VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolegice Ivana, pa čemu se Vi veselite? Zaradi od 200kn????
Mislim da je Vaš kapital iščezao, da koristite sestrino računalo i da jedva plaćate račune jer ste silne nove pogubili na Jadroplovu i Validusu…
Uh, kracat sam ko brod određenih "čuda" koje će masno gore.

26.11.2010 - Dan D

ja sam zadovoljan sa dionicama i ovaj prošli tjedan bilo je zanimljivo veči promet nešto kupia nešto proda,nadam se da ova dionica treba krenit evo i kol. croman se pridružio ,pratio sam da je dosta toga pogodio bar što se tiče dj i dax,nadam se da če nam dati koji graf za vartex ,mogao je Vartex sigurno na 25 da ga nisu kočili sa 17kn dali namjerno ili smišljeno neznam zašto bi skakali sebi u stomak a i tjerali investitore. Iz posta od jučer zaključio sam da je banka,i to ču sigurno reči na skupštini.Moguće je da cijena dionice skoči kao jedan vid dividente i svi bi to rado prihvatili da dionica skoči na 30kn. [kiss]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Halo ima li koga ili čekate da država prodaje,nije ni čudo da se prodaje samo u državi prodavač 17 nesto [proud]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

OPAAAAA!!!!!

Zoran Košćec kupio 2.811 dionica Varteksa
VARAŽDIN – Zoran Košćec, predsjednik Uprave društva Varteks d.d., temeljem transakcija sklopljenih na Zagrebačkoj burzi d.d., dana 19.08.2010., te dana 20.08.2010., stekao ukupno 2.811 komada dionica Varteksa, što čini 0,15% temeljnog kapitala ili 0,15% glasova na Glavnoj skupštini.
Nakon ovog stjecanja Zoran Košćec, predsjednik Uprave društva Varteks d.d. (ZSE:VART-R-1) ima ukupno 48.769 komada dionica izdavatelja Varteks d.d. Varaždin, oznake VART-R-1, što čini 2,54% temeljnog kapitala ili 2,54% glasova na Glavnoj skupštini. Posljednja registrirana cijena dionica Varteksa u petak je 17 kuna.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/koscec-kupio-2.811-dionica-varteksa,89427.html

On misli da Varteks nece u stecaj a ja mu VJERUJEM.

Izgleda zoki opet kupuje sječam se njegove kupovine na 40kn nešto slično proteklog tjedna,evo i on ide smanjivat minus ja ču mu rado prodat ali tražim 0,5kn i proviziju tako da zoki vjerovatno neče biti puno 17do 18,5 iskreno imaču za par kava……. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Da imam par ljudi koji bi me pratili digli bi ovu dionicu ovako kupuje samo Košćec i to po 17kn i vidim da je bio naloga 0,1…0,2 lipe gore,pogledajte kako se ADPL digla sa 29 na 90kn,izgleda da nema zainteresiranih da se nešta zaradi samo kuknjava i optuživana. [bye] ocijena 1

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Tvrdoglavi prodavači također kupci,vidimose 10.8 [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

http://www.jutarnji.hr/rijeka–kako-je-lukavi-prevarant-alen-cutvaric–28–prevario-nasu-mocnu-banku-za-osam-milijuna-eura-/882842/

jutarnji je za ovo jako dobro placen il su tolko naivni da su sjebali dobar deal [lol]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

http://limun.hr/main.aspx?id=605993&Page=3

8.7.2010 9:53:00 | Izvor/autor: Business.hr/PressCut

Umjesto da popravi ‘krvnu’ sliku Varteksa, prodaja ekskluzivne robne kuće City centar Rijeka dodatno je usporila provedbu kriznog plana koji je Uprava osmislila kako bi poboljšala likvidnost i nadoknadila dramatičan pad poslovnih prihoda najveće domaće tekstilne i modne kompanije. Naime, kao što su još u svibnju upozorili revizori Deloittea, za robnu kuću u samom središtu Rijeke, koju je u prosincu prošle godine Uprava Varteksa na čelu sa Zoranom Košćecom prodala za 8,35 milijuna eura (nešto više od 60 milijuna kuna) Signum grupi, tvrtka na račun još nije dobila ništa.

“To nam je dovelo likvidnost u vrlo zabrinjavajuću situaciju, zbog čega je ugroženo poslovanje. Uz to, budući da je iz nenaplaćenog kupoprodajnog ugovora dio novca trebao biti namijenjen za povrat duga vjerovnicima, na taj iznos i dalje plaćamo visoke kamate”, požalio se Stjepan Igrec, zamjenik predsjednika Nadzornog odbora Varteksa i njegov najveći pojedinačni privatni dioničar.

Signum grupa, malo poznata riječka tvrtka koja je kupila Varteksovu robnu kuću, trebala je u tri rate isplatiti Varteksu kupoprodajni iznos. No, do 1. ožujka, kada je bio rok za uplatu prve rate kojom bi, sukladno ugovoru, mogla stupiti u posjed i raspolagati nekretninom, nije uplatila ništa. A prva je rata bila uplata samo 5200 eura te dostavljanje bankovnog jamstva u iznosu 1,6 milijuna eura, što je samo petina ukupna dogovorenog iznosa.

“Nije mi jasno kako je predsjednik Uprave mogao tako nesmotreno sklopiti takav ugovor sa Signum grupom. Želim naglasiti da je od Nadzornog odbora imao odobrenje za cijenu, ali ne i za sklapanje ugovora te njegov sadržaj. Tako je Varteksu učinjena velika materijalna šteta”, rekao nam je Igrec.

