Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je sramota! … sad nam Friščić kroji sudbinu sa svojih 7 mandata, šta smo onda glasali!

Cookie Monster


zanima me samo da li vi svi koji ste toliko protiv pkd-a zaradujete vise od 50 000 kn godisnje ? i koliko bi vas propalo zbog toga [tongue] i na kraju…koliko je vas detaljno proucilo taj porez…ili ste sve o njemu procitali na hdz-ovoj stranici.[tongue]

misljenja sam da najmanje 80% ljudi ovdje zaradi preko 50000kn godisnje na burzi…….zato smo svi protiv toga……..ma i da nema tog PKD-a, pogledaj sdp-ov program……ne sluti na dobro…..svejedno bi glasao za plave,i da nema pkd-a……cijelo vrijeme milanovic laze kako je jurcic premijer, zasto, to zna samo on……ali ako nam laze oko toga sta ce biti ako dođe na vlast pitam se……..vidim da je adlesic rekla kako joj se vise svidja sada kada je milanovic kandidat za premijera……to mi ne sluti na dobro! [huh]

DOKUP!

Da li je ova tema zapravo igralište hadezeovih poklonika i simpatizera? Još mi uvijek nije jasno zašto je hadezeova politika dobra za razvoj gospodarstva u cjelini.


Predlažem da se ova tema zatvori pošto je HDZ dobio Izbore , a SDP odustao od Gospodarskog programa Ljube Jurčića ! Svi sudionici tržišta kapitala svjedoci su pogubnog djelovanja na tržište kapitala jednog takvog Programa ![smiley][smiley]


Da li je ova tema zapravo igralište hadezeovih poklonika i simpatizera? Još mi uvijek nije jasno zašto je hadezeova politika dobra za razvoj gospodarstva u cjelini.

Nitko ne kaze da je politika HDZ-a najbolja, savrsena ili zadovoljavajuca. Daleko od toga! Ali SDP kao alternativa je puno vece zlo. Ovaj pad trzista koji je u tijeku je upravo refleksija na mogucnost da nam SDP sjedne na vlast. Budimo realni, ja samo od dva zla biram ono manje a to je u ovom trenutku HDZ. Ukoliko HDZ dobije mandat i sastavi vlast gotovo sam siguran u pozitivan skok trzista.

skype - ivek1234

Da li će se taj skok temeljiti na realnom porastu vrijednosti pojedinih poduzeća ili samo na psihološkim efektima na male investitore?


prle693: ” Da li je ova tema zapravo igralište hadezeovih poklonika i simpatizera? Još mi uvijek nije jasno zašto je hadezeova politika dobra za razvoj gospodarstva u cjelini. ” Nitko ne kaze da je politika HDZ-a najbolja, savrsena ili zadovoljavajuca. Daleko od toga! Ali SDP kao alternativa je puno vece zlo. Ovaj pad trzista koji je u tijeku je upravo refleksija na mogucnost da nam SDP sjedne na vlast. Budimo realni, ja samo od dva zla biram ono manje a to je u ovom trenutku HDZ. Ukoliko HDZ dobije mandat i sastavi vlast gotovo sam siguran u pozitivan skok trzista.

a to kolega prle 963 najvažnije i najbitnije pitanje![thumbsup]

dan je pametniji od noći


Da li će se taj skok temeljiti na realnom porastu vrijednosti pojedinih poduzeća ili samo na psihološkim efektima na male investitore?

Reko bi na psihologiji. Nema neke fundamentalne razlike izmedju ekonomskog vidjenja te dvije stranke, a ionako 99.99% investitora ne moze razaznati, a kamoli izracanuti efekt doticnih ekonomskih politika.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Naučio sam tijekom života da nitko drugi ne vodi računa o mojim interesima osim mene samog.
Prema tome, iako je opcija HDZ-a na vlasti potpuno suprotna mojem svjetonazoru, ipak sam glasao baš za
HDZ. Zbog čega?
Pa upravo zato jer mi kao dioničaru kojem u osnovi zarada od dionica služi i za osnovne egzistencijalne
potrebe, dakle neposredno je u mojem interesu da na vlast dođe HDZ, koji za sada tvrdi da neće uvoditi
PKB, a osim toga: Zar ne vidite što se događa s burzom od početka svibnja kada je onaj p…r Jurčić najavio
uvođenje PKB-a?
Ukoliko HDZ formira Vladu, jamčim vraćanje CROBEX-a na 5.400 kn i rast od 50% u 2008.
Pa sad izvolite razmisliti što je Vama osobno u interesu, a o Hrvatskoj neka se brinu oni koje smo izabrali.

Milanović igra na blef. Očito je da je shvatio da povlačenjem Jurčića koliko toliko ostaje u utrci za sastavljanje vlade. Ovim je dokazano da SDP nije dosljedan i da im je samo do vladanja (mada budimo realni je i HDZu). Bez Jurčića PKD gubi na težini i sumnjam da će ga uvest. u svakom slučaju win win situacija 🙂


Da li će se taj skok temeljiti na realnom porastu vrijednosti pojedinih poduzeća ili samo na psihološkim efektima na male investitore?

i na jednom i na drugom. ali važnije je ovo prvo. ako se bude provodila politika koja dovodi u pitanje ekonomski rast, onda ni ove cijene nisu održive jer je u njih već danas uračunata daljnja poslovna ekspanzija. još je više bila uračunata do ovog proljeća, ali otkad je ona s prvim naznakama moguće pobjede SDP-a postala upitna, vrijednost dionica baš zato stagnira i pada.

a svaka politika koja se vraća idejama o državnom reguliranju ekonomije dovodi u pitanje ekonomski rast.

hm, državno reguliranje ekonomije je zanimljivo pitanje. da li je slučaj privatizacije KIM-a rezultat pokušaja državnog reguliranja ekonomije?


prle693: ” Da li će se taj skok temeljiti na realnom porastu vrijednosti pojedinih poduzeća ili samo na psihološkim efektima na male investitore? ” i na jednom i na drugom. ali važnije je ovo prvo. ako se bude provodila politika koja dovodi u pitanje ekonomski rast, onda ni ove cijene nisu održive jer je u njih već danas uračunata daljnja poslovna ekspanzija. još je više bila uračunata do ovog proljeća, ali otkad je ona s prvim naznakama moguće pobjede SDP-a postala upitna, vrijednost dionica baš zato stagnira i pada. a svaka politika koja se vraća idejama o državnom reguliranju ekonomije dovodi u pitanje ekonomski rast.

Drukanje i jamstvo su različiti pojmovi!


Naučio sam tijekom života da nitko drugi ne vodi računa o mojim interesima osim mene samog. Prema tome, iako je opcija HDZ-a na vlasti potpuno suprotna mojem svjetonazoru, ipak sam glasao baš za HDZ. Zbog čega? Pa upravo zato jer mi kao dioničaru kojem u osnovi zarada od dionica služi i za osnovne egzistencijalne potrebe, dakle neposredno je u mojem interesu da na vlast dođe HDZ, koji za sada tvrdi da neće uvoditi PKB, a osim toga: Zar ne vidite što se događa s burzom od početka svibnja kada je onaj p…r Jurčić najavio uvođenje PKB-a? Ukoliko HDZ formira Vladu, jamčim vraćanje CROBEX-a na 5.400 kn i rast od 50% u 2008. Pa sad izvolite razmisliti što je Vama osobno u interesu, a o Hrvatskoj neka se brinu oni koje smo izabrali.

New Report

Close