Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hrvati bogatiji zbog tržišta kapitala
Predstavljeni rezultati nedavne studije »Bogatstvo kućanstava zemalja CEE i praćenje zaduženosti«
ZAGREB – Financijska imovina stanovništva je, mjerena udjelom u BDP-u, u Hrvatskoj tijekom 2006. ostvarila najdinamičniji rast među svim promatranim zemljama, ističe Goran Šaravanja, glavni ekonomist Zagrebačke banke, komentirajući rezultate nedavne studije »Bogatstvo kućanstava zemalja CEE i praćenje zaduženosti«. To se ponajprije može zahvaliti brzom razvoju tržišta kapitala i s njim povezanih novih oblika štednje, uključujući i ulaganja u mirovinske fondove i životna osiguranja, ocjenjuje Šaravanja.
Značajan jednokratni utjecaj na povećanje financijske imovine kućanstava imali su i povrat duga umirovljenicima te kompenzacije hrvatskim braniteljima putem posebnih fondova, dodaje. Prema rezultatima studije, u strukturi imovine hrvatskog kućanstva na prvom su mjestu gotovina i depoziti, odnosno štednja u bankama. S rastom imovine porasle su i financijske obveze, i to 22,7 posto u apsolutnom iznosu, što iznosi 4,5-postotna poena u udjelu u BDP-u. Razlog tome je brz rast stambenih kredita. [M. M.]

A uz Jurčića bi bili siromasi.

Primorac: “Nova vlada bit će poznata kroz dva dana”
Vaš link

ivek123:

Samo se vi salite. Evo Che Guevara i Zoki ponudili mjesto ministra znanosti Miloradu Pupavcu. Zato je malo okrenuo plocu danas. Eto nam cirilice nazad u skolu a i ZTM ce biti na cirilici po svoj prilici. [shocked][shocked]

Zar ne bi čehok trebao biti ministar ?

evo tko sve čeka na mjesta ako drug Zoki dođe na vlast (pulp fiction)

-Jurčić
-MIlanović
-Antunović
-Mimica
-Čaćić
-Pusić
-Adlešić
-čehoh
-Pankretić
-Friščić
-Pupovac
-stanimirović
-Šemso
-Jakovčić
-Kajin

Mislite li kolege da je moguće ovo dogovoriti da funkcionira a između se reži svatko na svakoga pomalo???

N E M O G U Ć E ! ! !

a šta da se očekuje sve od onog koji je sve ovo zakuhao
čovjek koji se hvali da je uništio jugoslaviju sad je očito dobio mig da uništi hrvatsku
on je valjda spavač pa su ga aktivirali na izbore, ja drukčijeg objašnjenja nemam za ovako suludo ponašanje tzv. precjednika
ako se ovo nastavi skloniji sam da može doći do opravdanih nemira jer ako ovo nije zatiranje demokracije onda ne znam što je demokracija

Postanite Eu-robovi

indikativna je izjava Pupovca da se glasčko tijelo srba opredjelilo i da je tradicionalno za sdp, treba čitati između redova
poništeni izbori u M. Središću gdje je veliki broj glasača na listi nacionalnih manjina a posebno Roma te kako je razlika samo 22 galsa između Memedija i najbližeg do njega B. Bajrić a kako je to sredina HNS i SDp-a za očekivati je da će možda biti promjene kod zstupnika Roma. Plaćaće se i po tisuću EUR za glas.
Zastupnik mađarske manjne je član SDP-a
A Mesić……..taj je na sve spreman pa i da crvene dovede na vlast……..a Friškić izgleda kao miš mekinjaš…ako bude potrebito promjeniće se on.[angry]

