VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2007&mm=10&dd=05&nav_id=266535

Raskinut ugovor sa Varteksom
10:20 | Izvor: B92
Beograd — Organizacioni komitet 25. letnje Univerzijade sporazumno je raskinuo ugovor sa preduzećem Varteks iz Varaždina.

Ugovor je sklopilo preduzeće “Univerzijada Beograd 2009”. Osim raskida ugovora sa Varteksom, komitet je razrešio dužnosti izvršnog direktora Srđana Boškovića i na tu funkciju postavio Zorana Jovanovića.

Potredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić, koji je predsedavao sastankom u izjavi za B92 kaže da jeste bilo početnih problema, koje nisu odgovornost samo ljudi koji vode Univerzijadu.

“Svi poslovi koji su odrađeni do sada, ići će na tender. Naravno, tenderi koji će se sprovoditi biće transparentni, u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama. Što se tiče same nabavke oko Varteksa, budžetska inspekcija razmatra taj slučaj i za desetak dana će doneti zalkjučke, u skladu s kojim će vlada i postupiti”, rekao je Đelić.

Zoran Jovanović obavljao je funkciju zamenika gradskog sekretara za sport Grada Beograda i, kako se navodi u saopštenju, tokom njegovog mandata završena je izgradnja beogradske Arene.

Do smene je došlo nakon što je budžetskoj inspekciji dat je nalog da ispita način na koji je preduzeće Univerzijada Beograd 2009 sklopilo ugovor o nabavci opreme za sportiste s hrvatskom kompanijom Varteks iz Varaždina.

Dogovoreno je i da Organizacioni komitet, u saradnji sa Kabinetom potpredsednika Vlade Srbije i Privrednom komorom Srbije, organizuje skup na kome će prisustvovati najbolja srpska preduzeća sa ciljem da se obezbedi sponzorstvo za Univerzijadu i da se predstave poslovne mogućnosti koje otvara organizacija Univerzijade, a “koje će biti sprovedene kroz transparentnu tendersku proceduru sa povlasticama za domaće učesnike, što je u skladu sa Zakonom o javnim nabavkama”.

Hvala bogu da je i ta glupost od seoske priredbe za nama.

Ajmo jos malo pa ce izvjestaj.[smiley11]

Jos bi nadodao da se ovo dogodilo neposredno nakon izjave profesora Ljube Jurcica: “ne srpskom kapitalu u HR“.
Stoga bi iskoristio ovu priliku da se “zahvalim” nesudjjenom premijeru RH na uspjesnom sabotiranju hrvatskog gospodarstva.

Vratit ce se Varteks jos jaci.

Zahvalimo Jurčiću za ovaj potez na izborima.[smiley16]


Zahvalimo Jurčiću za ovaj potez na izborima.[smiley16]

Kakvih sve genijalaca ima. [smiley16]

Mislim da je to bila gotova stvar tako da izjava našeg Ljube u ovom slućaju nije ništa znaćila,ali mora mu se priznati da je “Genijalac”.

[img][/img]

Vrlo su zanimljica ”braća” – ne smjenjuju direktora Univerzijade iako bi to bilo jedino normalno ukoliko je došlo do nekog kriminala … znači ”igranka” …
E pa kad je ”igranka” ja bi im poslao vrlo jasnu poruku … ako mislite nas šiljiti malo ste se zaigrali … imate 3 mjeseca do uvođenja viza (mi smo jedni od rijetkih krete.a koji im nisu uveli vize)… taman kad vam ”braća” stignu iz zapadne Europe za Božić i n.g. doma mi vam zatvaramo granicu pa se j….e
Nešto slično što Slovenci rade nama … 20 km kolone … 10 sati u redu na granici jer se kvari tehnika za provjeru putovnica i sl… stroga kontrola unosa živežnih namirnica (a svaki od njih uvijek vozi bar pola pajceka u gepeku tak’ da im je kazna zagarantirana ;-))) …
A kad se sve završi i dođu do naplatnih kućica onda bi im na kartu napisao … ovo vam je zato i zato … pozdravite Koštunicu i ekipu …

Imam ruku k'o Alija Sirotanović; sitna lova mi samo klizi kroz prste, a do velike ne mogu ...


Mislim da je to bila gotova stvar tako da izjava našeg Ljube u ovom slućaju nije ništa znaćila,ali mora mu se priznati da je “Genijalac”.

Ljubo je imao snage reći ono što mnogi od nas misle … tukli ste i ubijali po Vukovaru i da, istina je, ne želimo Vaše novce (pare) u tom gradu … osim ako se radi o ratnoj odšteti (ovo sam ja malo dodal’ , nek’ se nađe).
Ali Srbi su se, naravno, uvrijedili i krenuli na hrabri juriš što treba brzo suzbiti na način koji sam opisao u prijašnjem postu (daljnje ideje se primaju)… ako sad odšutimo ne da će naj….t samo Varteks, za 3 mjeseca će rasturit’ i Todu (već su mu šarali po dućanima i počeli ga razvlačiti po novinama) a i sve ostale koji tamo nešto pokušavaju napravit’ …
A i taj Varteks se sa svakakvima plete …

Imam ruku k'o Alija Sirotanović; sitna lova mi samo klizi kroz prste, a do velike ne mogu ...

Pozdrav kolege Varteksovci…

nove info oko uzdanice,….ovaj put u Rijeci

http://www.novilist.hr/default.asp?WCI=Pretrazivac&WCU=28612863285928582863285A28582858285F286328632863285A2861286028602860285828632863286328592863F

Čekam HEP....


Pozdrav kolege Varteksovci… nove info oko uzdanice,….ovaj put u Rijeci http://www.novilist.hr/default.asp?WCI=Pretrazivac&WCU=28612863285928582863285A28582858285F286328632863285A2861286028602860285828632863286328592863F

Imate možda cijeli članak? Nisam pretplatnik pa ne vidim cijeli tekst…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Nažalost nisam ni ja pretplatnik.

Jučer je bio vidljiv cijeli članak…sorry[smiley5]

Čekam HEP....

na 238 2512 komada stoji i čeka…. pa da vidimo rasplet negdje oko izvještaja[smiley2]

Scio me nihil scire

New Report

Close