VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ajde kad već postaš ovakakv post, probaj i objasniti što si njime htio reći.

samo nemoj da ti jos tribam i nacrtat !!!!
[/quote]

Crtaj jer stvarno mi nije jasno kakve veze ima cijena Varteksa u siječnju 2009. sa današnjom situacijom. Poslije tog datuma izdogađalo se jako puno stvari vezanih uz vlasništvo i uz poslovanje, tako da mi stvarno nije jasno.

Ili samo postaš tek toliko da se tema drži pri vrhu?
[/quote]

crtat ti necu ali sam dao primjer iz kojega se vidi da je trzisna vrijednos neke firme spustena preko 35% uz minimalan promet i to u 4 dana trgovanja uz 496 dionice.Kao sta se moze ocekivati i obrnutu.

@-Poslije tog datuma izdogađalo se jako puno stvari vezanih uz vlasništvo i uz poslovanje, tako da mi stvarno nije jasno.

Naravno da se u zadnjih godinu dana desilo puno promjena a pogotovo u vlasnickoj strukturu neki su ispali iz TOP-10 a pojavili se novi i ozbiljni igraci a sama uprava mi uljeva povjerenje tako da sam sam krenio u kupnju jer sam smatrao da bez obzira na ovu krizu(a tekstilnu industriju je najvise pogodilo)dio svojih sredstava upravo kad nije nitko preusmjerio prema Vatreksu a pogotovo kada mi je prosijek ispod 30 kn a to bi bilo sada na nekih P/B 0,17 .Sama kupnja predsjednika uprave(14.08 2009) me je zainteresirala a jos kad uzmem u obzir da sam imao VART 2007 da ne govorim po kojim vijenama.

Sta se tice poslovanja tu ne ocekujem nista bajno barem neko vrijeme ali mi uljeva nadu investiranje firme u nove projekte ovim vremenima a vidimo da je zadnje izvjesce moglo biti i GORE a slicno se moze ocekivat i za ovo 4q.
Jos jedna VEOMA BITNA STVAR!!!!!

Varteks već 12-tak godina nije radio revalorizacioju svojih vrijednih nekretnina, tako da dionica trnutno ne daje stvarnu vrijednost tvrtke upravo zbog ovih prikrivanja stvarnog stanja imovine.

Ako jos tome pridodamo povrat poslovnih prostora sa podrucja bivse Jugoslavije dolazimo do cinjenice da je sadasnja cijena VISE NEGO SMIJSNA

Trebam li crtat !!!!!

[/quote]
Netreba crtat, samo treba biti strpljiv, i sve ce doci na svoje , tako i cijena dionice..

Darzo [thumbsup]

Što drugo reći na tvoj post nego da je Varteks tvrtka bez strategije u modnom biznisu s fokusom na nekretninski biznis. 🙁

misli da samo gubim vrijeme komentirajuci tvoj komentar


Darzo [thumbsup]

Što drugo reći na tvoj post nego da je Varteks tvrtka bez strategije u modnom biznisu s fokusom na nekretninski biznis. 🙁

misli da samo gubim vrijeme komentirajuci tvoj komentar

[/quote]

A ti vidiš na koi način se povećava vrijednost diničarima? Na način na koji su krenuli završiti će kao Mura ili Labod u Sloveniji. Nekad veliki danas ….. zatvoreni.

Samo površni pogled na tvrtku koja radi u modnom biznisu govori da tu nema osnovnih momenata, niti jakog brenda niti jake distribucije posljedično tome nema ni proizvodnje ni prihoda. Ulupali su novac u renoviranje prodajne mreže koju sad moraju rasprodati. Očito da im je taj koncept nije uspio. Opet su profitirali građevinari.

Kojim je to putem krenuo Varteks?

Ideje naše benzin Vaš!

evo i sluzbeno izaslo danas u 15.30.

Zagrebačka burza
Odjel uvrštenja
Ivana Lučića 2a
10000 ZAGREB

Poštovani,

Varteks d.d. je 18. siječnja 2010. godine održao brifing za novinare u cilju prezentiranja osnovnih elemenata Integralnog plana poslovnog i financijskog restrukturiranja Varteksa istima, a sukladno planu prezentacije. Objavu za medije koja sadrži prezentirane informacije poslali smo i na Zagrebačku burzu sukladno pravilima prve kotacije.

Obzirom da se Integralni plan poslovnog i financijskog restrukturiranja Varteksa oslanja na vlastite resurse, jednim djelom uključuje i prodaju nekretnina s osnovnim ciljem smanjenja kreditne izloženosti prema bankama.
U tom je cilju i sukladno zacrtanoj dinamici, City Centar Rijeka u postupku prodaje.

Što se same prodaje tiče, točno je da je projekt u fazi finalizacije, a prodajna cijena objekta spada u sferu poslovne tajne.

S poštovanjem,

Odjel za korporativne komunikacije

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/nQ1D7Q2v48HSb9nAXzUhGw==.doc [cool]

Skinuto 700 komada sa prodaje.

Vrijednosnica Cijena Količina Vrijeme Najbolje ponude VART-R-1
Kupnja Cijena

142 28,04
300 28,00
250 23,00
197 22,11
1.917 22,00
480 15,73
4.000 14,05
Cijena Prodaja

30,00 87
32,00 200
32,40 150
32,89 400
33,00 300
33,50 92
34,69 80
34,70 200
36,90 175
36,98 410

Transakcije
VART-R-1 30,00 69 15:32:14
VART-R-1 29,99 423 15:32:14
VART-R-1 29,98 50 15:32:14
VART-R-1 29,00 158 15:32:14

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

VART će bit jedna od boljih prilika u bližoj budućnosti,
imam ga već mjesecima na watchlisti, ali ne mrda.


VART će bit jedna od boljih prilika u bližoj budućnosti,
imam ga već mjesecima na watchlisti, ali ne mrda.

strpi se .Zamisli da si orocio novce u banci na godinu dana i dobijes 5-6% a ovdje kad skoci sa 30 kn na 40kn je iznos 30% a to je opet bagatela.



VART će bit jedna od boljih prilika u bližoj budućnosti,
imam ga već mjesecima na watchlisti, ali ne mrda.

strpi se .Zamisli da si orocio novce u banci na godinu dana i dobijes 5-6% a ovdje kad skoci sa 30 kn na 40kn je iznos 30% a to je opet bagatela.
[/quote]
hehe kolega, nismo se razumijeli, potcrto sam ključnu riječ u svom postu.
http://www.tportal.hr/sport/TcomPrvaHNL/56175/Voda-je-dosla-do-grla-ali-Varteks-se-jos-ne-gasi.html

James Knox @
ne razumjem kakve veze imaju (osim sponzorstva) sa VART-R-1?


James Knox @
ne razumjem kakve veze imaju (osim sponzorstva) sa VART-R-1?

Ne znam ni ja, pa vidiš da sam novi na topiku! [lol]

ajde nema veze ,bitno da HBOR ima novaca [thumbsup]a i Skegro je nedavno rekao da ce pomoci VARTEKSU [thumbsup]

Men’se to čini da kad krene da će letit, vridi sad 4,5 milje evra, a nekretnina bar 6x više.
Ovo mere skakat do 80kn ko nedavno oni ADPL.
Ja uzeja danas 350kom po 30kn dok još ima

VLAJ - PONOS NACIJE

New Report

Close