Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve mogu prožvakati, ali kad vidim Pusičku padne mi mrak na oči. Toliko arogantna osoba željna vlasti se teško može pronači. Zna li neko što je ta žena radila prije politike??
Vlada sa njom bi bilo [pray] spasi nas Bože.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Čehok: Pusić i Čačić izborni su gubitnici

29. studenoga – Ivan Čehok, varaždinski gradonačelnik i član pregovaračkog tima koalicije HSS-HSLS, izjavio je da velika zapreka mogućoj SDP-ovoj vladi može biti neslaganje čelnika HSLS-a s vodećim ljudima HNS-a. Čehok je rekao za Vjesnik da se Vesna Pusić i Radimir Čačić ponašaju tako bahato kao da su izborni pobjednici.

“Zapravo su veliki izborni gubitnici jer su najprije tvrdili da će dati premijera, pa onda “polupremijera” pa da će Čačić samo u Varaždinu dobiti 20 mandata…”, kaže Čehok. Također, ljute ga pokušaji Vesne Pusić da razdijeli njihovu koaliciju s HSS-om govoreći da je ključ rješenja u HSS-u.

“HSS i HSLS nastupaju kao koalicija i u pregovorima, svidjelo se to njima ili ne. Niti nas je Vesna Pusić spajala niti će nas razdvajati. HNS ima manje mandata od nas pa bi trebala shvatiti gdje joj je mjesto, a ne da se ponaša kao “mandatar” i razbacuje izjavama o tome tko jest, a tko nije dobrodošao u “njezinu” vladu, rekao je Čehok.

Otkrio je kako i Zoran Milanović dobro zna, jer mu je to jasno rekao, da se [color=blue]čelnici koalicije neće odazvati nijednom pozivu koji bi zajedno potpisali Milanović i Vesna Pusić.[/color]

Izvor: HRT

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ajmo ljudi pa sve je jasno kao dan, ide vlada HDZ, seljaci i Srbi i ono malo jada od liberala. Lukavi seljaci bi htjeli da im Mesić olakša posao i da odredi Ivu za mandatara, što ovaj po svaku cijenu želi izbjeći.

Mislim da seljaci kad već tolike miljarde traže moraju jasno i glasno reći za koga su. Po meni to bi bio HDZ. Čega ih je strah da će im se stranka raspasti u pola godine. Što su onda išli u izbore. Po meni SDP-ovci prodaju fintu da bi kao htjeti sastaviti vladu, a drže figu u džepu samo da HDZ-u otežaju posao. Što je logično s njihove strane.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

I još bi trebalo dodati da se u oba slučaja koje Mesić spominje, i Austrija i Srbija, radilo o izvanrednim slučajevima u kojima je državni poredak bio ugrožen uspjesima desničarskih ekstremista. Prema tome, njegovo smještanje HDZ-a u taj kontekst i više je nego očito.

Ustavne odredbe kao ova na koju se on poziva da bi opravdao svoje ponašanje postoje uvijek samo zato da bi demokratski osviješten predsjednik imao mogućnost izlaza za slučaj uspjeha ekstremista koji bi mogli izazvati krizu. On to jednostavno zloupotrebljava da bi sam izazvao krizu, što govori da je ili beskrupulozan do daske ili potpuno nesvjestan svoje uloge i smisla ustava.


Sve mogu prožvakati, ali kad vidim Pusičku padne mi mrak na oči. Toliko arogantna osoba željna vlasti se teško može pronači. Zna li neko što je ta žena radila prije politike??
Vlada sa njom bi bilo [pray] spasi nas Bože.

koliko ja znam profesorica na filozofskom u ZG-u


I još bi trebalo dodati da se u oba slučaja koje Mesić spominje, i Austrija i Srbija, radilo o izvanrednim slučajevima u kojima je državni poredak bio ugrožen uspjesima desničarskih ekstremista. Prema tome, njegovo smještanje HDZ-a u taj kontekst i više je nego očito. Ustavne odredbe kao ova na koju se on poziva da bi opravdao svoje ponašanje postoje uvijek samo zato da bi demokratski osviješten predsjednik imao mogućnost izlaza za slučaj uspjeha ekstremista koji bi mogli izazvati krizu. On to jednostavno zloupotrebljava da bi sam izazvao krizu, što govori da je ili beskrupulozan do daske ili potpuno nesvjestan svoje uloge i smisla ustava.

