VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

polako,slazu se "kockice" a najbitnije da dobre vijesti pomalo dolaze.Ovakvu cijenu nisu dobili ni radnici sa 35 god.staza u Varteksu uz razne popuste. [thumbsup]


polako,slazu se "kockice" a najbitnije da dobre vijesti pomalo dolaze.Ovakvu cijenu nisu dobili ni radnici sa 35 god.staza u Varteksu uz razne popuste. [thumbsup]

pa po kojoj su cijnu dobili radnici



polako,slazu se "kockice" a najbitnije da dobre vijesti pomalo dolaze.Ovakvu cijenu nisu dobili ni radnici sa 35 god.staza u Varteksu uz razne popuste. [thumbsup]

pa po kojoj su cijnu dobili radnici
[/quote]
po vecoj.Sam Koscec je kupova od 70-150 ne racunajuci 14.08.09 kad je kupio 10 023kom po 35 kn.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=VART-R-1 namjesti dan i godinu pa ces vidjeti puno toga


http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=VART-R-1 namjesti dan i godinu pa ces vidjeti puno toga

ma joj mene smo zanima cijena dionice pošto su radnici kupovali

Sto se sad ovo….ne reagira ovaj sto drzi kotu 30?
Jel` mozda presusila prodaja ili je zasp`o čekajući kupce? [lol]



http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=VART-R-1 namjesti dan i godinu pa ces vidjeti puno toga

ma joj mene smo zanima cijena dionice pošto su radnici kupovali
[/quote]

Telefon: 00385 42 377 445
Fax: 00385 42 377 395
E-mail: komunikacije@varteks.com

pa zovi i pitaj


Sto se sad ovo….ne reagira ovaj sto drzi kotu 30?
Jel` mozda presusila prodaja ili je zasp`o čekajući kupce? [lol]

evo digao je kotu 32,81kn 500 komada na prodaju


Sto se sad ovo….ne reagira ovaj sto drzi kotu 30?
Jel` mozda presusila prodaja ili je zasp`o čekajući kupce? [lol]

puno nas je proslo kroz VART-r-1 i sam sam je kupova po razlicitim cijenama srecom pa sam izasao na vrijeme ali kad sam se ne tako davno sjetio VART i sagleda sve skupa ponovno sam se vratio a pogotovo na sadasnjim cijenama meni je to O.K.

p.s. kazem ,MENI ,nemojte ovo svatiti kao nagovaranje ili nekakav druk.


Evo nam Karlovacke banke u TOP 10. 12.mj.2009g.

1. VARTEKS D.D. (1/1) 488,583 25.44 Osnovni račun
2. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 209,338 10.90 Skrb. račun
3. VALIDUS D.D. 161,604 8.41 Osnovni račun
4. IGREC STJEPAN 134,944 7.03 Osnovni račun
5. KARLOVAČKA BANKA D.D. KARLOVAC 105,940 5.52 Osnovni račun
6. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 89,245 4.65 Osnovni račun
7. NIKOMAT D.O.O. 70,626 3.68 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 53,374 2.78 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 50,200 2.61 Skrb. račun
10. KOŠĆEC ZORAN 45,958 2.39 Osnovni račun
Ukupno: 73.40
[cool]

VIDIMO DOSTA PROMJENA

1. VARTEKS D.D. (1/1) 488.583 25,44 Osnovni račun
2. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 209.338 10,90 Skrb. račun
3. KARLOVAČKA BANKA D.D. KARLOVAC 176.566 9,19 Osnovni račun
4. VALIDUS D.D. 154.604 8,05 Osnovni račun
5. IGREC STJEPAN 134.944 7,03 Osnovni račun
6. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 89.245 4,65 Osnovni račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 53.374 2,78 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 50.200 2,61 Skrb. račun
9. KOŠĆEC ZORAN 45.958 2,39 Osnovni račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 45.631 2,38 Skrb. račun
Ukupno: 75,41

[smiley]

Robna kuća City Centar Rijeka na Koblerovom trgu mijenja vlasnika

Riječki Varteks prodan za osam milijuna eura

Varteks je zbog neredovita servisiranja kreditnih obveza blokirala Zagrebačka banka, pa je navodno upravo ZABA provjerila bonitet novog vlasnika

RIJEKA – Neslužbene informacije o tome da bi riječka robna kuća varaždinske kompanije Varteks tijekom prvog tromjesečja ove godine trebala dobiti novoga vlasnika, dobile su i službenu potvrdu. Uprava Varteksa obavijestila je djelatnike da je riječko prodajno mjesto Varteksa na Koblerovom trgu predmet prodaje i da su u fazi traženja kupca.

