VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bogme su revalorizirali [thumbsup]
ispravite me ako je to još od predzadnjeg kvartala jer ne pratim previše


bogme su revalorizirali [thumbsup]
ispravite me ako je to još od predzadnjeg kvartala jer ne pratim previše

Ne, sad su revalorizirali. Novi BV je oko 190 kn. Dakle 10 puta veći od trenutne tržišne cijene.
Možda još i važniji je razlog zbog kojeg su se odlučili na revalorizaciju, a to je pretpostavljam prodaja imovine i vraćanja nepovoljnih kredita koji uništavaju poslovanje.


smanjili gubitke…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/OmaoAxdgN7rLovRp5yEGtQ==.pdf

– nisu smanjili gubitke.
– napravili su novih 60 milijuna kuna gubitaka.

– I love this game.
Pozdrav !

Lijepo su izbacili Validus po 13-14 kn, pa tek onda objavili izvješće. Sad je iduće pretvaranje duga prema državi u manjinski vlasnički udio. Baš me zanima po kojoj cijeni će ići ta dokapitalizacija s obzirom da se radi o 80 mil. kn duga. Moralo bi ići po barem 40 kn da država ne bi dobila više od 50% dionica.



smanjili gubitke…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/OmaoAxdgN7rLovRp5yEGtQ==.pdf

– nisu smanjili gubitke.
– napravili su novih 60 milijuna kuna gubitaka.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Da nema gubitaka onda bi dionica bila na 200 kn a ne na 18




smanjili gubitke…

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/OmaoAxdgN7rLovRp5yEGtQ==.pdf

– nisu smanjili gubitke.
– napravili su novih 60 milijuna kuna gubitaka.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Da nema gubitaka onda bi dionica bila na 200 kn a ne na 18
[/quote]

pa core business im je teška katastrofa….ovdje je ostalo samo rasprodati nekretnine (najprije prebace na nove d.o.o. – hint SNHO) i na kraju ključ u bravu

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

[ne pratim previše
[/quote]
Ne, sad su revalorizirali. Novi BV je oko 190 kn. Dakle 10 puta veći od trenutne tržišne cijene.
Možda još i važniji je razlog zbog kojeg su se odlučili na revalorizaciju, a to je pretpostavljam prodaja imovine i vraćanja nepovoljnih kredita koji uništavaju poslovanje.
[/quote]

kaj se netko sekira ako je post imalo afirmativan..odmah kulja…koja smijurija, kaj niste već dosta kupili..bože dragi


Lijepo su izbacili Validus po 13-14 kn, pa tek onda objavili izvješće. Sad je iduće pretvaranje duga prema državi u manjinski vlasnički udio. Baš me zanima po kojoj cijeni će ići ta dokapitalizacija s obzirom da se radi o 80 mil. kn duga. Moralo bi ići po barem 40 kn da država ne bi dobila više od 50% dionica.

Smanjili su nominalu dionice, tako da će pretvaranja duga u dionice ići po smanjenoj nominali od 50 kn/komad, kod dosta tvrtki je rađeno smanjenje temeljnog kapitala/nominale/ pa bi se dokapitalizacija provodila po smanjenoj nominali.

Dakle, mislim da ulazak države ide po 50 kuna po dionici i time će knjgovodstvena vrijednost biti manja ovisno koliko će novih dionica izdati po smanjenoj nominali. Dobro je što Varteks se restrukturira i smanjivaju dugovi uz racionalizaciju te prodaju imovine. Stvaraju se preduvjeti da se tvrtka stabilizira i možda preživi, nužne uvjete ispunjavaju ali da li će to biti dovoljno ostaje da vidimo.

Štednja je mudrost trošenja.


Lijepo su izbacili Validus po 13-14 kn, pa tek onda objavili izvješće. Sad je iduće pretvaranje duga prema državi u manjinski vlasnički udio. Baš me zanima po kojoj cijeni će ići ta dokapitalizacija s obzirom da se radi o 80 mil. kn duga. Moralo bi ići po barem 40 kn da država ne bi dobila više od 50% dionica.

"Kad je pak riječ o Badelu, njegov gubitak iz 2010. u iznosu od 260,87 milijuna kuna, te dio nepokrivenog gubitka iz 2009. od 130,52 milijuna kuna pokrit će se na način da će se temeljni kapital smanjiti s 225,63 na 75,21 milijun kuna, odnosno za više od 150 milijuna kuna. To će se provesti smanjenjem nominalnog iznosa dionice Badela 1862 sa 300 na 100 kuna po dionici.

