Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da će Milanović ako ostane na političkoj sceni i dalje stvarati rusvaj i simulirati neku izvanrednu situaciju. Ove njegove izjave nisu samo s one strane demokratske kulture. To što on i dalje tvrdi da je dobio mandat birača da smijeni Sanadera pokazuje da se uopće ne ustručava od destabiliziranja institucija da bi zadovoljio svoje političke ambicije. A to je naravno vrlo loša perspektiva i za gospodarsku budućnost zemlje i za burzu.

Za nadati se da će ga SDP nogirati. Ali što ako tako ne bude i ako on pretvori stranku u svoj instrument? Vjerojatno bi pritom izgubio IDS i bar dio HNS-a, ali bi ostao s vrlo jakom poslušnom manjinom u Saboru, 56 mandata.

Znam da je rizično, ali mogu zamisliti da se Sanader u slučaju Milanovićevog ostanka na čelu SDP-a i njegovih daljnjih opstrukcija uskoro odluči na prijevremene izbore. Pa da SDP za kojih pola godine na novim izborima padne na nekih 25 zastupnika.


Mislim da će Milanović ako ostane na političkoj sceni i dalje stvarati rusvaj i simulirati neku izvanrednu situaciju. Ove njegove izjave nisu samo s one strane demokratske kulture. To što on i dalje tvrdi da je dobio mandat birača da smijeni Sanadera pokazuje da se uopće ne ustručava od destabiliziranja institucija da bi zadovoljio svoje političke ambicije. A to je naravno vrlo loša perspektiva i za gospodarsku budućnost zemlje i za burzu.

Za nadati se da će ga SDP nogirati. Ali što ako tako ne bude i ako on pretvori stranku u svoj instrument? Vjerojatno bi pritom izgubio IDS i bar dio HNS-a, ali bi ostao s vrlo jakom poslušnom manjinom u Saboru, 56 mandata.

Znam da je rizično, ali mogu zamisliti da se Sanader u slučaju Milanovićevog ostanka na čelu SDP-a i njegovih daljnjih opstrukcija uskoro odluči na prijevremene izbore. Pa da SDP za kojih pola godine na novim izborima padne na nekih 25 zastupnika.

Potpisujem.

skype - ivek1234


ne kužim sta ti nije jasno?

Meni je sve jasno a vjerujem i vecini ljudi.


sve što je milanović reko je istina,

Sve sto je Milanovic reakao je negiranje cinjenicnog stanja i realnosti. Kao sto i gorgija pise njegovi stavovi su iskljucivo destruktivni i destabilizirajuci za politicku scenu. Njegova opsjednutost vlascu i Sanaderom niti je normalna niti ce bilo kome koristiti.


također mesić je sve odradio po ps-u, a svi vi koji se čudite i sprdate sa mesićem i milanovićem molim vas da kažete nešto konkretno što su to oni napravili a da nije bilo po zakonu ili korektno.

Mesic je koristio i tumacio stvari i gurao vodu na mlin crvenih maksimalno koliiko je mogao. Po meni nije izisao iz okvira propisanog ali da je postupio korektno – nije. Milanovic da je imalo korektan priznao bi relativnog pobjednika. Razliku izmedju pobjednika i porazenog cini vec 1 glas a ne 10.


nisam fan niti jednog od trojice spomenutih

NHF ali u to ne vjerujem jer je iz tvojih postova tesko doci do takvog zakljucka. [proud]


ali vidim da ovdije svi pljuju po milanoviću i mesiću

Vecina je obicno u pravu. Nije li tako? [thumbsup]


a sanadere se smatra bezgriješnim.

Daleko od toga. Vecina samo smatra da je to ipak puno bolja opcija od gore navedenog dvojca.


ovo komentiranje sa milanović budala, mesić glupan itd, ….

Ove izbore je trebalo ZNATI izgubiti! Za to je trebalo dosta truda, muke i umijeca. Ali eto, decki su i to uspjeli. [rolleyes]


stječe se dojam kao da ste vi svi koji se sprdate sa njima ekstremno pametni, u što čisto sumnjam.

Rekao bih da je to samo stvar zdravog razuma. Nekima nedostaje. Sto ces. [cool]

Ovakve rasprave nikamo ne vode brate Saladine stoga Salam Alejkum Habibi!

P.S. Volim ovu poslovicu: “Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience.”

skype - ivek1234


[color=blue]Milanović i dalje u virtualnoj stvarnosti[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/komentari/milanovic-i-dalje-u-virtualnoj-stvarnosti,4420.html

U tekstu je Siniša Malus pogriješio kad je povezao ponašanje g. Milanovića sa ponašanjem dr. Tuđmana, trebao ga je usporediti sa ponašanjem Tita, ipak se Milanović izjasnio da mu je drug Tito uzor.
A obzirom da drug Tito nije mario za demokraciju, ne vidim zašto bi njegov učenik Zoki.

