VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U srce me pogodilo.


Uglavnom, samo ovih 220 000 m2 u centru Varaždina , što spominje Bill Gates,vrijedi min. 270 mil kuna, što daje ca. 177 kuna vrijednosti po dionici.Gdje su još ostale nekretnine, brdo kojih je u Zagrebu, kao i povrat što su dobili iz bivše jugoslavije prošle godine, a koje još nije u bilanci. Trenutno cijenom na burzi Varteks ne pokriva stvarnu vrijednost niti djela svojih nekretnina, a gdje je tu još poslovanje i brand . REvalorizacija kada je zadnji puta rađena – nitko ne zna. Kada sam ulazio prošle godine na 140 i u to vrijeme se raspitivao bilo mi je rečeno iz samog Varteksa preko povezanih osoba da se samo čeka povrat imovine iz bivše Jugoslavije, to se dogodilo, možemo uskoro očekivati revalorizaciju nadam se. Uostalom to je u interesu i samoj Upravi / Nadzornom odboru , obzirom da su većinski dioničari. [thumbsup][thumbsup]

Isli smo oko 45 % dole. Sad da se vratimo treba oko 100% gore.
Uf…
Sad moram jos jednu casicu ljute na iskap…

Ja sam prije deset dana bio na tom 270 miliona kuna vrijednom poslovnom prostoru u centru Varaždina, imao neke male primjedbe na šivanje odjeće, pa kad sam vidio kako to tamo izgleda, baš me i nije nešto posebno impresioniralo, mislim da bi svi koji planiraju u nešto investirati, prije trebali sve vidjeti u stvarnosti pa onda sve procijeniti i izračunati te na kraju donijeti odluku.

Meni izgleda da ima potencijala, ali treba nekakve rezove napraviti, te se uključiti malo u modernizaciju i poslovanje prilagoditi današnjim vremenima. Imam osjećaj da tamo još uvijek ima dosta socijalističkog načina rada. Ne znam da li sam u pravu, ali sve to je na mene ostavilo takav dojam, jer su me jedno vrijeme interesirale varteksove dionice, ali sad čekam nekakav signal koji bi pokrenuo taj kotačić o kojem pišem.


Ja sam prije deset dana bio na tom 270 miliona kuna vrijednom poslovnom prostoru u centru Varaždina, imao neke male primjedbe na šivanje odjeće, pa kad sam vidio kako to tamo izgleda, baš me i nije nešto posebno impresioniralo, mislim da bi svi koji planiraju u nešto investirati, prije trebali sve vidjeti u stvarnosti pa onda sve procijeniti i izračunati te na kraju donijeti odluku. Meni izgleda da ima potencijala, ali treba nekakve rezove napraviti, te se uključiti malo u modernizaciju i poslovanje prilagoditi današnjim vremenima. Imam osjećaj da tamo još uvijek ima dosta socijalističkog načina rada. Ne znam da li sam u pravu, ali sve to je na mene ostavilo takav dojam, jer su me jedno vrijeme interesirale varteksove dionice, ali sad čekam nekakav signal koji bi pokrenuo taj kotačić o kojem pišem.

[cry]
…jos jednu ljutu…

Vidi ovo.
Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
167,51 31 15:02:37
167,51 100 15:02:37
167,51 100 15:02:37
167,51 100 15:02:37
167,51 100 15:02:37
167,51 100 15:02:37
169,00 20 15:02:37
[angry] [angry] [angry] [angry] [angry] [angry] [angry]


Ja sam prije deset dana bio na tom 270 miliona kuna vrijednom poslovnom prostoru u centru Varaždina, imao neke male primjedbe na šivanje odjeće, pa kad sam vidio kako to tamo izgleda, baš me i nije nešto posebno impresioniralo, mislim da bi svi koji planiraju u nešto investirati, prije trebali sve vidjeti u stvarnosti pa onda sve procijeniti i izračunati te na kraju donijeti odluku.

Proizvodnja se modernizira i seli na novu lokacija, stara lokacija se ravna sa zemljom i sam Varteks gradi poslovno stambeni kompleks u srcu Varaždina.
Košćec je isticao da će im preseljenje bitno smanjiti troškove energije i povećati efikasnost. [thumbsup]

Zato kolege moje [thumbsup]

Kao što smo i predviđali kolege. Ipak su ovu dionicu kupovali mirovinci po 240 i to ne tako davno. Ovo što je bilo badava je danas netko pokupio. Istina, imaj još nešto i na 200 kn što je po meni bagatelna cijena u odnosu na ono što se dobiva. A koliko vidim da više nema ni onog strašila na 206 kn. Izgleda da je odradio i kupio što je htio pa više nema razloga za štopanje cijene.

Kupnja – VART-R-1
40 185,00
10 184,50
376 184,02
10 184,01
14 180,00

Prodaja – VART-R-1
70 197,70
12 197,75
50 197,78
258 199,99
166 209,85

Vratit će se, ali nije bilo ugodno gledati.

Pogledaj HDEL, kao kataklizma a sada je na 1400 kuna, a bio na 1000. Znači ipak strašljivci, samo što se HDEL brže oporavlja, građevinar, pa je više zainteresiranih strana kod njega.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Vidi ovo.
[angry] [angry] [angry] [angry] [angry] [angry] [angry]

kolega Vama bi bilo preporučljivo da se ne bavite investiranjem,dobronamjeran savjet…previše ste labilni za vrijeme korekcije i očito nebi podnijeli pad od 50 i više % na tržištu


Vrana: ” Vidi ovo. [angry] [angry] [angry] [angry] [angry] [angry] [angry] ” kolega Vama bi bilo preporučljivo da se ne bavite investiranjem,dobronamjeran savjet…previše ste labilni za vrijeme korekcije i očito nebi podnijeli pad od 50 i više % na tržištu

[lol] [lol] [lol]
Kolega ovo što ste napisali je čista glupost i daleko ste od istine.
Ja imam neku svoju računicu i o njoj neću sa vama raspravljat.

u cijeloj ovoj burzovnoj igri košćec mislim da nije prodavao,a mislim da nisu ni veci dionicari.cijena kao da se štopa zadnja dva dana,te isto tako i ruši,ali vidi se da su prometi mali,tako da drhtavih ručica nema ipak previše.ako stvarno krene kakav biznis s zemljištem tada varteks ide samo gore,a uprava i veliki to znaju.

Molim vas ako netko moze staviti transakcije VART od jucer (13.02.) Broker me je prevario, pa bih htio imati tocne podatke o transakcijama, prije nego ga nazovem.

New Report

Close