VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A znaš čitati samo AOP 55

Sasvim sam zadovoljan sa rezultatima.
“Varaždinski je Varteks u prvom ovogodišnjem polugodištu ostvario gubitak od 863 tisuće kuna, što je znatno manji gubitak nego li u istom razdoblju prošle godine kada je iznosio 5,74 milijuna kuna, podatci su iz financijskog izvješća Varteksa objavljeni na Zagrebačkoj burzi.”
Kome ovo nije dobar rezultat i ne vidi pozitivan smjer u kojem se krece Varteks neka ode kupovat dionice od LKRI, a ne da tu forsira price o katastrofi.
Varteks ide gore, a za ovih -3.65% danas su zasluzne strasljive rucice novopecenih investitora.

Osvrt Poslovnog na izvještaj!

http://www.poslovni.hr/51161.aspx

Varteks sa manjim gubitkom u prvih šest mjeseci
Ukupni prihodi Varteksa u prvih šest mjeseci ove godine iznosili su 218,23 milijuna kuna, što je 3,7 posto ili 7,8 milijuna kuna više nego li u isto vrijeme lani
Varaždinski je Varteks u prvom ovogodišnjem polugodištu ostvario gubitak od 863 tisuće kuna, što je znatno manji gubitak nego li u istom razdoblju prošle godine kada je iznosio 5,74 milijuna kuna, podatci su iz financijskog izvješća Varteksa objavljeni na Zagrebačkoj burzi. Ukupni prihodi Varteksa u prvih šest mjeseci ove godine iznosili su 218,23 milijuna kuna, što je 3,7 posto ili 7,8 milijuna kuna više nego li u isto vrijeme lani.
Pritom su poslovni prihodi porasli za oko 5,3 posto, na 214,33 milijuna kuna, a gotovo 47 posto tih prihoda ili 100,26 milijuna kuna ostvareno je od prodaje u inozemstvu. Varteks u prvom polugodištu bilježi rast prihoda od prodaje u inozemstvu za 6,1 posto, dok su prihodi od prodaje na domaćem tržištu porasli za 4,5 posto, na 99,23 milijuna kuna, a ostali su prihodi porasli za 4,1 posto, na 14,83 milijuna kuna. Financijski su pak prihodi sa iznosom 2,74 milijuna kuna u odnosu na prvo polugodište lani manji za 53,4 posto. Ukupni rashodi varaždinskog tekstilnog diva u prvih su šest mjeseci ove godine iznosili 219,06 milijuna kuna, što je 1,2 posto, ili oko 3 milijuna kuna više nego li u istom razdoblju prošle godine. Za toliko su otprilike porasli poslovni rashodi Varteksa koji su u prvom polugodištu iznosili 209,2 milijun kuna.
U strukturi poslovnih rashoda materijalni i troškovi prodane robe bilježe rast za 4,3 posto, na 94,2 milijuna kuna, dok su troškovi osoblja smanjeni za 0,5 posto, na oko 80,1 milijun kuna. financijski rashodi Varteksa u prvom su polugodištu iznosili 8,8 milijuna kuna i smanjeni su za 1,1 milijun kuna, ili za 11,4 posto u odnosu na isto razdoblje lani, dok su istodobno izvanredni rashodi s prošlogodišnjih 337 tisuća kuna porasli na 1,9 milijuna kuna.
Varteks je krajem lipnja imao 3.364 zaposlena, a prema podatcima iz izvješća, najveći pojedinačni dioničar Varteksa je fima Validus sa 21,87 posto dionica, udio trezorskih dionica je 17,73 posto, na skrbničkom računu PBZ-a je 15,25 posto dionica, Stjepan Igrec ima 8,73 posto dionica, na skrbničkom računu Raiffeisen bank Austria je 4,29 posto dionica, Zoran Košćec ima 2,09 posto dionica, itd.
(Hina)


Sasvim sam zadovoljan sa rezultatima. “Varaždinski je Varteks u prvom ovogodišnjem polugodištu ostvario gubitak od 863 tisuće kuna, što je znatno manji gubitak nego li u istom razdoblju prošle godine kada je iznosio 5,74 milijuna kuna, podatci su iz financijskog izvješća Varteksa objavljeni na Zagrebačkoj burzi.” Kome ovo nije dobar rezultat i ne vidi pozitivan smjer u kojem se krece Varteks neka ode kupovat dionice od LKRI, a ne da tu forsira price o katastrofi. Varteks ide gore, a za ovih -3.65% danas su zasluzne strasljive rucice novopecenih investitora.

Osobno sam ocekivao i zelio veci pad cijene, kao priliku za dokup nove kolicine…no ocio svi osim nekih shvacaju da je ovo odlican rezultat[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


A znaš čitati samo AOP 55

Ma pusti ti apoksija, ja sem njega skužil, klasični distrekting pažnje, dok mi gledamo vu njegove postove on nam zeme povoljne dionice ispred nosa.
Vartex je najboljši nekretninski fond, bolji od fima propriusa tri puta, a brže bu i rasel

bormeć ga ja više ne ćitam, kaj ga bum vraga čital, pak ja nis senilec da ne bi znal kaj bu napisal.


