VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da, skoro pa je došlo, al fali finalni zaron do 16kn i onda metla do 40kn

26.11.2010 - Dan D


Cim je kolega Lopina tu treba dobro pratit kretanja i ulazit jer ce se s vremenom tu okupit ekipa s dkvs i bit ce jako zanimljivo…..

[thumbsup]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Društvo nemoj te se ljutit,ove godina bit če dobra za bundeve,buča ,špice,treba i tu uzet koju kunu ostali neka mudruju……..ode uplatit loto.Pozdrav do Večeras

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

ma ne vjerujem…

Zoran Koščec: Selimo pogone iako nam Čehok to želi zabraniti [thumbsup]

Varteks je prošle godine ostvario golem gubitak. Razmišljate li o modelu C?

– Provodimo rješenja koja su vezana uz probleme nastale recesijom. Razmatramo sve modele. Razmatrali smo modele A i B, a razmatramo i model C. U svim modelima u kojima nađemo prihvatljivo rješenje za tvrtku napravit ćemo sve da to i konkretiziramo.

Jesu li dioničari spremni pustiti državu u vlasništvo i jeste li pregovarali s Vladom?

– Sve odluke donosit ćemo u suglasnosti s NO-om. Službenih pregovora zasad nema.

Koji je glavni razlog ogromnog gubitka?

– Recesija. Napravljen je trogodišnji plan restrukturiranja, a naš rezultat za 2009. u skladu je s onim što smo razradili u sklopu plana. Planirani rezultati za 2010. bitno su bolji od rezultata koje smo imali lani, no još nisu pozitivni. Prva će pozitivna godina biti 2011.

Je li ovo svojevrsni kraj Varteksa?

– Niti slučajno nije kraj Varteksa. Problemi postoje, ali ih rješavamo.

Hoće li biti otkaza i gašenja proizvodnje?

– Planiramo gašenje nekih neprofitnih dijelova, što, naravno, povlači i potencijalne viškove. Konkretnu brojku ne mogu iznositi. Kad budemo imali programe, objavit ćemo ih.

Što možete napraviti da vam se ne dogodi stečaj kao Muri?

– Žao mi je da kroz mjere industrijske politike nije prepoznata strateška važnost tekstilne industrije. Ona zapošljava velik broj ljudi, a mjere nisu adekvatne. Što će se dalje događati, ovisi o politici koja će tu industriju pratiti.

Što bi predložili Vladi kao mjeru za bolji izvoz?

– Strategija za tekstilnu industriju definirana je još 2007. Recesija je problem postavila pred sve, pa i pred Vladu. Strategija se provodi u bitno smanjenom obliku. Sugerirao bih da Vlada sagleda koji sektori imaju izvozni potencijal jer resursi koji su raspoloživi tekstilnoj industriji nisu dostatni.

Gradonačelnik Varaždina Čehok izjavio je da su zapeli pregovori o preseljenju jer ste najveći dužnik Gradu?

– Ne mislim komentirati izjave gospodina Čehoka. Uvjeravam vas da će Varteks 2012. biti na novoj lokaciji. Preseljenje će dovesti do dvostrukog pozitivnog efekta za poslovanje Varteks.

Lažne prijave USKOK-u svatko može poslati
Jeste li upoznati s anonimnom prijavom USKOK-u o sumnjivim transferima novca?

– Žao mi je da se u ovako zahtjevnom vremenu pozornost javnosti skreće na anonimne, lažne konstrukcije koje svatko o svakome danas može napisati. Bilo bi dobro da sve napore uložimo u rješavanje poslovnih problema.

Može li Varteks postati slučaj kao Podravka?

– Varteks je izlistan na prvoj kotaciji burze i naša je vlasnička struktura transparentna. Raspršena vlasnička struktura ne mora biti problem. Tvrtke koje kotiraju na burzi dnevno mijenjaju vlasničku strukturu i to ne utječe nužno na probleme s njihovim poslovanjem.

Koliko Varteks dobiva poticaja od države?

– Prošle smo godine dobili pet milijuna kuna. Smatram da nije značajno to što je Varteks dobio pet milijuna kuna, nego što su neke tvrtke s tri do pet zaposlenih dobile i po dva-tri milijuna kuna. ( M. Ku.)

[thumbsup] [thumbsup]

Kolega zvao sam ih danas doslovno su mi rekli …pitajte svog brokera,na upit zašto nemate internetsku ponudu,prodaju rekli su …pitajte svog brokera i vrlo šturo i za mene sumljivo ….također su mi rekli kriza je……..ja se nadam da če nama tu država pomoć Mup i Hv možda budu šta šili,ali kao i svagdje većina gleda uvesti pa preprodati,ili zastupati tuđe marke,proizvode……sve u svemu nisam zadovoljan,odgovorima ili sam ja samo tu da ulažem i gledam u crveno…… [bye]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


Kolega zvao sam ih danas doslovno su mi rekli …pitajte svog brokera,na upit zašto nemate internetsku ponudu,prodaju rekli su …pitajte svog brokera i vrlo šturo i za mene sumljivo ….također su mi rekli kriza je……..ja se nadam da če nama tu država pomoć Mup i Hv možda budu šta šili,ali kao i svagdje većina gleda uvesti pa preprodati,ili zastupati tuđe marke,proizvode……sve u svemu nisam zadovoljan,odgovorima ili sam ja samo tu da ulažem i gledam u crveno…… [bye]

…..naravno da će MUP i HV dobit nove odore , a posao ide između ostalih i Varteksu kome drugom….nemam dionice ali evo imaocima da bude lakše…

http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/mup-predstavio-nove-lakse-i-udobnije-uniforme_304133



Kolega zvao sam ih danas doslovno su mi rekli …pitajte svog brokera,na upit zašto nemate internetsku ponudu,prodaju rekli su …pitajte svog brokera i vrlo šturo i za mene sumljivo ….također su mi rekli kriza je……..ja se nadam da če nama tu država pomoć Mup i Hv možda budu šta šili,ali kao i svagdje većina gleda uvesti pa preprodati,ili zastupati tuđe marke,proizvode……sve u svemu nisam zadovoljan,odgovorima ili sam ja samo tu da ulažem i gledam u crveno…… [bye]

…..naravno da će MUP i HV dobit nove odore , a posao ide između ostalih i Varteksu kome drugom….nemam dionice ali evo imaocima da bude lakše…

http://www.zagrebancija.com/hr-aktualnosti/mup-predstavio-nove-lakse-i-udobnije-uniforme_304133

[/quote]

Jucer je potpisan ugovor i radi se o iznosu cca.50 miliona kn.Sindikat tekstilaca izuzetno zadovoljan jer se radi o domacim tvrtkama predvođenim Varteksom i Čateksom.

Bit če zanimljivo na ovoj dionici…..vrlo brzo

pa kakve su im to ruske kragne za ljetno vrijeme. netko se pali na erika kantona

Vjeroatno prave neprobojne čarape,pancirne [lol]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Di ste ulagači ,bit če bolje uskoro…….malo afera sa nogometom. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close