VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

stvarno si uporan. Po treci put ti govorim o interviju koji je izasao u dnevnom izdanju 28.12 2009.
i jos jednom za KRAJ.Sutra izlazi Poslovni i Bussines pa odvoji dnevno 20 kn za obadvije novine a ako ti je to puno onda uzmi barem jedne jer ti je to jeftinije 50% a upravo da imas dnevno izdanje Bussinesa.hr vidio bih da ne lazem vec samo prenosim.

da si malo bolje procita sta sam napisao vidis da je taj dogovor iz 2008 nevazi jer se ovdije spominje 40 000 m2 koje je osigura grad a Varteksu treba minimalno 100 000 m2.
Varteks je trenutno duzan gradu (komunalne naknade,spomenicke rente…6,4mili kn a prijenosom vlasnistva parcele 17.000 postaje grad VARAZDIN a ostalu razliku u cijeni ce se naknadno dogovorit.Otome sam gore pisao .

ispred sebe imam novinu i nemam zivaca sada sve citirati a ti budi u uvjerenju da je to stara vijest kao sta si i uvjerenja da VART nevalja nista a pogotovo po cijeni od 30 kn.

Uzmes li u obzir da sam ja Dalmatinac i ovo sta sam napisa je PREVISE.UMORIO SAM SE [lol] [kiss]


stvarno si uporan. Po treci put ti govorim o interviju koji je izasao u dnevnom izdanju 28.12 2009.
i jos jednom za KRAJ.Sutra izlazi Poslovni i Bussines pa odvoji dnevno 20 kn za obadvije novine a ako ti je to puno onda uzmi barem jedne jer ti je to jeftinije 50% a upravo da imas dnevno izdanje Bussinesa.hr vidio bih da ne lazem vec samo prenosim.

da si malo bolje procita sta sam napisao vidis da je taj dogovor iz 2008 nevazi jer se ovdije spominje 40 000 m2 koje je osigura grad a Varteksu treba minimalno 100 000 m2.
Varteks je trenutno duzan gradu (komunalne naknade,spomenicke rente…6,4mili kn a prijenosom vlasnistva parcele 17.000 postaje grad VARAZDIN a ostalu razliku u cijeni ce se naknadno dogovorit.Otome sam gore pisao .

ispred sebe imam novinu i nemam zivaca sada sve citirati a ti budi u uvjerenju da je to stara vijest kao sta si i uvjerenja da VART nevalja nista a pogotovo po cijeni od 30 kn.

Nikada nikome nisam na ovom forumu pisao da laže pa ni tebi.Bussiness.hr ne čitam a poslovni ne kupujem iz principa jer vrijedi najviše 3 kune a ne 10.
Ono što ja tebi govorim je to da nisi rekao ništa novo o Varteksu. A ja kad otvorim nečiji novi post očekujem novu vijest.Varteks je na respiratoru već dulje vrijeme s tedndencijom pogoršanja stanja.Ako ti ulažeš u Varteks zbog nekretnina onda valjda očekuješ stečaj ili likvidaciju.Ako neće biti ni jedno ni drugo onda prestani sanjati njihove nekretnine.Ma i ja sam se umorio….ajd bok [bye]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

@golubv

Kolega, da li vi znate da je većinski vlasnik Varteksa vama dragi fond čiji ste dioničar? Nije mi jasno zbog čega ste kupovali Validus, a istovremeno pljujete po Varteksu čiji ste veliki poklonik bili.
Malo ste mi kontradiktorni, a isto tako i nedosljedni. Nešto slično ko Sanader.
Ili Vas samo peče veliki minus na računu koji ste doživjeli kao dioničar Varteksa?
Možete mi ukratko objasniti kako Varteks može biti lošiji od Mure koja je otišla u stečaj?


.Ako ti ulažeš u Varteks zbog nekretnina onda valjda očekuješ stečaj ili likvidaciju.Ako neće biti ni jedno ni drugo onda prestani sanjati njihove nekretnine.[bye]

nekretnina se moze izdvojiti i bez stecaja i bez likvidacije (koji su btw 2. potpuno razlicite koncepcije
tek toliko…
da napisem sto je tocno, ne???