Toliko

Sto je pravi i odmjereni politicar moze se vidjeti na linku ispod. Sve na finjaka, mirno, odmjereno, bez nervoze i vrijedjanja. A sprema operaciju “SDP Storm”. [wink]

http://dnevnik.hr/bin/video_show.php?DNEVNIK_d=1197370800&show_media=88478

skype - ivek1234

Slažem se s ivekom 23. Milanović je vodio kriminalnu kampaniju i uspio ispustiti 15% prednosti koje su mu nekoliko mjeseci prije izbora davale ankete. A mesić je fikus i ne mogu ga podnjet.

Tržište bi se po ovom pitanju definitivno trebalo dovesti u granice normale, tj. da politika više ne igra skoro pa NIKAKVU ulogu u gospodarstvu, nego da gospodarstvo samo po sebi – tržišnim mehanizmima regulira cijene, kako je to u razvijenim zapadnim zemljama!

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

Ivek, mislim da treba razlikovati korektno i politički korektno, kao što sam rekao da nisam fan niti jednog od trojice to i dalje tvrdim, ali nije ni korektno od sandera poricati da su potrošili u kampanji u granicama dozvoljenog, kad to nije istina, što meni govori da me smatra budalom kad misli da ću u to povjerovati. Milanović je reko da je većina glasala za promjene što je istina, to što nije čestitao relativnom pobjedniku je njegovo pravo. On je oporba i bori se , Hdz se također izbornu godniu prije borio protiv SDP-a na mnogo ne demokratskiji način. Meni isto više odgovara da HDZ dobije jer sam također u dionicama i strah me pobjede SDP-a. A tko je korektniji u predizbornoj kampanji, mislim da je to ipak bio SDP. To što su loše vodili kampanju i što su zbunjeni ne čini ih budalama, jer ako su oni budale tko su onda Franjo Arapović, Slavko Goluža i ostali poznati HDZ-ovci. Podržavam politiku HDZ-a jer mi paše ali da su lopovi i da su bahati, jesu!!!

Cookie Monster

aaaaaaaa[smiley][smiley] pa ti ulazi na banjaluckoj burzi.Gledao emisiju “N u 2”,pa taj Dodik je lokalni serif.Nece oni vidjet skoro tamo neki kapital u toj RS dok je takvih tamo[smiley].Srry na OT al kak su ga novinari Aco i Bekir iz SA isamarali,ludilo.Onak fino kao pravi novinari da sad ode podvijena repa u svoju RS pa nek ga opjevaju njegovi novinari.20KM kilometar autoceste kroz RS [thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ovaj milanovic nikak da shvati da vecina hrvatskih građana nije glasala za SDP… mislim da bi bilo vrlo opasno za hrvatsku da takav covjek dođe na vlast… odmah bi zavrsili u nekoj izolaciji s takvim ponasanjem… za cetiri godine definitivno sam u kesu dok izbori ne prodju… strah me takve politike…


Ivek, mislim da treba razlikovati korektno i politički korektno, kao što sam rekao da nisam fan niti jednog od trojice to i dalje tvrdim, ali nije ni korektno od sandera poricati da su potrošili u kampanji u granicama dozvoljenog, kad to nije istina, što meni govori da me smatra budalom kad misli da ću u to povjerovati. Milanović je reko da je većina glasala za promjene što je istina, to što nije čestitao relativnom pobjedniku je njegovo pravo. On je oporba i bori se , Hdz se također izbornu godniu prije borio protiv SDP-a na mnogo ne demokratskiji način. Meni isto više odgovara da HDZ dobije jer sam također u dionicama i strah me pobjede SDP-a. A tko je korektniji u predizbornoj kampanji, mislim da je to ipak bio SDP. To što su loše vodili kampanju i što su zbunjeni ne čini ih budalama, jer ako su oni budale tko su onda Franjo Arapović, Slavko Goluža i ostali poznati HDZ-ovci. Podržavam politiku HDZ-a jer mi paše ali da su lopovi i da su bahati, jesu!!!

e bas me briga za milanovica i za sanadera , ja prodajem ideale za pare i zato mi pase hdz !!!!

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod


Ovaj milanovic nikak da shvati da vecina hrvatskih građana nije glasala za SDP… mislim da bi bilo vrlo opasno za hrvatsku da takav covjek dođe na vlast… odmah bi zavrsili u nekoj izolaciji s takvim ponasanjem… za cetiri godine definitivno sam u kesu dok izbori ne prodju… strah me takve politike…

Za 4 godine neces se morati bojati Zorana i SDP-a. Trenutno se grupiraju snage. To ce potrajati jos neko vrijeme a onda…. [cool]

Usput, vrlo indikativan clanak u prilog gore izrecenom:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/pitanje-hoce-li-milanovic-sanaderu-pruziti-cestitarsku-ruku-za-sdpovce-jos-uvijek-hipotetsko/368293.aspx

skype - ivek1234

New Report

Close