VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vidim da vi čuvate interese malih investitora.
I to je jako lijepo od vas,ali bez rizika para nema.
Nadam se da ste iskoristili ovu priliku i ušli u Varteks po 16.To je bila dobra prilika.

Ne, nisam ušao niti namjeravam jer se radi o polupropaloj firmi iz koje se netko veći danima iskrcava, a ovo skidanje s aska je samo da navuče naivce da se uključe u igru.
Takve prljave igre raskrinkavao sam na DKVS, a i ovdje ću, bez brige, tako da ne navučete nove nesretnike unutra kako ste ih navukli po 20-25 kn u DKVS pa su ostali i bez gaća.
Vjerujem vam da za takve kao vi teče med i mlijeko dok ima neiskusnih ulagača/forumaša za deranje kojima na kraju ostanu gole kosti dok se vi gostite njihovim mesom. Dobar tek!!!
[/quote]

Nikako da se naučite pameti.Najviše se zarađuje kada je rizično.Ipak nakon ovog današnjeg izvješća
VART bilančno izgleda malo bolje.Ne bajno ,ali ipak bolje.A krizni menađment djeluje i popravlja
likvidnost,a to je glavna boljka Varteksa.To su obečali.
Ipak,Varteks je firma koja će imati probnlema i dalje,ali u stečaj nebi smjela.To je državni interes.
Treba sačuvati ono što se može sačuvati.
Mislim da Varteks ima šanse.


Takve prljave igre raskrinkavao sam na DKVS, a i ovdje ću

Kolega Van Hallen, ako se dobro sjećam kad sam govorio na 8kn kako se po momentumu DKVS mora okrenuti i da će gore,a dao konačni target 5kn na kraju onda vidim da se odigralo upravo tako.
Iskreno, pojma nemate valove,a još manje znate o Varteksu, zato nemojte pisati gluposti da vam se svi smijemo. Al ok, blamirajte se komotno.
Za razliku od DKVS, OPTE i sličnih, Varteks ima nepokretnu čvrstu imovinu koja itekako vrijedi.
Barem 80-90kn po dionici. I to kad bi cijene išle po trenutnim tržišnim cijenama.
No svejedno, kad se još smanji broj radnika, uvede novi tečaj kune, mogli bi gledati Varteks tada na 60-70kn. Stoga radije biram kupnju Varteksa nego štednju u kunama.
Danas smo imali impulsno gibanje, prosjek je bio 16,5kn, dakle sutra opet idemo gore na Vašu žalost.

26.11.2010 - Dan D


Ulaz Splita je na 30 i više pa bi se sa izlaskom na 40 pokrio bez gubitka.
sa 16 na 40 je ipak previše,a možda i nije.

Previše je i sa 295kn na 13kn, zar ne? Ne možemo to tako gledati.
Glede mog ulaza kolega malo ste se tu prešli. Istina je da sam kupovao na 30kn i opet prodao na 30kn.
Dalje, kupovao na 26 i 27, prodao na 27 i 28.
Nisam kupovao do 17,xx kn i to uredno utopio na 19kn.
I naravno opet ulazio dijelom na 15,5kn i dio na 17kn.
Al nema prodaje prije 27-28kn.

26.11.2010 - Dan D

Tko zna. možda je i kolega GATES odustao od čekanja i svoje ulaganje na 36kn otpisao kao loše i utopio svojih 5000kom. Možda se kupci i maknu do 27-28kn, sve je moguće.
Mojih naloga na prodaji nema, al na kupnji svaki dan bar jedan!

26.11.2010 - Dan D


Kolega Van Hallen, ako se dobro sjećam kad sam govorio na 8kn kako se po momentumu DKVS mora okrenuti i da će gore,a dao konačni target 5kn na kraju onda vidim da se odigralo upravo tako.
Iskreno, pojma nemate valove,a još manje znate o Varteksu, zato nemojte pisati gluposti da vam se svi smijemo. Al ok, blamirajte se komotno.

Čuj, tvoji ulagački promašaji na forumu su već legendarni i predmet su forumskih sprdnji. Za DKVS si sve fulao, tvrdio si da ga čekaš na 2-4 kn, onda si tvrdio da si kupio na 8 kn itd itd. Ništa se nije odigralo po tim tvojim prognozama.
Zadnji primjer VLDS gdje si pisao da se krcaš jer s 13 kn ide na 14,99 a dan poslije brzo si prodao s minusom iako si tvrdio da je bio plus, ali kolege tamo su te raskrinkale.
Pa opet promašaj na INGR, nakrcao si se neki dan na 213-23,20 jer da ide raketa na 27, a sad je već pala na 22,50 i još će dole. Jednostavno nemaš znanje, a prodaješ ljudima muda pod bubrege, samo to više nitko ne puši.
Tako ni ovdje više nećeš naći bedake da pokrpaš svoj minus kad si se nakrcao s VART na 30 kn jer da ide na 40 kn. Nemaš znanje i točka i zato ne laži ljude izmišljenim grafovima za VART! [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Vanhallen alias Deluksić, loooool, kako ti ULPL?

26.11.2010 - Dan D

I odakle tebi kolega da ja uopće imam Varteks? Ha ha ha

26.11.2010 - Dan D

Evo 1000 komada se prodaje na 17 kn, veliki i dalje izlaze i to manjim nalozima da ne preplaše i tako rijetke kupce. Što sad ne kupuješ splite009jr ? Pa cijena je gotovo 50% niža od 30 kn gdje si se debelo nakrcao VART-eksom?? Nema više priča o raketi, targetu na 42 kn i bla bla truć??? [lol] [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

Na ovoj temi se sve svodi na osobne uvrede i pretjerivanja veličajući dionicu ili je srozavajući u pepel.
Nešto pokušava lopina ,ali je sasječen u korjenu.
Činjenica je da je izašlo ohrabrujuće izvješće i za pretpostaviti je da su se iz uprave dozvali pameti ,pa
sad puno racionalnije posluju(ne financiraju nogomet,…).Međutim da li je sve to dovoljno da i slijedeća
izvješća budu bolja.Ako budu bolja cijena može snažno porasti,ali ako nastave sa lošim poslovanjem
lako će oni potrošit kapital(BV) od preko 100 kn po dionici i otići u stečaj.Da li se isplati riskirati neka svako odluči po svojoj volji.

klodovik

KOje dobro izvjesce ste vividjeli.
Bez prodaje zgrade u Rijeci gubitak bi opet bio 15 mil kuna.

Imam dionice VART i samo sam realan

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

varteks spašava državni monopol poput civilki i ostalog koje se moraju potrošiti u njihovim preskupim trgovinama. Mislim da je to nepošteno prema mlađim ljudima koji te bonove moraju nekome pokloniti jer si oni tamo ništa ne mogu naći. Dakle varteks kao firma 70% da ide dolje jer ne vrijedi ništa, 30% da ide gore jer će im država opet naći neki posao

nešto se ovdje danas počelo događati, velik promet i žestoka borba na 17 kn…. spread KP je mali, samo 0,4 kn
danas bi ovo moglo il na 15 ili na 20 kn

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

New Report

Close