Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zoran »Snake Eyes« Milanović ne želi priznati da je izgubio izbore. Potpomognut vlastohlepnom Vesnom Pusić, pomahnitalom hrvatskom Lady Macbeth, uporan je u nastojanju uspostave poslijeizborne matematičke fantastike i uvjeravanja javnosti da je HDZ-ovih 66 zastupničkih mandata manje od 56 SDP-ovih saborskih mjesta. Pribraja, dodaje, vabi, arbitrira, iako ne može u demokratskom sustavu gubitničku stranku nametnuti kao prvu i stožernu u okupljanju nove vladajuće koalicije. Ponovo je posve razvidno da je SDP stranka polureformiranih komunista uvijek spremnih, kad im demokratska pravila igre ne idu na ruku, krenuti na revolucionarno osvajanje vlasti. Drugovi, stigli su plugovi… Takozvani crveni nikad na obrazima nemaju crvenilo srama. Lakoća besramnosti im je u krvi. Tako i mora biti jer i krv je crvena.
Izvor N.list
Aldo Paquola

hvala kolegice iz crvene rijeke
ako je tamo raspolozenje da novi list izricito sklon politici lijevici ovako zestoko komentira stanje na pol. sceni
onda je jasno da sdp sa partnerima i nema sanse

Postanite Eu-robovi

među te poreze spada i PKD, jel tako?

A kak bi to PKD utjecao na gospodarstvo? Bas me zanima pojasnjenje posto i sam imam firmu pa ne vidim bas nikakvog utjecaja da se PKD pojavi osim nesto malo na vlastiti dzep.


Nas i Roma tristo miliona! Idemo dalje. http://www.jutarnji.hr/izbori/vijesti/detalji_vijesti/art-2007,11,28,romi_hdz,99795.jl Robin Hood: ” prle693: ” Čujem da je HDZ potpisao s nekim ugovor o koaliranju ili nešto sličnog naziva. Molim upućene da mi kažu s kime je HDZ formirao koaliciju? ” Mislim da je Jadranka Puž / Olgica Zec / u pitanju , naime danas se djelio Grincajg – zelenjava po Zagrebu ! Nije ni čudo to je najači adut SDP-a u Poljoprivredi ! [cry] ”

daj se okani Nike Kovača i to odmah….!

Glasnogovornik IGH na neodređeno


gorgija: “među te poreze spada i PKD, jel tako?” A kak bi to PKD utjecao na gospodarstvo? Bas me zanima pojasnjenje posto i sam imam firmu pa ne vidim bas nikakvog utjecaja da se PKD pojavi osim nesto malo na vlastiti dzep.

lijepo: manje love u vlastitom džepu= manje zapošljavanja novih radnika i smanjivanja troškova njihovih plaća kako bi ipak na kraju bilo barem jednaka svota u tvom džepu kao i prije uvođenja PKD-a= manja proizvodnja=manja dodana vrijednost=manja potrošnja radnika sa manjim plaćama=manje love u državnom proračunu od PDV-a koji je oduvijek bio i biće najve ća stavka drž.proračuna i tako se cijeli krug zatvara.
poruka: smanjiti i postojeće stope poreza na dohodak i dobit = veće plaće i ostali primici = veća potrošnja i investicije = veći prihodi drž.proračuna od PDV-a i trošarina i svi sretni i zadovolnjni. win-win.
je li ti sada jasno kolega poduzetniče?[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

glavno je da Čehok mrzi HNS…….to nam je plus……
dalje…..HSU podržao da Sanader sastavi novu vladu, a i HSU ide sa HSS/HSLS u koaliciju pa nam je i to plus….
dalje…..imamo jednog crnca vec u koaliciji…..plus
dalje……izvori tvrde da HSS/HSLS vec dogovorio sa HDZ-om…..ok, to je napola plus, jer to su samo “izvori”…..
dalje……Milanović čim zine vidi se da laže, neznam tko može takvom vjerovati za tako važnu stvar…….plus
dalje……Sanader ima jako veliku moc govora i pregovaranja…….plus
dalje…….neznam tko zeli vidit Jurcica kao premijera od tih “slobodnih” stranaka…….
dalje……Cacic i Pusicka imaju takav ego da ce jednog dana “skrenuti” zbog dozivjelog neuspjeha, neznam tko ih moze podnosit osim onih titovih sljedbenika iz sdp-a………
dalje…..svi analiticari govore da ce HDZ sastavit novu vladu……

minus…..Mesic navija za sdp (hns)……….
minus…..Semso iz “Nase male klinike” je vec u koaliciji sa sdp……
minus……Pupoljak iz SDSS tvrdi da mu clanovi stranke govore kako zele sa sdp…..
minus……svi iz “manjina” su se “udruzili” i idu svi skupa u jednu stranku…pa dal to bio sdp ili hdz……

tko zeli nek nadoda jos pluseva i minusa….ili me ispravi…..ali vidljivo je da imamo pravo na optimizam jer ce sdp jako tesko sastavit novu vladu…….[rolleyes]