Kako bi se našlo rješenje za nastali problem, predstavnici Varteksa i Signum grupe odlučili su se za pregovore o izmjenama ugovora iz prosinca. No, ne postigne li se dogovor do glavne skupštine zakazane za 23. srpnja, nije isključen ni raskid kupoprodajnog ugovora.

Sve ćemo odluke prvo objaviti na Burzi
Varteks je tvrtka izlistana na prvoj kotaciji Zagrebačke burze te je sukladno tome u obvezi pravodobno objaviti sve cjenovno osjetljive informacije. Odluke o prodaji nekretnina donosimo sukladno Integralnom planu, a o tome će prvo Zagrebačka burza, a potom i javnost, pravodobno biti obaviještene, poručili su iz Varteksa u vezi s rješavanjem problema s prodajom riječke robne kuće.

U Signum grupi nisu htjeli komentirati kupnju robne kuće ni tijek pregovora o izmjeni kupoprodajnog ugovora, odnosno njegova mogućeg raskida.

eeee ovde su malko jasnije stvari
zgrada je trebala pripasti ZABA a provizija i ostalo zavrsit na drugim racunima

najsmesnije je kako su prestavnici SIGNUM GRUPA trebali pregovarat ,hihihi [lol] [lol]

samo neznam kako ce to pomoci onima koji su kupili hiljadarke po 17kn oni koji su kupili na 30+ ko kolega PETINA nije im lako pri srcu sad

na kraju mozda ce split009jjr jednom i pogodit ,bice vart i po 12kn a ja cu vas cekat

[bye] [bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

http://www.jutarnji.hr/rijeka–kako-je-lukavi-prevarant-alen-cutvaric–28–prevario-nasu-mocnu-banku-za-osam-milijuna-eura-/882842/

who dares, wins

hihihi
jutarnji stvarno smjesne novine

http://www.jutarnji.hr/kako-je-prevario-dvije-banke-i-varteks/883083/

Kako je Alen bez novca uspio?

Prvo, osnovao je tvrtku Signum Grupa. Uložio je 20 tisuća kuna, što je nužno za pokretanje tvrtke. Prema nekim informacijama, obavio je nekoliko manjih poslova preprodaje nekretnina. No, nije daleko dospio: trenutno na računu ima 4.851 kunu, dakle, četiri tisuće i osam stotina pedeset kuna.

Upakiran u sjaj
A, htio je zgradu od 56 milijuna kuna! Kako da je se domognem, razmišljao je. Investirao je u skupi automobil da ostavi dojam uspješnog biznismena. Odjenuo je skupo odjelo. Onda je za nekoliko tisuća kuna napravio naizgled prekrasnu web stranicu koja ostavlja dojam ugledne međunarodne kompanije. Malim detaljima – da su gotovo sve podstranice portala ‘u izradi’ – nitko se nije zamarao.

Upakiran u sjaj krenuo je u pregovore s Varteksom. Nisu ništa posumnjali.

Potom je morao u Zagrebačku banku jer je ona od dijela novca od kupoprodaje namjeravala namiriti potraživanja od Varteksa. Niti oni nisu posumnjali da pregovaraju s čovjekom koji nema ni kune.

To nije bio kraj. Došao je i u Privrednu banku.

Zagrebačku banku, kaže, nije morao dugo obrađivati. Na ruku mu je išla činjenica da se banka htjela čim prije naplatiti od Varteksa.
Htjeli se što prije naplatiti
ZABA se što prije htjela naplatiti. Doslovno su forsirali da se posao što prije završi. Ja sam za to vrijeme rješavao kredit, a kada su me pritisli obratio sam se svojoj banci s kojom inače radim, Privrednoj banci – objasnio je Cutvarić.

U ovom trenutku cijela priča postaje međunarodni poslovni triler. Cutvarić u posao upliće navodno važnu internacionalnu tvrtku iz Amerike: Grupomex sa sjedištem u Las Vegasu.

U posljednji tren veliki pokušaj prevare kojom se htjelo doći od ekskluzivnih poslovnih prostora u samom središtu Rijeke, je razotkriven, a slučaj je predan policiji.

Jasno je da će sada svi akteri prati ruke praveći se žrtvama u cijelom ovom poslu. Budući da je kupoprodajni ugovor potpisan, očigledno je da su priči o lažnom uspjehu Signum Grupe nasjele i dvije velike banke. No policijski operativci koji imaju iskustva u ovakvim slučajevima tvrde da ovakve prevare nisu moguće bez veza unutar institucija koje su umješane u ovaj slučaj.

hihihi
ovaj novinar se pravi blesav

neki balavac da prevari banke bez provjere boninteta a da varteks isto pristane na prodaju nekretnine
ko tu koga?

vartesk treba kaznit i izbacit iz prve divizije na burzi
jasno je da ovo organizirani kriminal za preuzimanje varteskovih vrednih nekretnina
da je firma normalna vredila bi minimalno 250kn po dionici kako ima vredne nekretnine

samo ne znam kako ce to pomoci onima koji su pokupovali dionice i ocekivali rast od 50% u dva dana
ako ne ocistimo zito od kukolja ovo je nova DKVS
zato gospodine MILUISUC recite im na skupstini kad cete ic sto ih ide ,nemojte se samo oblokavat

cekam VARTESK ispod 17kn a bice ga u dovoljnim kolicinama

[bye] [bye]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora

Kol.plavobradi pokušajte ranije pisat i čitajte izvješča sa ZSE vjerovatno se nečete nervirat za razliku od vas ja se neoblokavam,a Varteksu je i bolje što nije prodao nekretninu u centru Rijeke,za razliku odvas nevjerujem da če vareks puno padat,pozdrav [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close