VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Imam ja dionice VART-R-1 5000kom. ulaz 32kn ali mi to ne daje za pravo da obmanjujem forumaše (i goste) pričama za malu djecu. VART-R-1 ima šanse da podupla cijenu ali ti nisi do sad naveo ni jedan pravi razlog jer ga ni neznaš. A ja ti ih neću (još) navoditi jer nisi zahvalio ni na ff.

Respekt za gospodu sa 5000+ komada koji kupuju i strpljivo čekaju svoj target. To su investitori koji čvrsto vjeruju u ono što rade.
I ja sam u zadnjih mjesec dana, a i prošle godine u nekoliko navrata imao skoro 1000 komada, ali priznajem da nisam imao živaca čekati dovoljno dugo za rasplet cijele priče, pa sam prodao tek toliko da budem oko pozitivne nule….

Imati 5000 kom i drukati na pad????
Malo prenaivno da ti povjerujem, nema logike.
Postavim ti se na 15kn pa navali s prodajom kad ne vrijedi, bar ti tako kažeš.

26.11.2010 - Dan D




Ima nešto novo?? Ovo već i vrapci znaju a kamo li netko ko prati Varteks.

ajde budi ti vrabac pa nam kazi.
Prenosim samo sta je napisano u dnevnom izdanju Bussinesa od 28.12.2009 gdije je napisan interviju sa varazdinskim gradonacelnikom.
ne pametujem niti pisem stare svima poznate vijesti.
[/quote]

To je vijest stara točno dvije godine.Od onda se zna da Varteks seli proizvodnju van grada Varaždina,da se time oslobađa veliko zemljište za gradnju stanova i bla..bla… (koji stanovi pobogu,zar nema Stanoing dosta robe na skladištu??), da će time troškovi proizvodnje biti puunnooo manji,da će time svi profitirati [rolleyes]…. još samo čekam da objave vijest da su se kinezi prestali baviti tekstilnom…ajte molim vas,što sve to crknutom konju pomaže? Tekstilna industrija je aut kao i drvna i još neke.Varteks je dužan ko Grčka,jedu sami sebe a zmljišta su rezervirana za Igrece i Košćece a ne za male dioničare.Zar Mura nije bilo IME?? A gdje je sad?? Ali naravno,reči ćeš Varteks nije Mura.Slažem se,Varteks je nešto puno gore…na žalost [cry]
[/quote]

Kolega sta ce reci da ste sada odjednom postali dionicarom VARTEKSA kada ste i samio pljuvali po njemu.

Ovaj post ste napisali 8 dana prije nego ste krenuli u kupovinu i pri tom kupili prvih 1000 dionica Vatrteksa.

Tocnije napisali ste ga 03.01.2010.

Aprije toga ste me napali kako iznosim stare postove…..

[thumbsup]

Ocito je bio u mraku pa je netko odjedno UPALIO SVIJETLO pa krenio u kupnju i naravno kupi 5000 kom u par dana [tongue]

split009jr


Lijepo je biti dugoročni investitor.

mogu vam reci da je to svakako bolje nego biti dnevni burekđija.



Lijepo je biti dugoročni investitor.

Sigurno ljepše nego svaki dan visjeti na gledalici i gristi nokte.Varteks nije za trejdere.Vidim da ste već svi zaboravili pošto je kupovao Košćec [proud]….a tek mirovinac [proud]…..
[/quote]
po koliko su kupovali- da imamo za informaciju u arhivi..

Opet se pise da je City centar Rijeka prodan..
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/57308/Varteks-prodao-rijecki-City-centar.html


Opet se pise da je City centar Rijeka prodan..
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/57308/Varteks-prodao-rijecki-City-centar.html


pa kokko po Vama vredi ta dionica???
pofuk

Otome sam pisao u vise navrata.Zadnje sta je kupovo Koscec vam je bilo 14.08.2009 i to po cijeni od 35 kn a mirovinci su kupovali po150-160 kn i to u blok transakcijama.

Sve vam ljepo pise ne morate od prve strane ali pocmite od 180 str pa do danas i puno ce vam biti jasnije.


Opet se pise da je City centar Rijeka prodan..
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/57308/Varteks-prodao-rijecki-City-centar.html

Prodajom osam nekretnina u Hrvatskoj, među kojima dominiraju robne kuće na riječkom Korzu i zagrebačkom Kvaternikovu trgu, Varteks planira namaknuti 150 milijuna kuna

Iako ni u Varteksu ni u Zagrebačkoj banci jučer nisu htjeli otkriti novodogovorene detalje partnerstva, Poslovni doznaje da su kupci za objekte u Zagrebu i Rijeci već pronađeni. Riječ je o klijentima Zagrebačke banke koja je provjerila njihov bonitet i dala "pozitivno mišljenje", a realizacija kupoprodaje očekuje se već u prvome tromjesečju 2010. godine.