Potom će se, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara, temeljni kapital povećati za 238,55 milijuna kuna na ukupno 313,76 milijuna kuna izdavanjem 2.385.510 dionica nominale 100 kuna, što predstavlja 76,03 posto temeljnoga kapitala društva. Kako država već ima nekoliko postotaka Badelovih dionica, njezin će udjel narasti na oko 80 posto."

Varteks je napravio prvi korak smanjio je temeljni kapital, smanjvanjem nominalne vrijednosti dionice sa 200 na 50 Kn. Sada je na vladi da odradi drugi korak.
Kolega nije mi jasno zašto bi novo izdane dionice bile jeftinije od trenutne nominale 50 Kn. Gore sam citirao postupak sanacije Badela 1862 po modelu "C". Kod Badela su izdavane dionice po novoj nominali od 100 Kn.

Iskreno me zanima kakva će biti reakcija na burzi sutra, odnosno da li je uopće bude…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

37,6 POSTO MANJE NEGO 2010.
Gubitak Varteksa ‘samo’ 60,3 milijuna kuna
Autor: Business.hr/Hina | 18.05, 05.04.2012.

U Varteksu su se pohvalili rastom prihoda i izvoza (Snimio Saša Ćetković)

Varteks je 2011. završio s gubitkom od 60,3 milijuna kuna, što je smanjenje gubitka od 37,6 posto u odnosu na 2010., kada je gubitak iznosio 96,7 milijuna kuna, izvjestili su iz kompanije.

"Varteks je 2011. završio sa smanjenim gubitkom u odnosu na 2010. za 36,4 milijuna kuna, čime je dodatno potvrdio da unatoč izuzetno negativnim uvjetima u okruženju ima viziju i smjer kojima će se voditi i u budućnosti", navodi se u priopćenju.

Ukupan prihod Varteksa lani je iznosio 329,8 milijuna kuna, što je u odnosu na 2010. povećanje za 4,8 posto, dok su istodobno ukupni rashodi smanjeni za 5,2 posto, na 390,1 milijun kuna.

Poslovni prihodi realizirani su u iznosu od 327,1 milijun kuna i veći su za šest posto, a u strukturi tih prihoda najveći je udio (90,8 posto) prihoda od prodaje.

Iz Varteksa ističu i rast izvoza, lani je ostvaren u vrijednosti 129,9 milijuna kuna, što je u odnosu na godinu ranije rast za 6,2 posto. Glavnina izvoza realizirana je na području zemalja Europske unije.

Sukladno elementima Integralnog plana poslovnog i financijskog restrukturiranja tvrtka je i tijekom 2011. provodila zacrtane ciljeve usmjerene na dizanje efikasnosti poslovanja i upravljanja te provedbu definiranih mjera ušteda, navodi se u priopćenju.

Dodaje se da je od svibnja 2011. proizvodni dio tvrtke počeo poslovati kroz tri zasebna d.o.o.-a, a već je tijekom 2010. godine, kroz tvrtku kćer u vlasništvu Varteksa, izdvojen i segment B2B poslova, vezan uz područje korporativnog odijevanja i izradu odjeće za specijalne namjene.

Rezultati poslovanja gledano kroz redovite poslovne aktivnosti pokazuju pozitivne pomake, iako je ukupni rezultat poslovanja i dalje negativan.

Sveopća nelikvidnost u gospodarstvu posebno je izražena u poslovanju vezanom uz domaće tržište na kojem je i dalje prisutan značajan pad osobne potrošnje.

Također, na negativan rezultat su i dalje značajno utjecali visoki troškovi financiranja, ističu iz varaždinske tekstilne tvrtke.

Dodaju kako je operativni rezultat, iako negativan u iznosu od 13,7 milijuna kuna, također bolji od operativnog rezultata 2010. za 38,8 milijuna kuna, zahvaljujući ostvarenim pozitivnim pomacima u dijelu poslovanja iz redovnih poslovnih aktivnosti.

Poslovanje Varteksa u 2011. kroz ostvarenje pozitivnih pomaka potvrdilo je dosljednost provođenja plana restrukturiranja, sukladno kojem će se nastaviti poslovati i u idućem razdoblju, ističu iz Varteksa.

Još malo pa ćemo imati operativnu dobit [lol]. Konačno je napravljena revalorizacija, još da se riješi dokap od strane države po modelu C i možda dođemo na razine na kojima smo bili 2001, prije točno 11 godina [smiley]

New Report

Close