan na reprogram, ostaje imovine koliko hoćeš, ali što je i najvažnije kredit od 75 milijuna kuna, od kojih je 16 milijuna za otpremnine i plaće, ostaje konačno za pokretanje proizvodnje (nemojte mi sad samo s onim smiješnim forama o kini i sl.)… i to je samo ovako brzinski pregledano.
ako bude potvrđeno u utorak… [emo_smijesak]


Plan je vrhunski i spasit ce se firma.
Jedino sto se ozakonjuje neisplacivanje doprinosa radnicima.
Sada svi oni koji su placali drzavi, hepu i ostalima na vrijeme su ispali budale…

naravno da je plan vrhunski. samo da se to sad prožvače i u medijima u narednim danima, ali kako stoji 04.06. varteks će biti itekako spašen!
sad su prodali oni koji su se popunjavali na 12-13 kuna kad se još uvijek sumnjalo u cijeli ishod.

A hoće li biti potvrđeno u utorak? Mislili smo i prošli da će biti…. Ja vjerujem (zato i imam dionice još od 8, 10, 12 i 16 kn)….

Moje pisanje na forumu je samo iznošenje mojeg mišljenja i nije nagovor na nikakvo djelovanje na tržištu kapitala! .I.


A hoće li biti potvrđeno u utorak? Mislili smo i prošli da će biti…. Ja vjerujem (zato i imam dionice još od 8, 10, 12 i 16 kn)….

E to ćemo vidjeti u utorak. Počinje u 13 sati tako da ne bude opet onih upadica kad će i slično.
Ako bude prihvaćen, onda nema ni trunke razloga da ovdje ne ide sve na bolje. Jer je dosad bilo sve još u magli, a eto danas je predstavljen taj novi plan koji je još i bolji od prijašnjeg. Ako bude odbijen, onda zbilja neka padne na 10 kuna.
Moram i ja priznati da nisam očekivao da bude čak toliko pozitivnih dijelova. Ne spominjući ulazak države, izgleda i odobren kredit, nego i sve ostalo.
E sad kad/ako se na to udari pečat u utorak, onda bi bilo pošteno da svi silni “dušebrižnici” malo ohlade jer niti itko od njih barem pročita detalje, postove s prijašnjih strana – samo to će propast, bla, bla. Možda da barem prelete što je sad u novom planu pa da se ne sramote.

Točan odgovor je...

New Report

Close