VART (Varteks d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska VART (Varteks d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vidiš da se pojedinačno prodaje cca 30 komada po nalogu….pogledaj crobex koji je trenutno na +0,84%.
To govori u prilog činjenici da neki sad špekuliraju na sitnu zaradu negdje drugdje prodajući vart……
No sad treba radit suprotno… nastavit se niže na kupnju i možda dobiš poklon prije rođendana…..[smiley2]

Scio me nihil scire

Ja sam priznala da sam izasla iz Varteksa ali… uskoro se vracam sudeci po ovim cijenama.

ANASTASIA JE OTISLA!

Sync!

Prvo. ako pogledas vidjet ces da cijena pada na izuzetno malim kolicinama, sto uopce nije zabrinjavajuce.
Ako ja sutra i pozelim u dokup (jer je cijena 263), necu kupiti 100 komada po 263 nego cu dici cijenu do 175. Znaci nema brige zbog ovakvih oscilacija.

Drugo. Kupnja je puno jaca, ali kupci zele povoljnije dobiti (i ocito se nadaju rusenju cijene), a nakon svakog rasta, dio ulagaca prodaje da utrzi dobitak. ne ostajemo svi unutra. Onaj tko je kupovao po 140, ne brine dal ce prodati po 270 ili 265.. i zbog toga se rusi cijena. Pogledaj graf od Sonnyboya i sve ce ti biti jasno (par postova iznad).

trece. Varteks ce letit u nebesa i samo treba strpljenja (ko i kod svake druge dionice). ako ti se ne zuri prodati, ulozeno ces udvostruciti.

Blago siromašnima duhom...

I jos jedna vrlo bitna stvar. Stanje k/p ti i nije bas najrealniji pokazutelj stvarnog stanja ponude i potraznje. Ja npr. nikad ne otvaram nalog i pustim da stoji. Moguce je da postoji potencijalnih prodavaca koji nemaju otvorene naloge, nego nazovu brokera, lupe po bidu i to je to.

Blago siromašnima duhom...

Očekujem dno između 255 i 260 kn.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.


Očekujem dno između 255 i 260 kn.


Po grafu, to je istina. Počelo je tek padati…..

[color=blue]Paaaa po lojtrici gor, pa po lojtrici dol...pa po lojtrici gooorrr i doooollll...........[/color]


Očekujem dno između 255 i 260 kn.

cekam na dnu 🙂

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Imam jedno pitanje,početnik sam sa dionicama,te se nemojte smijati pitanju-gdje skinete te grafove tehničke analize tj. gdje se mogu pogledati.Znam da je još veći problem znati ih “pročitati”,ali već sam nabavio neku literaturu za to.Unaprijed hvala.

Pisala sam prije nekog vremena (kada smo dirali 290) da ce cijena ici prema dolje i da ce nova linija otpora biti na 260. Mislim da se to dogadja i slazem se da VART ne moze ici jos puno dolje. Uopce nije pitanje da li ce ova dionica ici iznad 300, nego je pitanje kada je poceti kupovati. Naravno, ovdje je potrebno uzeti u obzir bitan element, a to je T-HT IPO. Da li kupovati sada ili cekati spomenuti IPO? Kada se vidi koliko je samo potrebno lipariti da bi se kupila najmanja kolicina VART-a (a nije vrijeme za zadovoljavati prodaju), pomisli se na cekanje IPO-a. No, sto ako… ma zna se… sto ako FI bude lijep (a lako bi se to moglo dogoditi). Tada se dizu razine i sadasnje liparenje se isplati. Ja cu lipariti pri ovim razinama. I biti na vrhu kupnje jer ne ocekujem iskrcavanja.

ANASTASIA JE OTISLA!


Imam jedno pitanje,početnik sam sa dionicama,te se nemojte smijati pitanju-gdje skinete te grafove tehničke analize tj. gdje se mogu pogledati.Znam da je još veći problem znati ih “pročitati”,ali već sam nabavio neku literaturu za to.Unaprijed hvala.

Najbolje ti je na abacus-brokeri. Imaš pod “besplatne usluge” prijaviš se i to je to…

you think your special you do, i can see it in your eyes

Zahvaljujem na pomoći.Pozdrav

moze k-p hvala

New Report

Close