Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Istina, u tome ima ironije. Ali Račanova vlada je ionako bila vrlo atipična socijaldemokratska vlada. (A i tada je zaista bilo manje novca.) Račan je bio pragmatičan i ideološki neopterećen. Zapravo je u odnosu na Jurčića i Milanovića bio kao New Labour prema starim laburistima iz 70-ih i 80-ih. Milanović nije ništa manje ideološki krut od Jurčića. Jurčić se obrušio na ulagače na burzi, a Milanović je zato još od početka raspalio po poduzetnicima. Jednom je rekao da je “sumnjičav” prema njima, a drugi put da ga kod poduzetnika smeta što se “žele brzo obogatiti”. Je li se Račan ikad služio takvom retorikom?

Takva ironija i nije cudna, zna se desit. Lakse je ljevicarima rezat socijalna davanja nego desnicarima, isto tako je desnicarima bilo lakse iskuferit Gotovinu u Haag. Sjeti se koliko je Racan odugovlacio sa Bobetkom. Izrucenje bi Racanu bilo prisiveno kao izdaja, a Sanader kad je predao Gotovinu onda je to bio mali problemcic, ali nista znacajno.

Na Jurcica ne bi trosio rijeci, nikad mi se nije svidjao i to sam vise puta napisao ovdje.
Sto se tice ekonomske perspektive u slucaju pobjede jednih ili drugim, sumnjam da ce biti nekih fundamentalnih razlika. I jedna i druga vlada ce morat postivat smjernice EU i “savjete” MMF-a, malo je tu prostora za neke fundamentalne promjene.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Zanimljivo da simpatizeri SDP govore staloženo i odmjereno, dok poklonici HDZ idu na agresivnost.

No respect

potpisujem


Zanimljivo da simpatizeri SDP govore staloženo i odmjereno, dok poklonici HDZ idu na agresivnost.

Moja aluzija na pretjerano spominjanje politickog utjecaja na market:

sa http://croatiancapitalmarket.blogspot.com/

“After speculations about new government most
investors agree that the slow mood of market is not so influenced by the politics. They believe and I agree that current situation is managed by market speculations and stand by of big players – mutual and pension funds who are waiting for stabilzation of market and the end of bullish seasion of small investors who in panics sell stocks gained on IPO” plus Kosovo u regiji, a fondovi stoje i gledaju, neki kazu novu godinu

[cool][cool][cool][cool]

[color=blue][i]Sreća prati odvažne[i][/i][/i];


Zanimljivo da simpatizeri SDP govore staloženo i odmjereno, dok poklonici HDZ idu na agresivnost.

Da je na izborima SDP dobio više glasova od HDZ-a, a Ivo krenuo raditi ovo što radi zoki, i gore navedena konstatacija bi bila obrnuta[smiley]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



Opet ti moram objašnjavati, eto tebi nikad dosta objašnjenja.
Porezom na dividendu
Utječe se na friziranje bilance i ne prikazivanja dobit, već se dobit izvlači kroz razne radnje,
nadalje ukidom poreza na dobit se utječe na raspoloženje u firmi, stoga je vlasniku u interesu da prikaže i ostvari što veću dobit kako bi si kasnije mogao isplatiti putem dividende. To je jednostavno i ovdje nema friziranja bilance danas ima mnogo poduzeća koja isplaćuju dividendu samo treba naći pravu ERNT, ATPL, ZVZD, PLVA, PODR, ADPL i dr…………
Pozdrav svima

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Znači, idući tjedan mogao bi uslijediti potop na burzi (ako Milanović uspije skupiti većinu). Loše, loše. Ali bar će biti zanimljivo gledati kisele face simpatizera crvenih kad im dionice počnu tonuti zbog njihove pirove pobjede. [tongue]

Da i ja dam svoje misljenje. Prvo for the record – najvecim dijelom sam u cashu. Necu sada pametovati puno ali kome se da neka kopa po proslim postovima gdje sam otprilike i predvidio ovakav razvoj situacije posebno spominjuci Che Guevarinu ulugu u cijeloj papazjaniji.

Da, i meni se cini da ce SDP okupiti tu mizernu vecinu i slazem se sa Avaxom da bi moglo biti opakog potopa medjutim u trajanju od pola dana do max 2 dana. Iskreno – na to racunam i tu mislim ponovno uci na burzu.

Da li se bojim SDP-ove koalicije? Nimalo obzirom na konstelaciju snaga unutar koalicije a evo i razloga zasto:

– HNS; IDS; HSLS; HSS – svi su se izjasnili protiv PKD-a jasno i glasno,
– biti ce puno bitnijih i daleko vecih problema a da ne spominjem medjusobne okrsaje unutar koalicije,
– pitanje je da li ce ta vlada uopce moci donijeti budzet,
– obzirom na “fragilnost” takve koalicije vrlo je upitan vijek trajanja te vlasti,
– uvodjenje ZERP-a ce nas udaljiti od EU sto bi se moglo takodjer reflektirati na burzi,
– obzirom na trenutnu situaciju da sam na dr. Ivinom mjestu ja bi se kao borio da sastavim vlast ali bi drage volje prepustio Zorana & Co da se sami potope i vratio se kroz godinu-dvije kao spasitelj. Taj scenarij mi je nekako sve izgledniji.

Ne treba takodjer smetnuti sa uma da je i sam SDP u raskolu (Bandic, Arlovic, Jurcic, Crkvenac, Picula, itd) nisu bas najsretniji sa Zoranom (Arlovica ste i culi) tako da po mojim informacijama Zoran ima u SDP-u puno vise neprijatelja nego prijatelja. Pitanje je ne ” da li” nego “iza koje flanjke ga cekaju i kada ce ga sastaviti” – nekako bi se prvo kladio na Bandinja. Nije nemoguce da neki iz same stranke budu glasali kontra SDP ili uskratili potporu vladi a onda nam evo novih izbora gdje ce cini mi se doci do jos vece polarizacije u drustvu.

