VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pa ušao je Košćec..a ostatak je izgleda kod sitnih dioničara


@ nino

Vidim prvo objasnjavas graditelju, a onda postavljas pitanja i istoj problematici nekome tko bi to trebao bolje znati. Ako se dobro sjećam, pred par godina je cini mi se HPDG radio revalorizaciju i dio je išao u prihode.


@graditelj

Nisam detaljno gledao bilancu, ali s obzirom da je Varteks gubitaš godinama, trebao bi u bilanci imati stavku ODGOĐENA POREZNA IMOVINA, sa kojom se, onako zdravo seljački, u slučaju dobiti prebija porez koji bi se trebao platiti. Tako da vjerujem da bi u ovom slučaju revalorizacija bila porezno neutralna.


Ja znam da je Jadroplov stalno revalorizirao vrijednost brodova i mislim da nije imalo nikakvog (ili možda neznatnog) efekta na prihode. Atlantska i Lošinjska nisu revalorizirale i ostvarivale su prodajom brodova veliku dobit, ali tamo nema poreza na dobit zbog tretmana industrije.



@ nino

Vidim prvo objasnjavas graditelju, a onda postavljas pitanja i istoj problematici nekome tko bi to trebao bolje znati. Ako se dobro sjećam, pred par godina je cini mi se HPDG radio revalorizaciju i dio je išao u prihode.


@graditelj

Nisam detaljno gledao bilancu, ali s obzirom da je Varteks gubitaš godinama, trebao bi u bilanci imati stavku ODGOĐENA POREZNA IMOVINA, sa kojom se, onako zdravo seljački, u slučaju dobiti prebija porez koji bi se trebao platiti. Tako da vjerujem da bi u ovom slučaju revalorizacija bila porezno neutralna.


Ja znam da je Jadroplov stalno revalorizirao vrijednost brodova i mislim da nije imalo nikakvog (ili možda neznatnog) efekta na prihode. Atlantska i Lošinjska nisu revalorizirale i ostvarivale su prodajom brodova veliku dobit, ali tamo nema poreza na dobit zbog tretmana industrije.
[/quote]
Podravka je pokušala prodati neku imovinu i nije pritom revalorizirala, ali oni su htjeli prikazati veću dobit i nije ih bilo briga da li će platiti porez

Ovdje se raspravlja kao da je to definitivno. Ja ne znam još nikakvu informaciju, nikakav izvještaj nisam vidio.

Točan odgovor je...

kako zapinje taj veliki na asku i koči dalje.

Nisu bi baš previše jasni ovi koji sad prodaju 2000-ćice koje su kupili po 19, kad je jasno da ovaj stiskavac na asku skuplja po bidu.

prodali su oni koji kupili po 15 vjerojatno. a cijena i dalje drži na 17-18. netko skuplja.
kad se pročisti, bit će zanimljivo. do onda treba izgleda još čekati.

Skuplja se skuplja. Isto tako je danas bilo par fake naloga na bidu koji su kao glumili količine. E sad pitanje je zašto tako dugo nema FI. Moguće da se malo otegla revalorizacija.
U svakom slučaju ovih će dana sigurno doći. Mada na ovim cijenovnim nivoima, kad cijeli Varteks vrijedi par milijuna EURa to ni nije bitno.

svi su zabavljeni sa petrokemijom a za to vrijeme na vatresku prolaze velke količine jeli najgalsniji dioničar sada aktivan ako se potvrdi revaloraziacija imovine u vrjednosti 200 kuna po dionici VARTESK če imat brutalan rast

[bye]

ovo nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Gargamele jel vart dobar kao špekulacija ili bi u njoj brodio par godina? Ja isto imam filing da će ga netko napucat, ali onda sve sold.


prodali su oni koji kupili po 15 vjerojatno. a cijena i dalje drži na 17-18. netko skuplja.
kad se pročisti, bit će zanimljivo. do onda treba izgleda još čekati.

Ne bih baš rekao da su ti u pitanju. Pa prekjučer je bilo prvo veliko čišćenje do 19,87 i kupnja H nalozima. Računam da je veliki kupac tu skupio cca 16000 komada s prosjekom nešto manjim od 19kn. Zašto bi prodavači čekali do danas pa prodavali više od 10% jeftnije?

@marijuna

mislim da će VART bit bolja priča od ADPL ili DDJH kad su bili na 20ak kuna a možda grješim al to su moji novci ono što pojačava moje uvjrenje je da je mali dioničar u top10…

ovo nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

New Report

Close