VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

planirana prodaja 7 poslovnih prostora za cca 137Mkn u 2010.


S obzirom na koeficijent likvidnosti od 0,79 jedna šansa za povečanje likvidnosti je prodaja poslovnih prostora da ne dođe do blokade i stečaja.Ali to je kratkoročna mjera,a dugoročno
bi trebalo prestati stvarati gubitke iz osnovnog poslovanja.
Ipak ovakvi giganti sa ovolikim brojem radnika nemaju šanse za opstanak.Pa prodaja po radniku
je jadnih 30.000 kn.Premalo da bi ova firma imala šanse za rentabilno poslovanje.Volio bi da mi
dokažu suprotno.
Vlasnik sam nekoliko stotina dionica sa ulazom od 21,80.Jedan od rijetkih manje nesretnih.A vi koji imate ulaz daleko veći od ovoga.Donesite odluku:
ili tučite po bidu,ili se stavite na bid
ja ću biti i na bidu i na asku,valjda je to logično
pasivnost ne donosi zaradu.Samo odlučni mogu nešto zaraditi ili manje izgubiti.

Stvarno ako mi se nejave iz vartteksa ovaj tjedan ,porješavat ću ih,a za Đakovštinu nebrinite okolo su poplave i pepeo,žito u Đakovštini je iznimne kvalitete,i kao i uvjek najbolje u europi što dokazuju i bar 100kg medalja,problem je privatizacija i bar 10 privatnih mlinova ,pa tako mora doči do smanjenja radnih mjesta,propast vam nemože i neče jer gdje su te banke bile kad smo mi izgrađivali i vozili žito.Neka se krivci nađu i kazne pa nek banke uzimaju od njih,ako se budu htjeli sa nama igrat izačemo iz njihovih banaka,ali pazite uvjek neko mora delat,radit,ni bankama nije u interesu mrtvi kapital. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Ovdje stvarno nije dosadno……dovoljno je pogledati naloge na bidu (4-10-ti)….. [lol] [lol]
Da mi je znat kako nije neugodno tom brokeru koji dopušta takve svinjarije…..
zar se ne boji da će ga netko prozvat zbog toga?

pa Varteks je poznata firma ,nije vrag da ce propast???

Prijatelju 10 posto x2200 kom je ljep novac ovo je za sad u krizi dobra igra.Jarane

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


pa Varteks je poznata firma ,nije vrag da ce propast???

od kad je poginio Anđelko Herjavec ova firma je bana-ko i nk varteks


pa Varteks je poznata firma ,nije vrag da ce propast???

meni isto nije jasno kako je to moguće…ajd da propadnu lehmani i general motorsi, al varteks?![shocked]



pa Varteks je poznata firma ,nije vrag da ce propast???

meni isto nije jasno kako je to moguće…ajd da propadnu lehmani i general motorsi, al varteks?![shocked]
[/quote]
Varteks je zreo za likvidaciju sa ovolikim brojem zaposlenih.Sa prodajom od cca 120 k kn po zaposlenom ne može opstati.
Izlaz je u povečanju prodaje ili drastičnom rezanju zaposlenih ili u laganom prodavanju poslovnih
prostora za pokriće tekuće likvidnosti.
Ako se izvuće i postane rentabilan,u što baš i ne vjerujem,uz državne subvencije i pomoći mogao
bi opstati još koju godinu.Ali uz cijenu od 20,a sadašnji BV od 140 postoji šansa na veliku dobit.
Ali upravo ovaj omjer koji ukazuje da se Varteks trži na šestinu do sedminu netto imovine, ukazuje
da investitori ne vjeruju u Varteks kao profitabilnu firmu.
Nada umire posljedna.

Varteks je na ovim cijenama jako zanimljiva dionica.Tesko da ce ispod 20 kn jer je vec pao 40-ak posto.Ako bi slucajno u ovoj godini ili dogodine otisao u stecaj bilo bi novaca i za postojoce dionicare od prodaje imovine i to bar po 40-ak kn po dionici ako ne i vise.Cim je kolega Lopina tu treba dobro pratit kretanja i ulazit jer ce se s vremenom tu okupit ekipa s dkvs i bit ce jako zanimljivo…..


Varteks je na ovim cijenama jako zanimljiva dionica.Tesko da ce ispod 20 kn jer je vec pao 40-ak posto.Ako bi slucajno u ovoj godini ili dogodine otisao u stecaj bilo bi novaca i za postojoce dionicare od prodaje imovine i to bar po 40-ak kn po dionici ako ne i vise.Cim je kolega Lopina tu treba dobro pratit kretanja i ulazit jer ce se s vremenom tu okupit ekipa s dkvs i bit ce jako zanimljivo…..

Da moglo bi biti jako zanimljivo.
Sa 71.614 kn prodaje na broj zaposlenih od 2.422 zaposlena ,63 radna dana

Po danu prodali 469 kn po zaposlenom.

Veći promet ćini baka na pazaru.

Tipični ostatak socijalističkog mastodonta.Ovdje su potrebni veliki rezovi ili će ovih
2422 bez obzira na niske plaće pojesti supstancu.I dioničarima će ostati ništa.


Cim je kolega Lopina tu treba dobro pratit kretanja i ulazit jer ce se s vremenom tu okupit ekipa s dkvs i bit ce jako zanimljivo…..

već sam tu mjesecima.
čamim čekajući, al ajde došlo je napokon.

Bilo bi najbolje po nekima sve iz socijalizma pokrast uništit a u stvari sve smo mi to nepravili i plačali porez,sigurno trebaju promjene reorganizirat uzet dobre stvari iz bivšeg sistema,napolju vam firme propadaju svaki dan ,sasvim normalno,dobro je da se neubijemo kao u nekim zemljama kad gubimo posao.Varteks je imao dobre proizvode od hrvatskih sirovina pogotovo od konoplje iz Đakovštine i to nemoš vijerovat vukao sam traktor sa hlačama nije mi trebala sajla.Biče kako bude promijeni nesposobne ljude……. [rolleyes]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

New Report

Close