VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

splite009 hvala na savjetu, otkad tebe slušam bogatiji sam

VLAJ - PONOS NACIJE

Hm, graf moram priznati da izgleda ohrabrujuće.
Veliki ciklus je završio i slijedi novi, al prema GORE.

Ako želimo veliku cijenu predlažem svim dioničarima da kao ja kupuju i odijela i jeans u Varteksa.
Jer samo tako omogućujemo više i bolje! Trenutno je akcija 20,30,40,50% na sniženju.
Planiram sutra dobro trošiti tamo, he he.


Nemam dionce VART-R-1 ali ih možda u pon. kupim ako bude još po 30 i kusur mada mi se čini da je sve do …..( da ne ispadne druk) dobra kupnja………
Bravo splite pokazao si još jednom da ti je nos ko everest………


Hvala kolega Ivano, dosta mi znači ova pohvala, doduše slično sam prognozirao i na DKVS-R-A.
A naravno i tamo upozorio da je sve preko 23kn pretjerivanje što je današnji dan dokazao.
Očekujem backtest cijenu oko 32kn u ponedjeljak i onda krećemo UP UP UP



Nekako sam uvjerenja da smo sutra preko 37kn.

da,da…sutra si na 137 kn
[/quote]
Pa ipak 37kn je realno već u ponedjeljak ili utorak!
To pokazuje i prodaja koja se počima sklanjati.
Ovdje već dugo vlada OVERSOLD. Potencijal rasta je minimum 100%.
Čemu takav pesimizam kolega?
Gotova je faza akumulacije na ovim razinama, ide se skala gore. A zasad mi jedino zvone targeti 60kn i 80kn.


Hm, graf moram priznati da izgleda ohrabrujuće.
Veliki ciklus je završio i slijedi novi, al prema GORE.

dokle god ne dođe likvidnos( a ubrzo ce) svaki graf ti pada u vodu.




Nekako sam uvjerenja da smo sutra preko 37kn.

da,da…sutra si na 137 kn
[/quote]
Pa ipak 37kn je realno već u ponedjeljak ili utorak!
To pokazuje i prodaja koja se počima sklanjati.
Ovdje već dugo vlada OVERSOLD. Potencijal rasta je minimum 100%.
Čemu takav pesimizam kolega?
Gotova je faza akumulacije na ovim razinama, ide se skala gore. A zasad mi jedino zvone targeti 60kn i 80kn.
[/quote]

djelomicno se slazem.Cim se pokaze neka naznaka(signal,info…)prodaja se povuce tako da malo ozbiljnija kupnja dize cijenu na 50-60 kn.

Zato sam u tisini svoje potrebe podmirio. [thumbsup]

Ovdje upišite svoj komentar… [thumbsup]


Ovdje upišite svoj komentar… [thumbsup]

mislim da znamo da je uzasno podcjenjena [thumbsup]

pozdrav

malo sam prolistao topic, i vidim da je u zadnje vrijeme ocito ekipa usla na 30kn pa je sad pocela drukati na gore, zanimljivo da se uvijek dogadja na nelikvidnim dionicama
fundamentalno vart je podcijenjen, no realno u gadnim su problemima (cak su i neodgovorni jer se ne udostoje pripremiti izvjesce za 4q i 2009 a trze se u najvisoj kotaciji) a za 3q gubitak je 28M (naravno, protuargumnet je da su nekretnine interesantnije, nego poslovanje, ali to vec svi znaju i imaju kalkukacije)
kupnja prakticki ne postoji, a ono nesto sitno prodaje je na 30-40kn, dok je promet par stotina dionica u tjedan dana
i sad se dogodi blokada sa jednom jedinom dionicom [lol]
bas cu slijedeci tjedan pratiti sto ce se dogadjati sa cijenom (samo ne kuzim koja moze biti zarada, trenutno potencijalno daleko veca zarada je na IGH koji oscilira po par stotina kuna)
vrlo vjerojatno da ce se kupnja odnosno prodaja odrzati na 30kn jer netko kontinuirano stavlja naloge na 30kn, a s obzirom na sve znane informacije sumnjam da znacajnije moze ispod 30kn ali isto tako i iznad 30kn

usput, bas sam procitao jedan tekst, izdvojit cu vezano za varteks

Bez Varteksa se ne može. Jedan od giganata tekstilne industrije dobio je malo više od 5 milijuna kuna, a prošle godine 10 milijuna kuna. Poveznica s Polančecom više je nego izravna i to preko Milana Horvata predsjednika Nadzornog odbora koji je nedavno uhićen zbog afera Podravka kao čelnik Fima grupe.

cijeli tekst govori o tekstilnoj industriji koja je na koljenima:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/unistena-industrija-polancec-dijelio-kapom-i-sakom-novce-podobnim-tekstilcima-/476664.aspx

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

strateg @
Kolega,pisem o Varteksu vec dugo i neosporiva je cinjenica je ta da je uazsno POEDCJENJEN i bez obzira na lose rezultate i probleme u kojoj se nalazi tekstilna industrija.

1.Naveo bih odluku uprave o reorganizaciji poslovanja gdje teziste bacaju na tehnoloski visak.

U planu je provedba kriznih mjera koji obuhvaća dodatno smanjenje operativnih troškova te prvenstveno smanjenje administrativnog broja zaposlenih .

Dakle govorimo o ADMINISTRACIJI [thumbsup]ne govorimo o smanjenju proizvodnje.To je velika razlika.

2.PRESELJENJE PROIZVODNJE -Varteks trazi od grada (osigurano 40 000m2 i ovih dana trebaju potpisat ugovor) 100 000 m2 gdje bi se preselila i PROSIRILA PROIZVODNJA.

3. pogledajte na str.244 gdije sam napisao koje sve nekretnine ima Varteks MADA SVE TO IMATE NA SLUZBENIM STRANICAMA.http://www.varteks.com/hr/javno/prodajna-mjesta

4.Jos tome pridodamo 250 000 m2 u samom centru nasuprot stadiona(kolika je samo to vrijednost)

5.Trenutna cijena u rasponu 30-35 kn.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/unistena-industrija-polancec-dijelio-kapom-i-sakom-novce-podobnim-tekstilcima-/476664.aspx

ovo je super jer sad na red dolaze TEKSTILICI.

Pazite dio teksta koji kaze:

Bez Varteksa se ne može

New Report

Close