VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



45.000 komada drugi na ASK-u [undecid]


Imao je validus i puno više pa šta
[/quote]
Istina ali VLDS se morao rješiti dionica, a ovaj ne, mislim da slijedi skupljanje na ovim razinama

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima




45.000 komada drugi na ASK-u [undecid]


Imao je validus i puno više pa šta
[/quote]
Istina ali VLDS se morao rješiti dionica, a ovaj ne, mislim da slijedi skupljanje na ovim razinama
[/quote]
Ako su revalorizirali vrijednost imovine i cifra bude velika (to mi se čini jedini logični razlog ovakvog rasta cijene), onda će i po 20 kn biti jeftino i to će netko na brzinu pokupiti.


45.000 komada drugi na ASK-u [undecid]

Pa valjda je prepozirno – i jos stavljen kao H…
Ceka da se ulovi nesto ispod njega.


Ako su revalorizirali vrijednost imovine i cifra bude velika (to mi se čini jedini logični razlog ovakvog rasta cijene), onda će i po 20 kn biti jeftino i to će netko na brzinu pokupiti.

možda je idiotsko pitanje, što je sa porezom na dobit u slučaju revaloritacije i koliko bi trebao poreza vart u tom slučaju platiti?

Bilo bi dobro da netko skine te prve naloge na asku koji broje gotovo 50.000 komada, da mi ostali možemo nastaviti dokupljivati prema 22 ?


Bilo bi dobro da netko skine te prve naloge na asku koji broje gotovo 50.000 komada, da mi ostali možemo nastaviti dokupljivati prema 22 ?

lako je reći. 🙂


Bilo bi dobro da netko skine te prve naloge na asku koji broje gotovo 50.000 komada, da mi ostali možemo nastaviti dokupljivati prema 22 ?

Znači po tebi e bolje prema 22, nego kupiti po 19?. Svašta [lol]



Ako su revalorizirali vrijednost imovine i cifra bude velika (to mi se čini jedini logični razlog ovakvog rasta cijene), onda će i po 20 kn biti jeftino i to će netko na brzinu pokupiti.

možda je idiotsko pitanje, što je sa porezom na dobit u slučaju revaloritacije i koliko bi trebao poreza vart u tom slučaju platiti?
[/quote]
Koliko ja znam ništa, povećati će se imovina i kapital i to je to, bez učinka na prihode i rashode.

@graditelj, nema PRIHODA ako se ne prodaje, povećat će se dugotrajna imovina a protustavka su revalorizacijske rezerve.


@topalov5
, vidim da ste dobro upućeni iz vašeg odgovora ali da nastavim i vidim da li ja dobro rezoniram. Dakle, revalorizacijom imovinu dovodimo na fer vrijednost te ukoliko dođe do prodaje manje će se platiti poreza jer porez plaćamo na razliku između stvarne(prodajne) i knjigovodstvene vrijednosti zgrade ili zemljišta. Hoću reći da revalorizacijom pa prodajom maksimaliziramo profit te smanjujemo porez koji bi trebali platiti, da li dobro rezoniram?

Većina tvrtki je u 15-etak godina amortiziralo veliku većinu imovine(zgrade) te je vode knjigovodstveno blizu nule što nije realno i tu je skrivena(podcijenjena) vrijednost tvrtki. Zemljišta se vode po cijenama iz rata (90-etih godina) a njihova vrijednost je danas višestruka.

Štednja je mudrost trošenja.

@nino

evo tu objašnjenje. izgleda da u prihode ide jedan manji dio povećanja vrijednosti imovine revaloziracijom i to maksimalno do iznosa trošaka amortizacije nastalog zbog povećanja vrijednosti te iste imovine i da je s poreznog stajališta revalorizacija neutralna kad povećavamo rezerve.

http://www.porezna-uprava.hr/publikacije/IspisMisljenja.asp?IDKomentara=771&FileName=410-01_04-01__513-07_04-2.xml

@ nino

Vidim prvo objasnjavas graditelju, a onda postavljas pitanja i istoj problematici nekome tko bi to trebao bolje znati. Ako se dobro sjećam, pred par godina je cini mi se HPDG radio revalorizaciju i dio je išao u prihode.


@graditelj

Nisam detaljno gledao bilancu, ali s obzirom da je Varteks gubitaš godinama, trebao bi u bilanci imati stavku ODGOĐENA POREZNA IMOVINA, sa kojom se, onako zdravo seljački, u slučaju dobiti prebija porez koji bi se trebao platiti. Tako da vjerujem da bi u ovom slučaju revalorizacija bila porezno neutralna.

nije mi jasno što nije jasno…:
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/LpdpOJUtf1deBit6JJER2Q==.pdf
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/xDdr8Fnl6rDTSydOqdU16g==.pdf
br. 43 Top 8. out tj. -85.136 kom je…zašto je out te tko je/su nevidljivi kupci…?
http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2

New Report

Close