VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

OHO očito neko ima informacije.

Imam fantomske dionice

A slušaj, ako dođe info da ide model c , trenutačno smo na 30 kn.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Mudro zboriš. Risk/reward je OK. Ako ide model C cijena će prema 30 kn, ako ide stečaj cijena će prema 5 kuna. Tu smo negdje [lol]. Naravno mislim da je ovo puno mudriji odabir od recimo Ingre ili Validusa koja špekulantima život znače, a u biti se ekipa igra igrice i trguju sa nečim što u biti ni ne postoji. [smiley]


Mudro zboriš. Risk/reward je OK. Ako ide model C cijena će prema 30 kn, ako ide stečaj cijena će prema 5 kuna. Tu smo negdje [lol]. Naravno mislim da je ovo puno mudriji odabir od recimo Ingre ili Validusa koja špekulantima život znače, a u biti se ekipa igra igrice i trguju sa nečim što u biti ni ne postoji. [smiley]

Stoji da je najmanji rizik na Varteksu, ali ako VLDS izbjegne stečaj a čini se da hoće najveća dobit je tamo, INGR je najrizičnija,ali to ne znači da i tamo s nekom dobrom vijesti cijena neće otići preko 7. Autor ima prve dvije nabrojane dionice i ne previše se ne brine.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

A na temelju čega ti temeljiš svoje tvrdnje da bi Validus mogao izbjeći stečaj???. Pa sva imovina mu je na prodaji, obveze daleko veće od imovine. Nema tu spasa više. Bojim se da su ova odgađanja stečaja samo tu da se samo ekipa koja se mota tamo natrpa, a onda će sve biti gotovo.


A na temelju čega ti temeljiš svoje tvrdnje da bi Validus mogao izbjeći stečaj???. Pa sva imovina mu je na prodaji, obveze daleko veće od imovine. Nema tu spasa više. Bojim se da su ova odgađanja stečaja samo tu da se samo ekipa koja se mota tamo natrpa, a onda će sve biti gotovo.

To je ipak tema za VLDS,vrijeme će pokazati

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


A na temelju čega ti temeljiš svoje tvrdnje da bi Validus mogao izbjeći stečaj???. Pa sva imovina mu je na prodaji, obveze daleko veće od imovine. Nema tu spasa više. Bojim se da su ova odgađanja stečaja samo tu da se samo ekipa koja se mota tamo natrpa, a onda će sve biti gotovo.

Pričaš gluposti pa bolje da ne komentiraš ako ne znaš čitati bilance. Naravno da ukoliko ne bi bio sposoban plaćati obaveze da teoreski može i u stečaj ali s obzirom da je trenutno u Varteks d.d. 1500 ljudi manje a kapital po dionici prelazi 160 kn to bi teoretski bila odlična vijest za dioničare. No to se naravno neće dogoditi i to svi znamo. Ali zato bi u stečaj mogle redom:

Varteks Logistic d.o.o.
Varteks odjeća d.o.o.
Varteks Bednja d.o.o.
Varteks Ludbreg d.o.o.
Varteks Trgovina d.o.o.

http://www.varteks.com/hr/korporativno/grupa

ako nešto pođe krivim tijekom. Svaka čast majstorima kako su ljude prebacili u firme sa 20k kn temeljog kapitala. Firme bez imovine. Pretpostavljam da i najam trebaju plaćati d.d.-u.?

Još kad se gospon prvi potpredsjednik oglasi i kaže da treba očuvati tekstilnu industriju u hrvata brzo ćemo mi na 30-40 kn.

@graditelj
Uz prosječnu brutto plaću od 6000 kuna, mjesečno za plaće će se manje izdvajati 9 milja kuna, a na godišnjoj razini to je 108 milijuna. Koliki je ono godišnji gubitak Varteksa [cool]?
Zato sam već prije i napisao, hoće li Varteks ove godine biti u plusu?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



@graditelj

Uz prosječnu brutto plaću od 6000 kuna, mjesečno za plaće će se manje izdvajati 9 milja kuna, a na godišnjoj razini to je 108 milijuna. Koliki je ono godišnji gubitak Varteksa [cool]?
Zato sam već prije i napisao, hoće li Varteks ove godine biti u plusu?

Nažalost neće, napisao sam u ranijem postu. Sada nemamo trošak ljudi ali imamo veće vanjske troškove (isto …., drugo pakovanje). Naime netko mora sašiti odjeću. Doo-ovi su sada Varteksovi podizvođaći pa šalju fakture Varteksu za obavljeni posao. Sve u svemu ne očekuj pozitivu iz poslovnih aktivnosti za sada. Politička klima je sada naklonjena Varteksu i to treba iskoristiti.

Model C je zlatna riječ, Čačić je na potezu.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.




@graditelj

Uz prosječnu brutto plaću od 6000 kuna, mjesečno za plaće će se manje izdvajati 9 milja kuna, a na godišnjoj razini to je 108 milijuna. Koliki je ono godišnji gubitak Varteksa [cool]?
Zato sam već prije i napisao, hoće li Varteks ove godine biti u plusu?

Nažalost neće, napisao sam u ranijem postu. Sada nemamo trošak ljudi ali imamo veće vanjske troškove (isto …., drugo pakovanje). Naime netko mora sašiti odjeću. Doo-ovi su sada Varteksovi podizvođaći pa šalju fakture Varteksu za obavljeni posao. Sve u svemu ne očekuj pozitivu iz poslovnih aktivnosti za sada. Politička klima je sada naklonjena Varteksu i to treba iskoristiti.

[/quote]
Sve je to ok, ali ne vjerujem da rade punim kapacitetima. Dva ugasiš tri nastave, manji broj ljudi puno radno vrijeme, ušteda na plaćama, ajme. Inače valjda nešto i ovi koji se nisu odvojili proizvode

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link

Novi petogodišnji ugovor s Levisom

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close