VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@zvonac

tako je ,kolega!!dobros te rekali…ako vrijedi kupuj,ako ne nemoj te "dušebriznici" brinut za naša ulaganja! ne ulažemo mi bzvz u VART!

Vaša ulaganja ? Hahahaaha, misliš "Vašu prodaju" ? [proud]

Ajkula ne kužiš foru – kad pišeš pod takvim nickom svima je jasno da si na ASK-u a ne BID-u , tako da ce "Akumulator" svakako čekati naš medjusobni pokolj ovdje a onda tek dizati cijenu. Odakle vam uopce ideja da bi netko prolaznim špekulantima plaćao mostarinu od cca 10 kn recimo ?

Naivno, naivno .. da ne drobite toliko ovdje po forumu, i pustite da samo ja drukam pad, već bi bili na 25 kn – ZAšto =

Pa zato što bi sakupljači kontali da su već iscijedili više manje sve trejdere i da se može lagano dizati ljestvica. Ali ovako im je jasno da ima još najmanje 10 do 20 000 kom "privremenih suvlasnika" i nitko nije lud da ih počasti sa 140 000 kn svojeg novca. Pa kad bi Y-oni, X_evi i XY-oni ovoga svijeta na tako sulud način dizali svoje dionice ispala bi ih "skuplja pita od tepsije"

To se tako ne radi. Pogledajte dizanje DDJH pa ce vam biti jasno – akumulacija i prebacivanje trejderskih dionica na čvršće ruke putem stvaranja stabilne , a niske tržišne cijene je trajalo tjednima.

I onda – BADABUM !

[thumbsup]

Plus još imamo i ovu teoriju zavjere , koja isto ima podlogu , kao uostalom i većina teorija današnjice. Jedno je sigurno – Ovdje Gušteri i prodaju i kupuju. Prvi su Gušteri za burzu, a drugi su – "Ljudi-Gušteri" [cool]

Ovaj lider povući sa 21.89 na 23 kn – vrijeme do izvršenja zadatka – 15 sekundi, 14 sekundi , 13 sekundi, 12 sekundi … [wink]



Opa, netko sam sebi skinuo 500 kom na 21.89 !! E momci momci, bit ce posla za Harficu, niste ni svjesni koliko ste zaglibili [wink]

joj daj prestanite o teorijama zavjere, ja recimo osobno znam lika koji je kupio tih 500 kom i pouzdano nema veze s ekipom koja bi recimo mogla preuzeti Varteks….ako misliš da vrijedi kupuj, ako misliš suprotno nemoj ili prodaj kaj imaš…
[/quote]

Pozdravi ga i zahvali mu u moje ime [thumbsup] .. evo vec riješeno nazad , ušteda 400 kn , nije loše za početak dana .. Vani sunčeko, ništa, ja sam si uzeo "burek" , idem sad po jogurt pa negdje bacit Guštera pod sunčekom .. A vi momci – miševe u ruke i na posao , da ste digli do 25 kn dok se vratim da imam čime raditi !

Ajmo , klap! klap! , kome ja govorim ? .. Dosta ste ljenčarili, diži sidro – polijećemo [lol] [lol]

@coupe

Nema nick nikakve veze s nicim… da ulaganjima,tako je,zašto bi prodavao po 25 kad to nešto vrijedi 40kn??

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Prema priloženom, zgrada na Trgu ima u tlocrtu 903 m2. Ako je istina da ima 6 katova svatko može izračunati koliko je to kvadrata, moje spominjanje 2000 m2 je bilo aproksimativno i bez zle namjere . Da kolega Coupe piše malo pristojnije stavio bih i sve terete koje nosi, ili ne nosi cijela Varteksova imovina. No ne budi vam teško broj čestice je vidljiv u prilogu (kč 1839) pa pretažujte malo.


Onda, jesam li lijepo rekao da ovdje valja biti oprezan sa euforijom ?!

Evo ovako, sad cu vam i objasniti o cemu se radi –

Nalog koji kupuje 1400 kom je očito fiktivan i tjera vas na kupnju iznad 19 kn. To je trejderski nalog koji evidentno cijenu želi napucati ali se i boji da mu netko ne zavalja "vruće kestenje".

S druge strane "akumulatori" nisu "od jucer" pa da tradere časte sa po 5 do 10 kn po dionici u vrijeme dok marketi padaju diljem svijeta.
No sve ovo skupa je manje važnog od slijedeceg:

Razmislimo – da li se moze reci da na listi TOP 10 barem dva racuna, ako ne i tri "Zajednicki djeluju" ?