[thumbsup]


Otome sam pisao u vise navrata.Zadnje sta je kupovo Koscec vam je bilo 14.08.2009 i to po cijeni od 35 kn a mirovinci su kupovali po150-160 kn i to u blok transakcijama.

Kakve to ima veze? OMF-ovi su kupovali INGRU po 400 kn, a sad je na 38 kn. O njihovim promašajima mogle bi se knjige napisati [yawn]

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

Ovo je izaslo u 12.mj. i sve vam pise.

izdvajam :

Cilj programa, ističe izvor, nije "ubijanje" proizvodnje. Potvrđuje to, kaže, ključni kriterij za smanjivanje broja zaposlenih, izdvajaju se oni koji stvaraju proizvod i prihod od onih koji samo "troše".

12.1.2010 7:26:15 Vrijeme zadnje promjene
12.1.2010 7:26:15

Poslovni dnevnik: Varteks rasprodaje nekretnine kako bi namaknuo 150 mil. kuna

S tim novcima Varteks će poboljšati krvnu sliku danas nedostatnoga obrtnoga kapitala. U planu je i rezanje broja radnika sa 2400 na 1900, uz istodobno smanjivanje kreditne izloženosti

Prodajom osam nekretnina u Hrvatskoj, među kojima dominiraju robne kuće na riječkom Korzu i zagrebačkom Kvaternikovu trgu, Varteks planira namaknuti 150 milijuna kuna. S tim novcima, doznaje Poslovni dnevnik iz upućenih izvora, Varteks će poboljšati krvnu sliku danas nedostatnoga obrtnoga kapitala, a dio će usmjeriti u program zbrinjavanja viška radnika.

Varteks je prošle jeseni zbog neredovita servisiranja kreditnih obveza blokirala Zagrebačka banka. Uz posredovanje ministra Ivana Šukera, predsjednik Uprave Varteksa Zoran Koščec s prvim čovjekom Zagrebačke banke Franjom Lukovićem dogovorio je prolongiranje dospjelih potraživanja uz uvjet da zaključno do 15. prosinca 2009. Varteks pripremi plan poslovnog i financijskog restrukturiranja koji će osigurati daljnje održivo poslovanje tvrtke. Restrukturiranje bazirano na prodaji nekretnina pripremljeno je u roku, a prihvatili su ga nadzorni odbori Varteksa i Zagrebačke banke.

Premoštavanje 2010. na način da se broj zaposlenih smanji sa 2400 na 1900 radnika (primarno je riječ o administraciji) uz istodobno smanjivanje kreditne izloženosti tvrtke, temeljne su okosnice programa koji se već provodi u Varteksu. Cilj programa, ističe izvor, nije "ubijanje" proizvodnje. Potvrđuje to, kaže, ključni kriterij za smanjivanje broja zaposlenih, izdvajaju se oni koji stvaraju proizvod i prihod od onih koji samo "troše".

Iako ni u Varteksu ni u Zagrebačkoj banci jučer nisu htjeli otkriti novodogovorene detalje partnerstva, Poslovni doznaje da su kupci za objekte u Zagrebu i Rijeci već pronađeni. Riječ je o klijentima Zagrebačke banke koja je provjerila njihov bonitet i dala "pozitivno mišljenje", a realizacija kupoprodaje očekuje se već u prvome tromjesečju 2010. godine.

Program restrukturiranja sadrži zatvaranje neprofitabilnih trgovina, spominje ih se 7-8 u cijeloj Hrvatskoj kao i gašenje dijela neprofitabilnih brendova (osobito iz segmenta trgovačke robe). Trgovine koje se nalaze u objektima pripremljenim za prodaju, a ostvaruju dobre promete, dobit će zamjenske lokacije.

S Lukovićem je načelno dogovoren i kratkoročan kredit za premoštenje likvidnosti, odnosno za realizaciju narudžbi za punjenje trgovina.

S gradskim vlastima konačno je pronađeno rješenje za preseljenje tvornice, no to nije dio projekta restrukturiranja, već će se raditi posebno. U Varteksu očekuju da će i država izaći s najavljenim mjerama pomoći tekstilcima. Ako se to ne dogodi, vjerojatno će zatvoriti neke segmente u proizvodnji.

Savo Šmitran, regionalni sindikalni povjerenik, nema informacija o otpuštanjima radnika ili zatvaranju proizvodnje. Kaže da plaća stiže uz 10-15 dana kašnjenja. (vk)

New Report

Close