Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Idemo dalje!

http://www.jutarnji.hr/izbori/vijesti/detalji_vijesti/art-2007,11,30,nazif_memedi,100067.jl

ne kužim jednu stvar, mesić je rekao da će dati mandat onom tko dokaže da ima većinu, a hss je izjavio da će u pregovore s onim kome mesić da mandat, kako izići iz ovog kruga??


ne kužim jednu stvar, mesić je rekao da će dati mandat onom tko dokaže da ima većinu, a hss je izjavio da će u pregovore s onim kome mesić da mandat, kako izići iz ovog kruga??

čitaj između redova, a svak pregovara sa svakim…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Poštovani,

Kolega luki007 vam je na Ležerno otvorio temu za razglabanje oko stanja u SDP-u stoga tamo nastavite iznositi svoja razmišljanja oko toga.

Suricata suricatta

http://izbori.nacional.hr/articles/izbori_2007/40442//

Poštovani prle693,

Prekinite s navođenjem linkova koji se tiču političke situacije u RH. Imali ste temu predviđenu za to, ali dokazali ste da ne možete argumentirano i hladne glave pisati i zatvorena je. Tu mislim na sve korisnike, ne na Vas. Vaši linkovi nemaju nikakve veze s nazivom ove teme, stoga ću ih sve brisati. Uštedite i sebi vrijeme i meni, molim Vas.

Srdačan pozdrav!

Suricata suricatta

Kad se na HTV-u objavi vijest, bilo koja, utječe na sve nas pa tako i na politiku, a politika ima svoje prste u ekonomiji i osobito na burzi.. Sve su vijesti bitne. Ili ne otvaraj ovakve teme ili definiraj precizne kriterije o tome što se smije, a što ne smije pisati. Možeš također reći da si ti glavni gazda i bok! Tako se uostalom to kod nas rješava.

Sve ima utjecaj na mnoštvo drugih stvari, pa tako i zadnji link o HTV i Mesiću. Ali, ako takva informacija ima neki daljni utjecaj na tržište, dionice i dioničare, onda je poželjno da se i obrazloži kako. Ne možemo svi doći do “dobitne kombinacije” u glavi, čitajući takvu izjavu.

Tema se, po mom mišljenju, bazira na povezivanju nekih političkih situacija sa tržištem dionica. Dakle, treba se napomenuti u kojem segmentu tržišta dionica bi se dogodila promijena temeljena na linku o HTV-u (na primjer). A tu su osnovni elementi: poslovno okruženje firme, psiha vlasnika dionica (ponuda i potražnja) i malverziranje izjavama od strane političara (e kad bi barem počeli ići u zatvor zbog pojedinih)

Znači, prema očekivanjima, Milanović je šutnuo Jurčića iako se cijelo vrijeme kleo da će Jurčić biti premijer, a i sam Jurčić je to svečao izjavio jer da je SDP dobio izbore. I sad bi takvi ljudi, koji mijenjaju mišljenja i suradnike kao čarape, trebali zasjesti u premijersku fotelju i preuzeti odgovornost za budućnost zemlje!?! [bye]
Ja sam sve čvršćeg mišljenja da je bolje ponoviti izbore pa da sad kad smo vidjeli tko je kakav, možemo puno jasnije birati. A onda bi i izborni gubitnici (HNS, HSS, HSLS) prestali ucjenjivati druge stranke kao da su oni dobili izbore jer je više nego žalosno da nam izborni gubitnici na kraju odlučuju o formiranju vlade.
Na žalost, agonija oko mandatara se nastavlja, a kapital oprezan i plašljiv kakav već jest, stoji sa strane u CASH-R-A poziciji i čeka rasplet što se vidi po mizernim prometima na ZSE jučer i danas, pa onda neka neki i dalje tvrde da ovo natezanje s mandatarom za sastav vlade nema veze s korekcijom.

Ignore: KressoM, delux

Mišljenja sam da politika ima još dosta ali sve manje i manje utjecaja na tržište kapitala. U budućnosti taj će se utjecaj smanjivati još i više. Naravno uvijek će postojati dioničari koji će biti spremni prodati i vlastitu mater i vlastito dupe za malu uslugu političara. Takvi će jedan dan pljuvati po SDP-u, a drugi dan dizati Bandića u nebesa. Kako im već paše.

zanima me samo da li vi svi koji ste toliko protiv pkd-a zaradujete vise od 50 000 kn godisnje ? i koliko bi vas propalo zbog toga [tongue]

i na kraju…koliko je vas detaljno proucilo taj porez…ili ste sve o njemu procitali na hdz-ovoj stranici.[tongue]

Predlažem da se ova tema zatvori pošto je HDZ dobio Izbore , a SDP odustao od Gospodarskog programa Ljube Jurčića !
Svi sudionici tržišta kapitala svjedoci su pogubnog djelovanja na tržište kapitala jednog takvog Programa ![smiley][smiley]

New Report

Close