VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

to su zaostali nalozi! od toga je ovaj na 32 moj [rolleyes].
ali mislim da je ovdje vrijeme jeftinog shoppinga polako proslo. ovih par stotina do 40 i onda cemo se opet pitat di smo bili mi kad je raslo..
inace vart se trži na
P/B 0,18
P/S 0,12

mislim da explozija slijedi..

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Još uvijek previše nelikvidno! Ali još se pitam kamo će s tim dionicama siroti mirovinac. 53 000 kom. A da netrko poželi unovčiti 5000 komada, ode odmah cijena u bezdan!
Sve mi se čini da je koji puta bolje platiti koju kunu više, ali za likvidnu dionicu – nego ovak.

Opet se pojavio onaj nalog od 3.000 kom na prodaji – ovaj put na 34,10
S obzirom da je jutros nestao čim se pojavilo preko 1200 kom na kupnji iznad 30 – sve mi se čini da je ovdje u ulozi strašila… Pokupljeno je sve što se postavilo ispod njega – nekih 800 komada do 34 kn.

"Wide diversification is only required when investors do not understand what they are doing." - Warren Buffet


Još uvijek previše nelikvidno! Ali još se pitam kamo će s tim dionicama siroti mirovinac. 53 000 kom. A da netrko poželi unovčiti 5000 komada, ode odmah cijena u bezdan!
Sve mi se čini da je koji puta bolje platiti koju kunu više, ali za likvidnu dionicu – nego ovak.

kad dodje likvidnost tada ce i cijena biti na 0,5 booka ili 100kn.
lova mi ne treba i mogu cekati…

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"

Najbolje ponude VART-R-1
Kupnja Cijena

1 34,00
87 32,00
463 31,60
100 31,03
100 30,15
380 30,12
100 26,12
157 24,00
1111 15,17
Cijena Prodaja

34,10 3000
36,49 490
36,99 277
37,00 24
38,29 386
38,30 100
38,33 333
38,38 160
39,00 282
39,49 667
Vrijednosnica Cijena Količina Vrijeme

VART-R-1 34,00 363 10:53:56
VART-R-1 34,00 137 10:51:49
VART-R-1 33,99 64 10:51:49
VART-R-1 33,99 170 10:12:01
VART-R-1 33,98 170 10:12:01

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

pozdrav ljubiteljima i dionicarima VARTA-R-1.Kupova zadnjie vrijeme i evo me sada tu. Pozdrav.

[thumbsup]

cijeli svijet se vratio na cca -20% od vrijednosti prije godinu dana. crobex -37%.
vart trenutno -74%

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


cijeli svijet se vratio na cca -20% od vrijednosti prije godinu dana. crobex -37%.
vart trenutno -74%


Evo da te malo razveselim.
Dobit kompanije odlazi za pokriće prijašnjih dugova
Kompanija Varteks ostvarila je u 2008. godini dobit od 2,4 milijuna kuna, a odlukom Glavne skupštine, čija je sjednica u srijedu, 22. srpnja, održana u hotelu Turist, neto dobit društva raspoređuje se za pokrivanje ranijih dugova u poslovanju.

Podnoseći izvještaj o poslovanju, predsjednik Uprave Varteksa Zoran Košćec istaknuo je kako je već u posljednjem kvartalu prošle godine Varteks osjećao utjecaj globalne krize smanjenom potrošnjom i otežanom likvidnošću, no unatoč tome poslovnu je godinu završio s 2,4 milijuna kuna dobiti, što je, doduše, za 1,6 milijuna kuna manje nego u 2007. godini. Ukupan prihod kompanije iznosio je 481,8 milijuna kuna, što je za gotovo 9 posto više nego u prethodnoj godini. Varteks je lani zabilježio i rast u maloprodaji od 2,4 posto te za 27 posto u uslugama.

Unatoč krizi Varteks je lani izvozio u čak 26 zemalja svijeta, najviše na tržišta Europske unije, a predsjednik Varteksove Uprave posebno je istaknuo rast izvoza od čak 38 posto na švedsko tržište, kao i restrukturiranje na engleskom tržištu.

– Prošle godine, u kojoj je kompanija proslavila 90. godišnjicu rada, promijenjen je i vizualni identitet kompanije, a proizvedeno je i stomilijunto odijelo – rekao je Zoran Košćec, pritom oštro demantirajući glasine o tome kako se povlači s mjesta čelnog čovjeka Varteksa.

– I dalje sam snažno motiviran, odlučan i vezan uz projekt Varteks. U tekstilnoj industriji nikada nije jednostavno, a pogotovo sada, u gospodarskoj krizi, no prilagođavamo poslovanje, snažno smo fokusirani na tržište, tražimo novu kvalitetu suradnje sa strateškim partnerima. Već smo ostvarili 20 milijuna kuna uštede, a kroz tri razine kriznih mjera koje provodimo u kompaniji planiramo uštedjeti oko 40 milijuna kuna, čime nastojimo povećati konkurentnost tvrtke – istaknuo je Zoran Košćec, dodavši kako bi poslovanje u krizi bilo mnogo lakše kada bi se Vladine antirecesijske mjere stvarno provodile.

No, unatoč krizi Varteks ne odustaje od razvoja, pa je tako ove godine u Zagrebu otvoren salon za šivanje po mjeri, a do kraja godine trebale bi biti završene pripreme i za preseljenje pogona.

Potporu u ostvarenju tog strateškog razvojnog cilja Varteksu je na glavnoj skupštini obećao dogradonačelnik Varaždina mr. sc. Slobodan Mikac, koji je tom prigodom istaknuo važnost kompanije za ukupno gospodarstvo grada Varaždina.

Nije mi to toliko napeto koliko trenutna cijena……. [lol] Jos ako uzmemo u obzir nedavnu kupnju Zorana Kosceca.

A naj bitnija stvar je –
……………………..a do kraja godine trebale bi biti završene pripreme i za preseljenje pogona.

izvor:http://varazdinske-vijesti.hr/3369/posao-i-financije/dobit-kompanije-odlazi-za-pokrice-prijasnjih-dugova

poakooo PETINA!

evo si je odveo u blokadu!
ali to je samo dokaz da čim se dionica krene vračati u žižu javnosti da će cijena rasti prema 0,5 booka iliti 100kn. ja postavljam naloge na 60. neka i drugi zarade.. [cool]

"Ko izgubi dobitak, dobije gubitak"


pozdrav ljubiteljima i dionicarima VARTA-R-1.Kupova zadnjie vrijeme i evo me sada tu. Pozdrav.

[thumbsup]

Molio bi ako može bar dva dobra razloga zašto je ovo dobro imati u portfelju.Arbeitsamt u Varaždinu sve vrvi od novih pridošlica iz Varteksa.Uskoro će trebati formirati šatorska naselja uz dravu…….Ah da,pao je puno pa bi potoj logici trebao i puno rasti….kao svojevremeno Enron [undecid] A zna li tko koliko je Varteks ukupno dužan?? Otvorili su šivanje po mjeri…….i moja tetka također..al neide pa neide [cry]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close