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

@Bill

Bio sam Varteksov simpatizer i dioničar dok nisam shvatio da ga je recesija ubila.A Validus sam kupio jer smatram da će veliki dioničari omastiti brk kad Varteks otegne papke.A mali će ostati bez igde ičega.Zato više volim imati udjela u velikom nego biti malecki.A vi kako hočete,udrite po asku,ko vam brani.Vama valja Varteks a meni valja Validus.Ne vidim nikakav problem u tome [undecid]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Meni valja i jedno i drugo na ovim cijenama. Ovo o malim i velikim igračima mi je bez veze. Jer stečaj je stečaj i u tom slučaju ni Validus ni nitko drugi neće vidjeti pare. No stečaj nije opcija.
Likvidacija je likvidacija i ako do nje dođe, bolje će proći onaj koji ima direktno dionice Varteksa jer vidite da je NAV fondova kod nas prilično diskontiran.

o kakvom stecaju vi govorite!!!! NITI SE PISALO A KAMOLI SPOMINJALO [cool]

evo da napisem jos malo pa neka koliga GOLUBOV zna da to moze svrstati pod NOVOSTI

Ako se tvrtka preseli u spomenutom roku,Grad Varazdin i Varteks nastavit ce SURAĐIVATI U KOMERCIJALIZACIJI POSTOJECE LOKACIJE TVORNICE.Zbog toga ce se osnovati i posebno,peteroclano povjerenstvo za koordinaciju i usklađivanje programa.
Novi sadrzaj utvrdit ce se prema zajednickim interesima,imajuci u vidu zajednicku financisku korist ali i sadrzaje od sireg interesa za građane Grada Varazdina,ukljucujuci i POLIVALENTNE DVORANE i razne druge sadrzaje.Nadaju se da ce se to ostvariti zajednickim nastupom i koje ce financirati iz EUROPSKIH FONDOVA.

p.s.uvjek je ljepo kad imas dosta nekretnina a i zemlje je nekretnina jelda GOLUBOV.Pise li ovo u izdanje 2008 ?
Jeli ovo stara vijest? [thumbsup]


Znas li da ce Grad Varazdin izvrsiti prijenos Varteksovog autosajmista na sebe (po dogovoru) a radi se o parceli od 17. 000 cetvornih metara koje su procijenili na 12,6 milijuna kn.Nije problem izracunat koliko je m2 zemlje! A jos je manji problem kad ti je prosijek VART-R-1 ispod 30 kn [lol] [thumbsup]

[/i]

Misliš na ovo?? 19.07.2008 ….

NEKRETNINE
Varteks bolje prošao u zamjeni zemljišta s Varaždinom
Autor/izvor: SEEbiz / Hina

VARAŽDIN – O zamjeni zemljišta između Grada Varaždina i tvrtke "Varteks", čiji je jedan od glavnih strateških poslovnih ciljeva preseljenje pogona tvrtke na novu lokaciju, razgovaralo se na današnjoj sjednici varaždinskog Gradskog poglavarstva.

Cilj današnjeg razgovora i dogovora je zamjena zemljišta između Grada Varaždina i Varteksa (ZSE:VART-R-1) čime bi se ubrzao proces izgradnje novih pogona tvrtke i njeno preseljenje, rekao je predsjednik uprave Varteksa Zoran Koščec.

Prema današnjem dogovoru, Grad je na području poslovne zone u Brezju ustupio zemljište površine 148 tisuća metara četvornih na prostoru predviđenom za izgradnju nove tvornice. Zauzvrat je dobio zemljište površine 17 tisuća metara četvornih na području naselja Biškupec. Kada je u pitanju zemljište koje je dobio grad, riječ je o atraktivnom zemljištu zbog blizine gradskog središta te blizine izgrađene komunalne infrastrukture. S druge strane zemljište koje je ustupljeno Varteksu, i današnji sporazum, nesumnjivo će ubrzati proces preseljenja, objasnio je varaždinski gradonačelnik Ivan Čehok.