Takodjer, obzirom na nategnutost rezultata gotovo sigirno se nece moci donositi nikakve bitnije odluke i imati cemo tehnicku vladu opterecenu unutarnjim iskljucivo medjusobnim glozenjem.

Ja u tome vidim jako dobru priliku za ulaz/dokup i to je ono sto sam cekao i na sto sam racunao.

Dio casha vec prebacen na brokerske racune! [thumbsup]

skype - ivek1234


agresivnost na djelu

Arlović: Žalostan sam i iznenađen jer je Milanović zaobišao tijela stranke

PREDSJEDNIK SDP-a Zoran Milanović jutros je novinarima rekao da je odluka o njemu kao kandidatu za premijera donesena u razgovorima s užim vodstvom stranke.

Mato Arlović, veteran SDP-a koji je odmah u izbornoj noći čestitao pobjedu HDZ-u, za Index je rekao da je žalostan što je Milanović u donošenju ove odluke zaobišao Glavni odbor SDP-a.

“Iznenađen sam što je ova odluka donesena u užem vodstvu stranke, bez znanja Glavnog odbora. Ni ne znam kakvo je to uže vodstvo stranke, kad bi ono trebalo sjediti u Glavnom odboru, a ja sam član Odbora i nisam čuo za tu odluku. Glavni odbor SDP-a je još davno prije predizborne kampanje donio odluku da je Ljubo Jurčić kandidat za premijera, pa o promjeni može odlučiti samo Odbor, a na prijedlog predsjednika”, rekao je iznenađeni Arlović.

Arlović kaže da nije bilo nikakve potrebe da Milanović zaobilazi Glavni odbor, i žalostan je što je do toga došlo. “Sada će Odbor morati post festum donijeti odluku o nečemu što je Milanović već obavijestio javnost,” kaže Arlović.

Treba podsjetiti da je Zoran Milanović nakon stranačkih izbora na sva pitanja odgovarao da će odlučiti o svemu Glavni odbor, a on će djelovati na temelju tih odluka. Što se promijenilo pola godine poslije?

“U samom početku smo govorili da nisu dobre razdvojene dužnosti predsjednika stranke i kandidata za premijera”

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Opet indijanci nabrijavaju forum, cijene nekih dionica su poprilično pale, ali su više nego što su bile prije rasta, zanimljivo. Na.ebo je samo onaj koji je kupovao na vrhu. Recimo IGH 16.500-11.500.
I dalje se neki prijeti totalnim raspadom burze i tržišta, istina ono može još dolje, ali tada će biti uzbuna i to velika.
Jurčić je otišao kao glavna prijetnja trištu kapitala, strategiju koju je mislio provesti ga je koštala. On, kao milijunaš, tvrdi kako srednja klasa nema niti jednu jedinu dionicu. On je zapravo van svake kontrole, jer i ja sam kao i mnogi krenuo od nule što ne znači da nisam srednja klasa a imam dionice. Nevjerojatna je količina laži koja dolazi iz usta nekih pojedinaca i to bez srama.
I zato, DOLJE MILANOVIĆ, DOLJE LAŽOVI, SDP GUBITNIK.

A sada jedna pjesmica:

Vaš link[thumbsup]

S Ivekom se jedino slažem da će korekcija biti dan, dva…i to je to..dokle bi oni da ide?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Opet ti moram objašnjavati, eto tebi nikad dosta objašnjenja.
Porezom na dividendu
Utječe se na friziranje bilance i ne prikazivanja dobit, već se dobit izvlači kroz razne radnje,
nadalje ukidom poreza na dobit se utječe na raspoloženje u firmi, stoga je vlasniku u interesu da prikaže i ostvari što veću dobit kako bi si kasnije mogao isplatiti putem dividende. To je jednostavno i ovdje nema friziranja bilance danas ima mnogo poduzeća koja isplaću dividendu samo treba naći pravu ERNT, ATPL, ZVZD, PLVA, PODR, ADPL i dr…………
Pozdrav svima

Kao prvo, govoris o kriminalnim radnjama skrivanja dobiti, to ne bih komentirao.
Kao drugo, hrvatske firme toliko pateticno zaradjuju da je smijesno govoriti o dividendi (osim tu i tamo kojeg izuzetka).
Kao treca, prije 2000. je, koliko se ja sjecam, porez na dobit bio 35%, a SDP ga je razbio na dvije stope: porez na dobit – 20% i porez na dividendu – 15%. U najgorem slucaju, porezno opterecenje je ostalo isto (35%), ukoliko si isplatio 100% dobiti u dividendu (sto zakonski nemozes, jer moras stavit dio u rezerve). Znaci, efektivno opterecenje je bilo manje, a znacajno je stimuliralo reinvestiranje (zadrzavanje dobiti).

E sad, ako je smanjenje poreznog opterecenja i olaksice za investicije srusilo burzu, onda nemam daljnjih argumenata.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Porez na dividendu ukinut 2005.
Kako da ne manja dobit, manja vrijednost kompanije i obratno, svi dioničari gledaju na dobit……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Zanimljivo da simpatizeri SDP govore staloženo i odmjereno, dok poklonici HDZ idu na agresivnost.

Vjeruj mi na rijec da su i Milanovic i Cacic vrlo agresivni ljudi. Da, zaboravih Linica! [cool]

skype - ivek1234

New Report

Close