VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma sve okej 🙂 jedino poludim kad vidim ove retardirane smajlije koji mašu i plaču ! 🙂

ha, koja dionica nije pala ? ja ga imam već dugo i koliko se sjećam stvarno se odlično držala kod prve korekcije poslije nove godine, no ova druga ju je dotukla jer je nastradala od malih investitora…čekamo izvješće, pa prodaju nekretnina, pa da ljudi konačno shvate da su fundamenti bitni…ovaj veliki rast ovih dana na žalost dokazao je da investitori još uvijek nisu investitori…i opet dolazi do pohlepe i dovznamenkastog rasta cijena…no ne treba kriviti ljude, sada svi žele na brzinu nadoknaditi gubitke…nakon toga će puno njih izaći…

sve je lako kad si mlad :)

Inaće trebalo bi konačno postaviti na skupštini , kada bude, pitanje o 6 000 m2 na TRgu Bana Jelačića.
Za to su već imali ponudu od 6000 EUR po m2, pitanje je da li ta poslovna jedinica uopće posluje sa profitom, a njenom prodajom oslobodio bi se enorman kapital, praktički bi se tom prodajom pokrio i sam cijeli temeljni kapital Varteksa.
U tom slučaju naravno da je i drugačija cijena same dionice na burzi.

U svakom slučaju Varteks već 10-tak godina nije radio revalorizacioju svojih vrijednih nekretnina, tako da dionica trnutno ne daje stvarnu vrijednost tvrtke upravo zbog ovih prikrivanja stvarnog stanja imovine.
Time se krši MRS 16 , koji specifično nalaže:

31. Nakon početnog priznavanja kao sredstva, nekretnine, postrojenja i opremu čija se fer vrijednost može pouzdano izmjeriti, treba voditi po revaloriziranom iznosu, koji predstavlja njihovu fer vrijednost na dan revalorizacije umanjenu za ukupnu naknadnu akumuliranu amortizaciju i naknadne akumulirane gubitke od umanjenja. Revalorizaciju treba obavljati dovoljno redovito kako bi se osiguralo da se knjigovodstvena vrijednost bitno ne razlikuje od vrijednosti do koje bi se došlo ako bi se koristila fer vrijednost na datum bilance stanja.

Ovo će uprava tvrtke prvom prilikom morati pojasniti zašto je tome tako i zašto se krše načela MRS-a

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Kada vidim onog Koščeca kako se smije na slici, bolje bi bilo da kupi na tržištu koju dionicu i pokaže malo što misli o trenutnoj vrijednosti a ne ovako, smijuljiti se bezveze.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Inaće trebalo bi konačno postaviti na skupštini , kada bude, pitanje o 6 000 m2 na TRgu Bana Jelačića.
Za to su već imali ponudu od 6000 EUR po m2, pitanje je da li ta poslovna jedinica uopće posluje sa profitom, a njenom prodajom oslobodio bi se enorman kapital, praktički bi se tom prodajom pokrio i sam cijeli temeljni kapital Varteksa.

Bravo kolega Plavi. Ukoliko budete dolazili na Skupštinu, rado ću Vam se pridružiti sa svojih 1.800 glasova [thumbsup]. Vrlo vjerojatno će ih biti i mnogo više ukoliko mi se skoro osobodi pozamašna svota.

I mene ubija ovaj VART ali nedam ga pa kud puklo.
Nema sanse.

Cesto sam u VZ i uvijek kad prodjem pokraj tvornice uhvati me oko srca i kazem si, ma vrijedi ovo…..
Trenutno nema bolje lokacije u VZ.

To je kao da imate tvornicu na krizanju savske i zelenog vala u ZG.

A i u VZ fali hotela, bas bi lijepo jedan legnuo na onome zemljistu..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


I mene ubija ovaj VART ali nedam ga pa kud puklo. Nema sanse. Cesto sam u VZ i uvijek kad prodjem pokraj tvornice uhvati me oko srca i kazem si, ma vrijedi ovo….. Trenutno nema bolje lokacije u VZ. To je kao da imate tvornicu na krizanju savske i zelenog vala u ZG. A i u VZ fali hotela, bas bi lijepo jedan legnuo na onome zemljistu..