Da li je moguce da su dokupili jos cca 50 do 80 000 komada ispod linije TOP 10 unazad par tjedana ?

Da li je moguce da su se prelaskom 20ak % opasno približili obvezi javne ponude ?

Moje je mišljenje da ovdje postoji oko 30 % šanse, a možda i više da će netko u dogledno vrijeme pokušati preuzeti kompaniju, sada kada je imovina revalorizirana. E sad , zašto onda cijene neće odmah u nebo ?

Vrlo jednostavno – zato da se najveća cijena stjecanja održi pod kontrolom, i da se ne bi kupci doveli u situaciju da javnu ponudu moraju davati po 40, 50 kn , pa i 30 umjesto po 17 recimo.

Jer oni znaju da se na javnoj ponudi uvijek da skupiti barem par postotaka za jefitlen a pored toga – ako si u mogućnosti da daš ponudu za ispod 20 kn gdje je BV 190 očito ti neće trebati puno love za taj poduhvat, zar ne ?

A kad bi morali dati javnu ponudu na recimo 40kn trebala bi im masa love, koju mozda nemaju.

I zato je lako moguce da ce svaki pokušaj tradera ovdje neko vrijeme biti "sabotiran" u pumpanju cijene, jer potencijalnim investitorima u kompaniju zadnje što im sad treba je takvo dizanje

Uvijek se trebamo staviti u poziciju mogucih "Jačih igrača" i promisliti :

Treba li njima doista sad tako hitno cijena od 40 kn *?

Pazite sve ovo je jako dobro za nas dioničare jer nam ostavlja mogućnost da pratimo situaciju, malo trgujemo i tu i tamo dokupimo par stotki. Slična je situacija bila na HRDH , gdje se dugo prije nastanka obveze ponude tržilo po cca 25 kn – 40 kn uz BV 300 kn. Ovo bi mogli lako biti "Duhani 2" [thumbsup]

pa otkud tolike informacije? podijeli ako nešto znaš, a ne ovako.

Ovo je privitak sa površinom i brojem posjedovnog lista. Ostalo možda drugi put.

Dovoljno je samo pogledati graf,rast(uvijek preko 10%),pad(uvijek izmedju 5-9%),pa onda opet rast(preko 10-20%),pa danas pad(od 5%)…hmm..pitam se šta će biti sutra!??

dovoljno je pogledat graf na zse i vidimo svi prema kud to ide…eto toliko od mene!(da nebi bilo da drukam na nešto)

Lijep pozdrav

Lijepo molim moderatora da mi objavi post,Hvala!

cash je cash,a sve ostalo je sex!


Dovoljno je samo pogledati graf,rast(uvijek preko 10%),pad(uvijek izmedju 5-9%),pa onda opet rast(preko 10-20%),pa danas pad(od 5%)…hmm..pitam se šta će biti sutra!??

dovoljno je pogledat graf na zse i vidimo svi prema kud to ide…eto toliko od mene!(da nebi bilo da drukam na nešto)

Lijep pozdrav

Lijepo molim moderatora da mi objavi post,Hvala!


Imam nešto dionica Varteksa pa bi mi bilo drago da raste, ali sutra ću biti zadovoljan ako ostane iznad 20 kn kakva je situacija na svjetskim tržištima.

@topalov5

Istina,kolega…..ali znate da je naša burza uvijek bila "čudna" kad čovjek očekiva pad desi se rast,kad očekuje rast desi se pad….ali shvaćam šta ste htjeli reći,zahvaljujem na komentaru!

LP

cash je cash,a sve ostalo je sex!

http://www.poslovni.hr/vijesti/tekstilci-ce-biti-trazeniji-tko-ce-to-docekati-201436.aspx

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@ topalov5
Pretpostavljam da će ovaj komad do 20-25 kn biti najteži za probiti. I to ćemo još možda i pričekati neko vrijeme. Ali barem stagniramo na 19-20. Nije ni to loše. Prosječna cijena u petak je bila skoro 20 kn (14 tis po asku), jučer prosječna iznad 20 kn (skoro 5 tis).

@ golubv
Počele su se polako sve više pojavljivati takve vijesti. Jučer je u tiskanom Poslovnom bio sličan članak koji je naglašavao te carine i kako je Varteks polako u nekom preokretu poslovanja, ali zajdno s Kotkom očekuje sredinu sljedeće godine koja bi im trebala dodatno pojačati izvoz.

Točan odgovor je...

New Report

Close