VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Free float ispod 25%, koliko primjetim iz TOP 10 nije nitko prodavao. Siguran sam samo jedno, da im ove razine počimaju smetati i vrijeme je da i VARTEKS odradi.
I dalje BEST BUY!

Da te netko ozbilnije shvati trebaš najprije naučiti što je to free float…. [rolleyes] Ako je na Varteksu free float 25% onda sam ja Napoleon [rolleyes]
[/quote]

24,59%
[/quote]

niti približno… [huh]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


BTW, o fundamentima ovdje nema smisla raspravljati, cijela industrija je u banani…

Srećom i banane se mogu dobro prodavati.

26.11.2010 - Dan D

Ova dionica je na ovim razinama od 22.5.2009(5% gore ,dole),što i nije toliko bitno, ali može biti indikativno.
Neke su u međuvremenu odradile strašne poraste cijena(200-300%) , većina njih bez ikakvih promijena bilo u poslovanju ili nećem drugom a u ova recesijska vremena 4 Q nije svima bio obecavajuci pa tako ne ocekujem niti od VART-R-1.

Nadalje imamo najavu Uprave da je pri kraju dogovor sa gradom oko preseljenja tvornice van grada ( ili na rubni dio grada ) gdije traze za preseljenje cca100 00 m2, s time da je postojeći prostor predviđen za izgradnju poslovno stambenog kompleksa.

Znaći izgledna je u skoroj budučnosti prenamjena prostora , samim time mora doći do revalorizacije imovine , koju Varteks nije radio već 9 godina. Kad revaloriziraju svu svoju vrijednu imovinu , a imaju je na pretek, kao rijetko koja tvrtka koja kotira na burzi u HR. ,bojim se i pomisliti kolika će biti nova book vrijednost po dionici.

pametnom i previse

[thumbsup] [thumbsup]

2 X P R O C I T A T [thumbsup]


Volume: 44 kom; 1470,67 kn??!

Pa čini mi se da će za uspjeh ovog projekta trebati uložiti i nešto više osim šupljačenja po forumu. Teško će ova krpara gore na prometima od 1500 kn. Neće gore po samoj inerciji, treba upucat par-sto hiljada za pomak vrijedan spomena. Znači ako možete pomest ask s 100 tisuća kn sve do nekih 60 kn, to je čisti zicer šta se čeka, pusti tehnikalije i fundamente..

BTW, o fundamentima ovdje nema smisla raspravljati, cijela industrija je u banani…

Evo npr preslik trgovanja gdije je dionica otisla u minus 11% i to 20.05.09.

20.5.2009 43,00 43,00 40,00 40,00 40,96 -11, 11 2 kom 125 kn 5.120,00

tada je cijena bila 125kn

sta bi to trebalo prijaviti HANF-i [lol] [lol]



BTW, o fundamentima ovdje nema smisla raspravljati, cijela industrija je u banani…

Srećom i banane se mogu dobro prodavati.
[/quote]
Slažem se, bitno je da je roba kvalitetna i da je godina rodna, a ovdje je rodilo ko nikad..
Publike također ne nedostaje..

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)




BTW, o fundamentima ovdje nema smisla raspravljati, cijela industrija je u banani…

Srećom i banane se mogu dobro prodavati.
[/quote]
Slažem se, bitno je da je roba kvalitetna i da je godina rodna, a ovdje je rodilo ko nikad..
Publike također ne nedostaje..
[/quote]

polako ,biti ce ovdije publike kao u stara dobra vremena.Sve ce doc na svoje pa tako i cijena VARTEKSA koliko god mi šutili o tome. [thumbsup]

Sutra predviđam još manji promet, nekih 1100kn samo na 37kn.

26.11.2010 - Dan D

Polako se skuplja kriticna masa 🙂 he he

Ajde jr. probaj izračunati free float za VART-R-1 [pray]…pa nemožeš trgovati dionicom za koju neznaš f.f. [undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

FF je nekih 472 tisuće dionica. S obzirom da se TOP 10 nije mijenjao računam nadalje da je protrgovano nekih 295 tisuća dionica od FF na cijenama od 35-44kn.
S tim da je prosječna cijena 63% od FF nekih 39kn.
To povlači po meni da:
a) prodavači su iščezli
b) netko obožava kupovati po 40kn i prodavati po 30kn (nizak IQ)

Dakle FF stvarna masa se drastično smanjila. Medijan i dalje na 82kn.

26.11.2010 - Dan D


FF je nekih 472 tisuće dionica. S obzirom da se TOP 10 nije mijenjao računam nadalje da je protrgovano nekih 295 tisuća dionica od FF na cijenama od 35-44kn.
S tim da je prosječna cijena 63% od FF nekih 39kn.
To povlači po meni da:
a) prodavači su iščezli
b) netko obožava kupovati po 40kn i prodavati po 30kn (nizak IQ)

Dakle FF stvarna masa se drastično smanjila. Medijan i dalje na 82kn.

Gle jr,ako nemaš pojma kako se računa f.f. a što je prva lekcija u prvom razredu onda na žalost tvoje piskaranje i navlačenje naivnih je u najmanju ruku bezobrazno ako ne i kažnjivo.A pojma kolko vidim nemaš jer f.f. za VART-R-1 nije ni blizu 472.000kom [tongue] Zar nemaš koga pitati [embarass].? Možda ti PETINA šapne da se ne blamiraš [wink]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Kolega Golube, ovo je bio brzi izračun od 45 sek. Nadalje ne pričamo o izračunu tržišne kapitalizacije pa niti ne treba izuzeti samu tvrtku koja je najveći dioničar.
Govorimo broju dionica u slobodnim rukama.
75,42% u rukama TOP 10 uključujući i samu tvrtku. (1.448.443)
24,52% (1.920.807-1.448.443=472364) u rukama javnosti.

Čitajte bolje kolega.

26.11.2010 - Dan D

New Report

Close