Znam da je off topic,ali uz Varteks utukao sam dosta novca u Transadriju pa da li imaš kakvo mišljenje o toj dionici budući da na toj temi ne mogu nać ništa pametno osim nemuštih pokušaja navlačenja tipa kupuj dok još ima….
Hvala!

O VART.
Gle, ja ga ne gledam kroz poslovanje vec kroz likvidacijsku vrijednost koja je puno puno veca od ove cijene na burzi.

Iskreno da Kosceci ne kupuju, a kupuju dosta i to preko burze onda bih se drzao podalje od VART jer su mi poznate igre kako izvuci pare od prodaje nekretnina samo odabranima.

POslovanje se stabiliziralo, kredit pod kojim je hipoteka je 250 milja kuna (citam dugorocni iz izvjesca, kratkorocni su komercijalni).
VART ne placa najam na ducanima vec su to njihove nekretnine.

250 milja kuna je nista, za toliko nemozes napraviti jedan hotel sa 100 soba.
A pricamo o Srbiji, Bosni, RH, Zagrebu, tvornici u VZ.

FIMA je unutra ali malo drukcije nego u drugim dionicama jer su prakticki vecinski vlasnik nego kod drugih dionica i koliko god to nekima bilo bezveze, meni se svidja..

JA sam zaboravio na ovu dionicu i cekam..

Jer vrijedi puno puno vise.

Trebalo bi bas ici kvadrat po kvadrat minus otpremnine radnicima.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


O VART. Gle, ja ga ne gledam kroz poslovanje vec kroz likvidacijsku vrijednost koja je puno puno veca od ove cijene na burzi. Iskreno da Kosceci ne kupuju, a kupuju dosta i to preko burze onda bih se drzao podalje od VART jer su mi poznate igre kako izvuci pare od prodaje nekretnina samo odabranima. POslovanje se stabiliziralo, kredit pod kojim je hipoteka je 250 milja kuna (citam dugorocni iz izvjesca, kratkorocni su komercijalni). VART ne placa najam na ducanima vec su to njihove nekretnine. 250 milja kuna je nista, za toliko nemozes napraviti jedan hotel sa 100 soba. A pricamo o Srbiji, Bosni, RH, Zagrebu, tvornici u VZ. FIMA je unutra ali malo drukcije nego u drugim dionicama jer su prakticki vecinski vlasnik nego kod drugih dionica i koliko god to nekima bilo bezveze, meni se svidja.. JA sam zaboravio na ovu dionicu i cekam.. Jer vrijedi puno puno vise. Trebalo bi bas ici kvadrat po kvadrat minus otpremnine radnicima.

Košćec je davno rekao da ovo vrijedi najmanje 600 kuna po dionici. Nema razloga ne vjerovati mu. Velika je to površina oko stadiona. Tu se da svašta napraviti.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Košćec je davno rekao da ovo vrijedi najmanje 600 kuna po dionici. Nema razloga ne vjerovati mu. Velika je to površina oko stadiona. Tu se da svašta napraviti.

U potpunosti se slažem sa Vama kolega. A i sa Košćecom.
Jedino mi nije jasno zbog čega ni trezor (možda nemaju dozvolu Skupštine), a ni svi oni Skrbnički računi koji su kupovali velike količine od 240 do 210 kn sada ne kupuju.

Varteks ima kupnje[thumbsup]

Kupnja – VART-R-1
264 140,00
350 136,00
100 134,01
200 133,15
100 133,10

Prodaja – VART-R-1
37 141,90
85 142,00
550 143,00
92 144,00
140 144,50

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

kolega dragi, 1000kom po ovoj cijeni bi bio promet od 140000kn, sto je upravo mizerno. Nemojmo se zavaravati, za sada nikakvih promjena….[huh]

skida se VART danas. jel to netko vidio FI prije nas? mogao bi podjeliti s nama [wink]

Those who do not remember the past are condemned to repeat it.

New Report

Close