Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A gle…

Slažem se da je prevelik trošak države. Ali s vladom SDP-a može postati samo još veći. Uostalom, jesu li ili nisu socijaldemokrati? Bilo da imaju Jurčića ili ne, to im je dio svjetonazora i političkog uvjerenja.

Ali što se tiče udjela infrastrukturnih investicija, pa općenito se u svijetu smatra srećom imati vladu koja ulaže u infrastrukturu. Jer infrastrukturne investicije donose dugoročne koristi, (kao i obrazovanje itd.), koje se jedva osjete unutar jedne legislature pa ne donose glasove kao što ih recimo donosi trošenje novaca za zadovoljavanje klijentelizma (iako nije da i toga nije bilo). I na izborima postaješ laka meta protivnicima koji te optužuju za rasipanje novca, megalomaniju i slično. Pa se zato infrastrukturom obično bave oni koji misle malo dalje nego samo da se zadrže na vlasti. Naravno, i Sanader je u tome imao računicu, gubio je na populističkoj privlačnosti u Hrvatskoj ali je zato skupljao bodove u EU gdje žele od nove članice vidjeti da vodi politiku na duži rok a ne svija se kako puše vjetar u biračkom tijelu. Tko zna, možda mu se ti bodovi sada pokažu spasonosni nakon što se Mesić vrati iz Bruxellesa.

A što se tiče burze, da, izgleda da bi prijetnja PKDa sada možda mogla biti prošlost. Ali čak i da se pokaže da je tako, siguran sam da će se investitori na burzi osjećati sigurnije i mirnije ako HDZ nastavi. S SDP-om bismo sigurno još dugo imali jaku volatilnost, bio PKD ili ne. Iako kako su se sada zalaufali, ne vjerujem da će stati s molestiranjem burze i ako ostanu u opoziciji, MIlanović i Mesić su svaki dan u stanju izazvati stampedo na burzi, mali ulagači su već na rubu živaca već na njihovu pojavu, a ovi dvojica očito u tome uživaju.



Ja bi volio vladu HDZ-a, ali sad više nisam u to uvjeren. Ni Sanader mi u Dnevniku nije djelovao uvjerljivo[sad]

U svakom slučaju bez Ljube i PKD pada u drugi plan.

Do sad sam bio uvjeren da ce HDZ sastavit vladu, ali kad sam vidio Milanovicev osmijeh danas na dnevniku… Morat cu spustit naloge na kupnji nize.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Do sad sam bio uvjeren da ce HDZ sastavit vladu, ali kad sam vidio Milanovicev osmijeh danas na dnevniku… Morat cu spustit naloge na kupnji nize.

Sigurno je predsjednik opet pričao viceve, a MIlanović ionako djeluje kao da je na nečemu, pa kad se to dvoje spoji…


” Do sad sam bio uvjeren da ce HDZ sastavit vladu, ali kad sam vidio Milanovicev osmijeh danas na dnevniku… Morat cu spustit naloge na kupnji nize.

A tek kad sam vidio Sanaderovu kiselu facu, bilo mi je sve jasno.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Slažem se da je prevelik trošak države. Ali s vladom SDP-a može postati samo još veći. Uostalom, jesu li ili nisu socijaldemokrati? Bilo da imaju Jurčića ili ne, to im je dio svjetonazora i političkog uvjerenja.


Kolega, zaboravili ste da je SDP dok je bio na vlasti smanjivao socijalna davanja, a bogami uveo i porezne olaksice za investicije. Ironicno, ali tako je. HDZ je opet povecao potrosnju u tom segmentu za vrijeme svoje vladavine.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://www.seebiz.eu/hr/system/video/?mediaId=42


gorgija: Kolega, zaboravili ste da je SDP dok je bio na vlasti smanjivao socijalna davanja, a bogami uveo i porezne olaksice za investicije. Ironicno, ali tako je. HDZ je opet povecao potrosnju u tom segmentu za vrijeme svoje vladavine.

Istina, u tome ima ironije. Ali Račanova vlada je ionako bila vrlo atipična socijaldemokratska vlada. (A i tada je zaista bilo manje novca.) Račan je bio pragmatičan i ideološki neopterećen. Zapravo je u odnosu na Jurčića i Milanovića bio kao New Labour prema starim laburistima iz 70-ih i 80-ih. Milanović nije ništa manje ideološki krut od Jurčića. Jurčić se obrušio na ulagače na burzi, a Milanović je zato još od početka raspalio po poduzetnicima. Jednom je rekao da je “sumnjičav” prema njima, a drugi put da ga kod poduzetnika smeta što se “žele brzo obogatiti”. Je li se Račan ikad služio takvom retorikom?



Sdp uveo porez na dividendu i potpuno ugasio tržište kapitala sve dok se HDZ nije pobjedio kada je ugasio porez na dividendu i ponovno reaktivirao tržište kapitala…………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Sdp uveo porez na dividendu i potpuno ugasio tržište kapitala sve dok se HDZ nije pobjedio kada je ugasio porez na dividendu i ponovno reaktivirao tržište kapitala…………

E da, porezom na dividendu ce bas skupit poreza u Hrvatskoj…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


deimos: ” ” Do sad sam bio uvjeren da ce HDZ sastavit vladu, ali kad sam vidio Milanovicev osmijeh danas na dnevniku… Morat cu spustit naloge na kupnji nize. ” A tek kad sam vidio Sanaderovu kiselu facu, bilo mi je sve jasno.

Znači, idući tjedan mogao bi uslijediti potop na burzi (ako Milanović uspije skupiti većinu). Loše, loše. Ali bar će biti zanimljivo gledati kisele face simpatizera crvenih kad im dionice počnu tonuti zbog njihove pirove pobjede. [tongue]

Ignore: KressoM, delux

Osim ako nisu u cash-r-a.


ententinis: ” deimos: ” ” Do sad sam bio uvjeren da ce HDZ sastavit vladu, ali kad sam vidio Milanovicev osmijeh danas na dnevniku… Morat cu spustit naloge na kupnji nize. ” A tek kad sam vidio Sanaderovu kiselu facu, bilo mi je sve jasno. ” Znači, idući tjedan mogao bi uslijediti potop na burzi (ako Milanović uspije skupiti većinu). Loše, loše. Ali bar će biti zanimljivo gledati kisele face simpatizera crvenih kad im dionice počnu tonuti zbog njihove pirove pobjede. [tongue]

Zahvaljujući Sanaderovoj bahatosti situacija je takva kakva je, nije za to kriv ni SDP ni Jurčić, da je Ivo malo pametniji sad bi imo čistu situaciju.

Cookie Monster

New Report

Close