VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jedna riječ, graf, pogledajte si što sam pisao na thnk na 800kn……..

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=VART-R-1

graf je koma,ruje po dnu [undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Jedna riječ, graf, pogledajte si što sam pisao na thnk na 800kn……..

pa vart je odradio u par dana +50%, što bi ti, da teški gubitaš skoči +100%?? i ovo je previše za komatozno poslovanje!

moji postovi osobno su mišljenje bez nagovaranja na kupnju ili prodaju dionica!



Jedna riječ, graf, pogledajte si što sam pisao na thnk na 800kn……..

pa vart je odradio u par dana +50%, što bi ti, da teški gubitaš skoči +100%?? i ovo je previše za komatozno poslovanje!
[/quote]

Ništa ja ne tvrdim 100%. To što je on odradio 50, ne znači da neće još toliko, uostalom vrijeme će pokazati. Poslovanje ne valja i nije nešto profitabilno, to sam i sam napisao neki dan.
Greška mnogih investitora, pa i mene, je ta da gledaju ili ath ili atl, to ne može biti i nije mjerilo. Kupac od petka se nije ustručavao kupovati na 18+ kuna.

Trenutno na burzi teoretski možete kupiti cijeli Varteks za 5 milja €. Kad je Košćec kupovao po 177 tisuće komada rekao je da to radi zato jer jedna dionica Varteksa vrijedi brat bratu 600 kuna.

Zato trenutno cijena 18 ili 38 ili 108 nije odraz vrijednosti firme nego je cijena takva jer nije u fokusu. Na prvu vijest o recimo prodaji zgrade……..evo mišljenja stručnjaka.

Varteks, kratka zabilješka sa skupštine
Objavljeno 09.09.2011. 15:28 | 5 Komentara

Osim što smo čuli da je sve bliža mogućnost realizacije modela C (koji mislim da ne može biti po cijeni manjoj od 50 kn / dionica jer je to nova nominala dionice), čuli smo vrlo zanimljivu stvar, a to je da se do kraja godine planira revalorizacija imovine ‘prema tržišnoj vrijednosti’, a u iznosu 350-400 mil. kn, što bi bilo oko 180-210 kn po dionici. Mislim da uprava Varteksa nema nikakvih razloga povećati to agresivno, ako je očito rezerva velika. U prilog velikoj vrijednosti govori i nedavna prodaja prostora u Zadru po oko 15.000 eur/m2, kako smo imali prilike čuti.

Također je PU rekao da očekuje stabilizaciju. tj. ‘pozitivnu operativnu nulu’ u 2012. Čini se da bi poneka prodana nekretnina bila dovoljda na financira obrtni kapital do tog trenutka i kasnije.

Zvuči dobro.

ps. pre veliki su prometi i to uz rast cijene u zadnje vrijeme……

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Do kraja godine (2011-te) revalorizacija?! Pa nisam čuo da se dogodila?


ps. pre veliki su prometi i to uz rast cijene u zadnje vrijeme……

bio je jak vjetar pa su i purani (VART) letjeli…vjetar sad posustaje pa će i puran ubrzo pasti na tlo kad shvati da let nije za njega

moji postovi nisu investicijski savjeti u smislu ulaganja i/ili kupnje/prodaje dionica!


Do kraja godine (2011-te) revalorizacija?! Pa nisam čuo da se dogodila?

Kad revalorizacija dogodi i pročuje cijena će biti negdje drugdje. Ili misliš da treba čekati pa kad se pročuje još malo osluškivati pa još malo pričekati za svaki slučaj a onda uletjeti i svi ćemo zaraditi.?

A kad je to bilo na burzi da se kupuje na vijest? Na vijest će ovi koji sad mlate po asku prodavati a ziheraši kupovati….i opet spušiti. Ali to je već neka druga priča…..

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Čitam malo komentare od ranije i niste mi neki jasni. Pa ista priča uvijek – bilo ddjh ili ingra. Kad je ddjh bio na 20, nitko ni štapom po njemu. A isto je bio "puran". Sad na preko 80 je zanimljiv. S tim da oni koji pišu, polako nestaju. Pa nemojte kupovati onda i gotovo. U čemu je problem?

Točan odgovor je...

@maybe
ponekad je bolje šutjeti i kupovati "purane". [rolleyes]

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

45.000 komada drugi na ASK-u [undecid]


45.000 komada drugi na ASK-u [undecid]


Imao je validus i puno više pa šta

New Report

Close