Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


“Moram biti malo grub, ali porez je katalizator, onaj tko ne može imovinu koristiti, mora je prodati. Vani se plaća i do 30 posto poreza na nasljedstvo, jer to je nešto što dobivate, niste vi zaradili i logično je da platite porez. Kod nas ljudi kažu: to je moje, neka stoji, neka propada, i tako me ne košta. To je nacionalna imovina koja stoji neiskorištena.”

Pa jel ovaj lik lud? Znači ako moj stari u svom životu sagradi kuću, i kad umre ostavi je meni, ja je moram prodati da bih platio 30 posto poreza na kuću (jer ja ne nisam zaradio, jel!). Koja je to spika?

Posebno je zanimljiv zadnji dio izjave! Čekaj malo, pa moja imovina je moja imovina, a ne nacionalna! Jel se to u ovoj izjavi očituje stara komunistička ideologija “sve je zajedničko”? [rolleyes]

hm da … nemoj me krivo shvatiti, ja sam protiv takvogporeza, ali to nije nikakva izmišljotina jurčića nego eto, u svijetu postoji i takav porez. u kapitalističkim zemljama naravno, u komunističkim ga nema.
više …
Vaš link
Vaš link

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/2946985/showPhotoSerie.do?fotoIndex=1

..ma svi ti porezi postoje u razvijenim državama i to je tako ali nemojte bit ludi, tko će doći ulagati u RH ako uvedemo takav represivan porezan režim dok si zemlje poput Njemačke i SAD-a to mogu dozvolit bez većih opasnosti po njihova gospodarstva. Zašto onda novopečene članice EU poput Slovačke,Bugarske ili Rumunjske teže ka uvođenju Flat Taxa i drugih fleksibilnosti poreznih režima. BTW, glavna stopa PDV-a od 22% u RH ,ako niste, znali jedna je od najvećih u Europi.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ma uopće mi se ne raspravlja oko poreza. samo me iznervira kad se u svemu odmah vidi “povratak u komunizam”, “nacionalizacija”, “otimanje privatnog vlasništva”, a svi ti porezi koji se spominju su ustvari – uvoz sa zapada.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


ma uopće mi se ne raspravlja oko poreza. samo me iznervira kad se u svemu odmah vidi “povratak u komunizam”, “nacionalizacija”, “otimanje privatnog vlasništva”, a svi ti porezi koji se spominju su ustvari – uvoz sa zapada.

ma da .samo u komunizmu ih nema jer je i tako sve državno a u zapadnim zemljama najveći zagovornici uvođenja poreza upravo su razne inačice socijaldemokratskih stranaka.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Nije politika glavni razlog ovakvog stanja na burzi. Kada se dogovore oko Vlade, neće biti značajnog rasta – po mom mišljenju, naravno.


Nije politika glavni razlog ovakvog stanja na burzi. Kada se dogovore oko Vlade, neće biti značajnog rasta – po mom mišljenju, naravno.

nije, tu su:
-globalno-kriza sa hipotekarnim kreditima i najava recesije za američko gospodarstvo
-regionalno-pitanje Kosova i nestabilna politička situacija
-lokalno-parlamentarni izbori u RH i neizvjesnost oko rezultata istih

e sad kad se sve navedeno zbroji dobiješ krizu.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Nije politika glavni razlog ovakvog stanja na burzi. Kada se dogovore oko Vlade, neće biti značajnog rasta – po mom mišljenju, naravno.

do nove godine svakako ne ali od sredine siječnja svakako idemo prema gore.naravno ne sve samo prave stvari.[thumbsup]

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Mislim da će ipak biti malo rasta, a pravi rast bi trebao biti nakon što se inestitori vrate sa skijanja [proud]

Cookie Monster

ivek spomenuo si da si išao sa M. na akademiju. O čemu je riječ??