No, prema našim saznanjima, novi vlasnik City Centra Rijeka već postoji, odnosno uprava Varteksa je već prodala ovu robnu kuću za 8 milijuna eura. Zasad je za javnost još uvijek nedostupna informacija o identitetu novog vlasnika robne kuće na riječkom Koblerovom trgu, koja ni nakon potpune adaptacije jednostavno nije imala sreće, odnosno kupaca, i definitivno je najslabije posjećena robna kuća u ovom gradu.

Kako doznajemo od zaposlenika riječkog City Centra, posjetili su ih članovi uprave iz Varaždina i obavijestili o tome da traže novog vlasnika, ali da će nastojati sačuvati njihova radna mjesta. Rečeno im je da ukoliko budući vlasnik bude imao interesa za zadržavanje Varteksove prodavaonice u sklopu ove robne kuće, oni ostati raditi, te da će u suprotnom slučaju uprava Varteksa unajmiti prostor u Rijeci i zaposliti ih. Radnici su svejedno u strahu za egzistenciju, jer ih u Rijeci ima ukupno 28 i s razlogom strahuju da neće za sve njih biti posla u novom »aranžmanu«. Tim više što se zna da je smanjivanje broja djelatnika jedna od smjernica koje je uprava ove posrnule varaždinske kompanije uvrstila u integralni plan poslovnog i financijskog restrukturiranja.

Kao što je nedavno najavio predsjednik Uprave Varteksa Zoran Košćec, kompanija je završila postupak prezentiranja plana poslovnim bankama, ali i drugim interesnim skupinama, poput radničkih vijeća i ministarstava. S obzirom na to da se spomenuti plan oslanja na vlastite resurse, jednim dijelom uključuje i prodaju nekretnina s osnovnim ciljem smanjenja kreditne izloženosti prema bankama. U tom su cilju i sukladno zacrtanoj dinamici, dva projekta, City Centar Rijeka i Quatris u Zagrebu, u postupku prodaje. Uz prodaju nekretnina, ovaj plan uključuje i gašenje neprofitabilnih dijelova kompanije, a paralelno s tim daljnje jačanje i razvoj profitabilnih dijelova sustava. U planu je i provedba četvrte razine kriznih mjera koja obuhvaća dodatno smanjenje operativnih troškova te prvenstveno smanjenje administrativnog broja zaposlenih. Kako doznajemo, temeljne okosnice programa spašavanja Varteksa u ovoj godini su i smanjenje broja zaposlenika sa 2.400 na 1.900, a navodno su prvi na listi za otkaze zaposleni u administraciji.

»Određene žrtve koje ovim planom planiramo provesti, kao što su prodaja dijela imovine, zatvaranje neprofitabilnih dijelova sustava i smanjenje broja djelatnika u skladu su s tržišnim okolnostima i gospodarskom krizom u kojoj poslujemo. Provedbom tih mjera stvaraju se preduvjeti za preživljavanje krize i smanjenje kreditne izloženosti, a razvojnim projektima osiguravamo temelj za rast ključnih pokazatelja poslovanja i profitabilno poslovanje u budućnosti«, priopćio je Košćec.

No, s druge strane, postoje indicije da Varteks namjerava prodati čak 8 prodajnih centara i time namaknuti 150 milijuna kuna i poboljšati krvnu sliku danas nedostatnoga obrtnog kapitala, a dio usmjeriti u program zbrinjavanja viška radnika. Naime, Varteks je zbog neredovita servisiranja kreditnih obveza blokirala Zagrebačka banka, pa je navodno upravao ZABA provjerila bonitet novog vlasnika prodajnog mjesta u Rijeci.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Koliko je to tocna informacija da su prodali City Centar Rijeka ?

New Report

Close