dan je pametniji od noći


febo: ” Alien: ” gorgija: “među te poreze spada i PKD, jel tako?” A kak bi to PKD utjecao na http://engine.xclaimwords.net/click.aspx?tid=2385&partnerid=114786&linkOut=http://engine.xclaimwords.net/redir.htm?url=www.energetika-net.hr”)’ onmouseout=HideAd(1); name=”link1″>gospodarstvo? Bas me zanima pojasnjenje posto i sam imam firmu pa ne vidim bas nikakvog utjecaja da se PKD pojavi osim nesto malo na vlastiti dzep. ” lijepo: manje love u vlastitom džepu= manje zapošljavanja novih radnika i smanjivanja troškova njihovih plaća kako bi ipak na kraju bilo barem jednaka svota u tvom džepu kao i prije uvođenja PKD-a= manja proizvodnja=manja dodana vrijednost=manja potrošnja radnika sa manjim plaćama=manje love u državnom proračunu od PDV-a koji je oduvijek bio i biće najve ća stavka drž.proračuna i tako se cijeli krug zatvara. poruka: smanjiti i postojeće stope poreza na dohodak i dobit = veće plaće i ostali primici = veća potrošnja i investicije = veći prihodi drž.proračuna od PDV-a i trošarina i svi sretni i zadovolnjni. win-win. je li ti sada jasno kolega poduzetniče?[thumbsup] ” A to ste uz pretpostavku uzeli da je investiranje u core biznis 10% a u dionice 90%? [tongue] Totalno se ne slazem s time sto ste napisali. Zasto? 1. Lova koju sam izvukao kao dobit i investirao u dionice sa firmom vise nema nikakve veze kao ni dobit od tih dionica. 2. Lova koju kao firma imam u dionicama da nije u dionicama stajala bi mozda bezveze na racunu sa 0 prihoda ili nekim smijesnim kamatama koje dobijete od banke. Ili bi ju investirao u nesto od svog core businessa ili bi ju zdrobio na vec nesto ili povukao van ko dobit – dakle opet nikakvog utjecaja ne bi imalo na firmu. Kako god okretene imalo bi utjecaja samo i iskljucivo na moj dzep. Oh da jedan “detaljcic”: dok nisam imao dionice zaposlio sam sve radnike koje imam, a otkako investiram niti jednog. Jedno s drugim naravno da nema veze ali evo malo da se vidi da mogu stvari biti totalno drugacije nego sto ste rekli.

vidim da s tobom ne vrijedi raspravljati jer samo gubim vrijeme.
investiranje je osnova rasta svakog poduzetnika. BTW, kad firma trguje dionicama, prinosi od dionica se u bilanci prikazuju kao financ.prihod a to je prihod firme poput svih ostalih te kao takav cijelo vrijeme ulazi u osnovicu poreza na dobit tj. pravne osobe na trgovinu dionicama ionako cijelo vrijeme plaćaju 20 % poreza na dobit dok im gubitci od istih nisu priznati ukoliko nisu relaizirani već samo revalorizirani na određeni dan.
A ti ako ti se plaća još više poreza nego što ga kao poduzetnik plaćaš , samo naprijed.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Misli da nema utjecaja politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Misli da nema utjecaja politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH.

neeee,uopće.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ne komentirate današnje vijesti da je Mesić(zaboravil sam s kim) dogovorio koaliciju HDZ I HNS ??? Odnosno predložio, naravno.

vidim da s tobom ne vrijedi raspravljati jer samo gubim vrijeme.
investiranje je osnova rasta svakog poduzetnika. BTW, kad firma trguje dionicama, prinosi od dionica se u bilanci prikazuju kao financ.prihod a to je prihod firme poput svih ostalih te kao takav cijelo vrijeme ulazi u osnovicu poreza na dobit tj. pravne osobe na trgovinu dionicama ionako cijelo vrijeme plaćaju 20 % poreza na dobit dok im gubitci od istih nisu priznati ukoliko nisu relaizirani već samo revalorizirani na određeni dan.
A ti ako ti se plaća još više poreza nego što ga kao poduzetnik plaćaš , samo naprijed.

Ja vidim da vi ili ne razumijete napisano ili se pravite da ne vidite. OK svako ima pravo na svoje misljenje kao i pravo da se s istim netko drugi ne slaze. Usput, ne bih volio biti u Vasoj firmi ako njena buducnost ulaganja u razvoj, radnike i sve kaj ste nabrojali ovisi o tome hoce li biti pkd-a ili nece. Bez uvrede.

p.s.
Mislim da nitko ne voli placati porez, tak da vam je zadnja recenica ono – za klince iz vrtica.


Misli da nema utjecaja politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH.

Citajte s razumijevanjem: febo i ja raspravljamo o utjecaju pkd-a na GOSPODARSTVO a ne o politici i kampanji na trziste kapitala.

Ne komentirate današnje vijesti da je Mesić(zaboravil sam s kim) dogovorio koaliciju HDZ I HNS ??? Odnosno predložio, naravno.

Pa čitam i nemogu vjerovat da taj lik sad i predlaže i formira koalicije za sastavljanje vlade, pre pre strašno, užas!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Ne komentirate današnje vijesti da je Mesić(zaboravil sam s kim) dogovorio koaliciju HDZ I HNS ??? Odnosno predložio, naravno.

Veliki je on mačak, “proša je sve bandire” [wink], to je samo hvatanje bolje startne pozicije u koaliciji.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Ma naš predsjednik je u pravu kad kaže da smo “radikali”. Radikalno nas svi zafrkavaju i ucjenjuju, a mi radikalno popuštamo. Dokle …?[tongue]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close