DOKUP!

hss ide sigurno u plavu boju

Alien:

gorgija: “među te poreze spada i PKD, jel tako?” A kak bi to PKD utjecao na gospodarstvo? Bas me zanima pojasnjenje posto i sam imam firmu pa ne vidim bas nikakvog utjecaja da se PKD pojavi osim nesto malo na vlastiti dzep.

lijepo: manje love u vlastitom džepu= manje zapošljavanja novih radnika i smanjivanja troškova njihovih plaća kako bi ipak na kraju bilo barem jednaka svota u tvom džepu kao i prije uvođenja PKD-a= manja proizvodnja=manja dodana vrijednost=manja potrošnja radnika sa manjim plaćama=manje love u državnom proračunu od PDV-a koji je oduvijek bio i biće najve ća stavka drž.proračuna i tako se cijeli krug zatvara.
poruka: smanjiti i postojeće stope poreza na dohodak i dobit = veće plaće i ostali primici = veća potrošnja i investicije = veći prihodi drž.proračuna od PDV-a i trošarina i svi sretni i zadovolnjni. win-win.
je li ti sada jasno kolega poduzetniče?[thumbsup]

A to ste uz pretpostavku uzeli da je investiranje u core biznis 10% a u dionice 90%? [tongue] Totalno se ne slazem s time sto ste napisali. Zasto?
1. Lova koju sam izvukao kao dobit i investirao u dionice sa firmom vise nema nikakve veze kao ni dobit od tih dionica.
2. Lova koju kao firma imam u dionicama da nije u dionicama stajala bi mozda bezveze na racunu sa 0 prihoda ili nekim smijesnim kamatama koje dobijete od banke. Ili bi ju investirao u nesto od svog core businessa ili bi ju zdrobio na vec nesto ili povukao van ko dobit – dakle opet nikakvog utjecaja ne bi imalo na firmu.

Kako god okretene imalo bi utjecaja samo i iskljucivo na moj dzep. Oh da jedan “detaljcic”: dok nisam imao dionice zaposlio sam sve radnike koje imam, a otkako investiram niti jednog. Jedno s drugim naravno da nema veze ali evo malo da se vidi da mogu stvari biti totalno drugacije nego sto ste rekli.

Samo se vi salite. Evo Che Guevara i Zoki ponudili mjesto ministra znanosti Miloradu Pupavcu. Zato je malo okrenuo plocu danas. Eto nam cirilice nazad u skolu a i ZTM ce biti na cirilici po svoj prilici. [shocked][shocked]

skype - ivek1234


Samo se vi salite. Evo Che Guevara i Zoki ponudili mjesto ministra znanosti Miloradu Pupavcu. Zato je malo okrenuo plocu danas. Eto nam cirilice nazad u skolu a i ZTM ce biti na cirilici po svoj prilici. [shocked][shocked]

Zar ne bi čehok trebao biti ministar ?

evo tko sve čeka na mjesta ako drug Zoki dođe na vlast (pulp fiction)

-Jurčić
-MIlanović
-Antunović
-Mimica
-Čaćić
-Pusić
-Adlešić
-čehoh
-Pankretić
-Friščić
-Pupovac
-stanimirović
-Šemso
-Jakovčić
-Kajin

Mislite li kolege da je moguće ovo dogovoriti da funkcionira a između se reži svatko na svakoga pomalo???

N E M O G U Ć E ! ! !

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Izjava Zokija je najjača.

U koaliciji su svi partneri ravnopravni[yawn][yawn][yawn][yawn]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Samo se vi salite. Evo Che Guevara i Zoki ponudili mjesto ministra znanosti Miloradu Pupavcu. Zato je malo okrenuo plocu danas. Eto nam cirilice nazad u skolu a i ZTM ce biti na cirilici po svoj prilici. [shocked][shocked]

Svakome je jasno da su nas i plavi crveni u stanju prodati za par dana na vlasti, ali da je ovako nešto moguće i pomisliti…
Prestrašno!

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Izjava Zokija je najjača. U koaliciji su svi partneri ravnopravni[yawn][yawn][yawn][yawn]

“i dobro nam dosli”……e milanovicu…….[censored]

DOKUP!

New Report

Close