Preseljenje Varteksa na novu lokaciju važno je zbog objedinjavanja i osuvremenjivanja proizvodnih procesa unutar tvrtke, što će bitno smanjiti troškove energenata kao i ostale troškove, dodao je Košćec. Vrijednost zemljišta u Biškupcu, koje je dobio grad, iznosi 12.614.000 kuna, dok je vrijednost zemljišta u Brezju nešto veća i iznosi 13.413.000 kuna.

Iako je preseljenje tvrtke prioritet u poslovanju, ipak se malo kasni. Preseljenje je bilo planirano za kraj 2009. godine, no, s obzirom na trenutnu dinamiku vjerojatnije je da će do preseljenja doći u prvom kvartalu 2010. godine. O visini iznosa investicije i načinima financiranja gradnje novih pogona još je rano govoriti, rekao je Koščec.

Osim zamjene zemljišta, dogovoreno je prenamjena i zajedničko korištenje poslovnog prostora tvrtke na sadašnjoj lokaciji površine 3000 metara četvornih. Zajedničkim upravljanjem i programima mogli bi nastupiti prema državnim i međunarodnim institucijama koje sufinanciraju slične projekte, objasnio je Koščec, dok je Čehok dodao da se na tom prostoru planiraju organizirati sadržaji poput muzeja tekstila, muzeja modne industrije i slično.

To je bilo tako daaavvvnnoooooooo …19.07.2008 [yawn]…daj nešto friško [pray]

ps.ostalo ti je rekao kolega Darzo..

Ako se tvrtka preseli u spomenutom roku,Grad Varazdin i Varteks nastavit ce SURAĐIVATI U KOMERCIJALIZACIJI POSTOJECE LOKACIJE TVORNICE.Zbog toga ce se osnovati i posebno,peteroclano povjerenstvo za koordinaciju i usklađivanje programa.
Novi sadrzaj utvrdit ce se prema zajednickim interesima,imajuci u vidu zajednicku financisku korist ali i sadrzaje od sireg interesa za građane Grada Varazdina,ukljucujuci i POLIVALENTNE DVORANE i razne druge sadrzaje.Nadaju se da ce se to ostvariti zajednickim nastupom i koje ce financirati iz EUROPSKIH FONDOVA.
IMA LI NOVOSTI [cool]

malo su su pomijesala imena

Željko Rohatinski: Dodatna likvidnost, ali samo u proizvodnju

ZAGREB – Hrvatska narodna banka (HNB) spremna je emitirati dodatnu likvidnost pod uvjetom da ta sredstva budu usmjerena u proizvodne programe, a ne u potrošnju, rekao je sinoć u razgovoru za Poslovni klub Hrvatske televizije guverener HNB-a Željko Rohatinski koji se založio za veću koordinaciju fiskalne i monetarne politike, a naznačio je i određenu mogućnost smanjenja kamatnih stopa na kredite u 2010. godini.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/rohatinski-dodatna-likvidnost%2c-ali-samo-u-proizvodnju,65193.html [thumbsup]

p.s.zadnja cijena 29,95 presmijesno [rolleyes]


Željko Rohatinski: Dodatna likvidnost, ali samo u proizvodnju

ZAGREB – Hrvatska narodna banka (HNB) spremna je emitirati dodatnu likvidnost pod uvjetom da ta sredstva budu usmjerena u proizvodne programe, a ne u potrošnju, rekao je sinoć u razgovoru za Poslovni klub Hrvatske televizije guverener HNB-a Željko Rohatinski koji se založio za veću koordinaciju fiskalne i monetarne politike, a naznačio je i određenu mogućnost smanjenja kamatnih stopa na kredite u 2010. godini.

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/rohatinski-dodatna-likvidnost%2c-ali-samo-u-proizvodnju,65193.html [thumbsup]

p.s.zadnja cijena 29,95 presmijesno [rolleyes]


možda je presmješna -ali mislim gledajući stanje u ovom trenutku -rekao bih realna…..

New Report

Close