TOŽ: ” A znaš čitati samo AOP 55 ” Ma pusti ti apoksija, ja sem njega skužil, klasični distrekting pažnje, dok mi gledamo vu njegove postove on nam zeme povoljne dionice ispred nosa. bormeć ga ja više ne ćitam, kaj ga bum vraga čital, pak ja nis senilec da ne bi znal kaj bu napisal.

Točno to, kolega. Tom liku su svi postovi isti,bez obzira na kompaniju. Copy/paste! Vjerojano čovjek nema love za kupnju dionica pa pljuje da i drugima zagorča život. I sad je napokon uspio užicati nešto love od mame da kupi Magmu pa ga ljuti kad ljudi loše govore o njoj.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Evo analiza…trend nadasve pozitivan, smanjenje prihoda uz smanjenje zaposlenih i smanjenje gubitka pokazuje da se Varteks riješava generatora gubitka..

Ima 150 na kupnji po 253 pa ako netko hoce prodat tu sam..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ozbolt_F: ” TOŽ: ” A znaš čitati samo AOP 55 ” Ma pusti ti apoksija, ja sem njega skužil, klasični distrekting pažnje, dok mi gledamo vu njegove postove on nam zeme povoljne dionice ispred nosa. bormeć ga ja više ne ćitam, kaj ga bum vraga čital, pak ja nis senilec da ne bi znal kaj bu napisal. ” Točno to, kolega. Tom liku su svi postovi isti,bez obzira na kompaniju. Copy/paste! Vjerojano čovjek nema love za kupnju dionica pa pljuje da i drugima zagorča život. I sad je napokon uspio užicati nešto love od mame da kupi Magmu pa ga ljuti kad ljudi loše govore o njoj.

ma apoksi samo ne vjeruje u hrvatsko gospodarsko čudo, to je to…

Varteks d.d. u polugodištu sa dobiti od 2,2 milijuna kn
Ukupan prihod ostvaren u prvih šest mjeseci ove godine iznosi 209,6 milijuna kuna što je 5 posto ili 10 milijuna kuna više u odnosu na isto razdoblje prošle godine
Varteks d.d. je u prvom polugodištu ove godine ostvario dobit od 2,2 milijuna kuna, što je 5,1 milijuna kuna bolje od rezultata ostvarenog u prvom polugodištu 2006. godine, kada je Varteks poslovao s gubitkom od 2,9 milijuna kuna, priopćeno je iz tvrtke. Ukupan prihod ostvaren u prvih šest mjeseci ove godine iznosi 209,6 milijuna kuna što je 5 posto ili 10 milijuna kuna više u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Ukupni rashodi u ovom razdoblju iznose 207,3 milijuna kuna što je rast od 2,4 posto ili 4,8 milijuna kuna u odnosu na prvih šest mjeseci 2006. godine. Najbolji pokazatelj pozitivnih trendova u kompaniji je rezultat iz poslovnih aktivnosti koji iznosi 3,5 milijuna kuna što je za 7,1 milijun kuna više u odnosu na isto razdoblje prošle godine.
Grupa Varteks ostvarila je također značajan pozitivan pomak u ovom razdoblju. U prvih šest mjeseci ove godine Grupa Varteks poslovala je s gubitkom od 863 tisuće kuna, dok je u istom razdoblju prošle godine ostvarila gubitak od 5,74 milijuna kuna.
Ukupni rezultati prodaje u vlastitoj maloprodaji za razdoblje od šest mjeseci iznose 78,7 milijuna kuna što je 11,5 posto ili 8,1 milijuna kuna bolje od prodaje u istom razdoblju prošle godine. Ostvaren je porast prodaje vlastitih proizvoda za 7,2 posto, te trgovačke robe drugih proizvođača za 22,7 posto.
Na stranom je tržištu Varteks d.d. ostvario izvoz od 93 milijuna kuna, što je 6,6 posto ili za 5,7 milijuna kuna više u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Glavnina izvoza i dalje je u zemlje Europske unije, a zabilježen je i porast izvoza u zemlje bivše Jugoslavije, pa je tako izvoz u BiH porastao za 35,7 posto, a u Srbiju i Crnu Goru za 54,9 posto. U ovom je polugodištu Varteks ostvario i značajna ulaganja u maloprodajne objekte. Uz uređenje i opremanje maloprodajnih objekata, utrošena su i sredstva za nabavu informatičke opreme za različite sektore te proizvodne opreme za konfekcijske pogone, stoji u priopćenju.
Danas do 14:55 sati, cijena dionice Varteksa je na Zagrebačkoj burzi bilježila vrijednost od 265 kuna što predstavlja porast od 0,38 posto.
(pd)

Na ovoj cijeni (261, doduse na malom broju dionica) VART je podcijenjena dionica. RSI mu je oko 28, a cijena se krece oko donjeg Bollingera. Jos prije dvadesetak dana je stvar bila dijametralno suprotna (RSI je bio preko 70). Ovo je prilika za dokup. Steta je samo sto su rijetki spremni prodavati na ovim razinama.

ANASTASIA JE OTISLA!

Nisam mogao odoliti:

V rijednost
A ngažman
R azvoj
T radicija
E kskluzivnost
K valiteta
S tručnost

M ozda naraste na 410
A jmo drukati da naraste
G ….
M …
A …

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close