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Događaji dana

Mesić razgovara s čelnicima NATO-a i EU
Piše: Iz Bruxellesa Augustin Palokaj
Foto: Davor Pongračić/Cropix
——————————————————————————–

Sutrašnjim sastankom s glavnim tajnikom NATO-a Jaapom de Hoopom Schefferom hrvatski predsjednik Stjepan Mesić počinje službeni dio posjeta Bruxellesu gdje će u sljedeća tri dana imati sastanke i s dužnosnicima Europske Unije.

Očekuje se da će glavne teme razgovora hrvatskog predsjednika sa šefom NATO-a biti priprema za sljedeći summit u Bukureštu u travnu sljedeće godine kada bi Hrvatska trebala dobiti i pozivnicu za članstvo u NATO-u. Iako u NATO-u priznaju da je od tri države koje čekaju pozivicu (uz Hrvatsku, to su Albanija i Makedonija) Hrvatska najbliža jer je najviše ispunila potrebne kriterije, navode i to da još nema garancija i pozivnice još nisu kuvertirane. Naime, što se Hrvatske tiče, mala je sumnja još ostala zbog nejasne potpore javnog mnijenja i zog nedorečenih stavova hrvatskih političkih stranaka o tome treba li Hrvatska organizirati referendum za članstvo u NATO-u ili ne.

Mesić će se, među ostalima, sastati i s tajnikom NATO-a Schefferom, Olijem Rehnom i Solanom
Druge važne teme sastanka predsjednika Mesića s glavnim tajnikom NATO-a su, prema izvorima iz NATO-a, i situacija u regiji, prije svega pitanje statusa Kosova i situacija u Bosni i Hercegovini. NATO je do sada cijenio konstruktivan stav Hrvatske o toj situaciji, posebno po pitanju BIH.

Predsjednik Mesić će prekosutra biti glavni govornik na otvorenju konferencije o Balkanu koju organizira udruženje Prijatelji Europe. Mesić će se tijekom boravka u Bruxelles sastati i s predsjednikom Europskog parlamenta Hansom Gertom Poetteringom, zatim s visokim predstavnikom EU za vanjsku politiku i sigurnost Javierom Solanom te s povjerenikom EU za proširenje Olijem Rehnom.

Nakon nedavnih izbora očekuje se da će i proces formiranja Vlade u Hrvatskoj biti jedna od tema razgovora, ali EU ne želi utjecati na taj proces koji smatra isključivo unutarnjim pitanjem Hrvatske.

02.12.2007 14:39

Friščić: Bolje bi bilo da je Mesić dao mandat HDZ-u

Političar koji odlučuje o budućoj vlasti u zemlji, predsjednik HSS-a Josip Friščić, gostovao je u emisiji Nedjeljom u dva. No, i nakon ove emisije nije potpuno jasno na čiju će se stranu koalicija HSS-HSLS prikloniti.
“Na neki način smatram da su birači prevareni, time što se SDP prije dva dana odrekao premijerskog kandidata Ljube Jurčića”, izjavio je Frišćić. Istaknuo je da na Milanovićevom mjesto to ne bi nikada napravio.

Komentirajući konzultacije predsjednika Stjepana Mesića o davanju mandata za sastavljanje nove vlade Friščić je istaknuo da bi bilo bolje da je Mesić dao mandat HDZ-u.

Na pitanje kome je koalicija HSS-HSLS bliža, SDP-u ili HDZ-u, Friščić je rekao “mi smo trenutno tamo gdje smo bili i prije”, demantiravši time nagađanja da su zbog ovog preokreta u SDP-u, ipak bliže Milanovićevoj stranci.

“Očekivao sam ovakvu situaciju i pripremao se za nju, jer su nam znali ljudi govoriti ‘vi ne trebate imati program, na vama je da se samo odlučite na čiju stranku ćete se svrstati’, no ja nisam tom računicom bio zadovoljan, izjavio je Friščić. “Želio sam svima pokazati naše ciljeve, želje i težnje kojim putem želimo Hrvatsku vodit”, dodao je Friščić.

New Report

Close