Odlično si zamjetio, ja sam već ranije to napomenio da su na vlast bili došli radikali koji se zalažu za uništavanje i veličanje lošeg i to iz 2 svjetskog rata, dok kod nas je relativnu većinu dobila stranka koja je već bila na vlasti u zadnje 4 godine.
I treba dobiti ista osoba je dobila povjerenje za svoj rad, a ne nepovjerenje i treba dati priliku onome ako je radio kako treba da se nastavi u pravom pravcu…….. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

[color=blue]Istina vs demagogija[/color]

Zašto HDZ zna, a SDP laže

STJEPAN MESIĆ: Ja ne promoviram niti jednu stranku

SDP – demagogija vs. praksa

SDP virujen u te

Milanović izviždan u Osijeku

Željka Antunović – OPSESIJA

haha odlicni klipovi, napokon malo istine i podrzavanja HDZ-a…inace svi na youtube-u pljuju po hdz jer je sve puno neke djecurlije koje vide spot i gotovo… [cool][proud]

Ako sloze vlast zanima me samo koliko ce trajati:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/ekskluziva-s-pantovcaka-formiran-manjinski-savez/366510.aspx

Che Guevara je uzeo na sebe duznost da slozi ekipu – toliko o Ustavu, nepristranosti i predsjedniku svih gradjana! [censored][censored][censored]

skype - ivek1234

ovo je već opasno naročito izjava Pupovcam treba se pročitati između redova
kako kažete izgledno je da kmeri dolaze![angry]

dan je pametniji od noći

avax10:


Evo danas u Jutarnjem listu jedne situacije o kojoj sam govorio – HSS/HSLS izjavili da će pregovore o mogućoj koaliciji bilo s HDZ-om, bilo s SDP-om, započeti tek NAKON što Mesić odredi mandatara za sastav vlade! E sad me zanima kako će to Mesić izvesti jer uz ovakav stav, odnosno bez glasova HSS/HSLS-a ni HDZ ni SDP neće moći Mesiću “dokazati” da imaju 77 zastupnika. Znači, po Mesićevim tumačenjima (jer nitko nema dokaz za 77 glasova) , on bi sada morao raspisati nove izbore ako se želi striktno držati svog tumačenja Ustava! Ajde da baš vidimo hoće li biti tako! [cool]

I sad si dosao do onog sto ja davno znam, da su kod nas zakoni losi i diletantski napisani. Mesic sad ako zeli, opstruirat sastavljane vlade i raspisat nove izbore i nitko mu nista nemoze zakonski. Mada mislim da ce se vec stvorit neka koalicija. Ovo stanje je samo simptom stanja u drustvu, jedne bolesti.


A još više to je simbol stanja u Mesićevoj glavi; nakon što mu istekne mandat bit će expresno zaboravljen i on je toga svjestan. Također zna da su mu ovlasti takoreći nikakve, a nemože ipak čovjek samo sjedit u uredu i čitat novine cijeli dan pa se lovi svega i svačega da bi narod imao dojam kako je on po nečemu važan

Dugoročno, svi smo mrtvi


Mislim da seljaci kad već tolike miljarde traže moraju jasno i glasno reći za koga su. Po meni to bi bio HDZ. Čega ih je strah da će im se stranka raspasti u pola godine.

pa imaju problem … HSS kontinentalci se baš ne podnose s HDZom u svojim sredinama i skloniji su SDPu, a južnjaci skloniji HDZu. osim toga, od prije se govorilo da u koaliciji sa strankom sličnog svjetonazora (HDZ) bi se istopili (gube identitet, glasači bi s vremenom prešli većoj stranci). zato im je prije pasalo s SDPom – jer samo uz različitu stranku zadržavaju identitet. to su njihovi problemi.
zapravo, čini mi se da će i oni s vremenon nestati i razdjeliti se na HDZ i SDP.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

New Report

Close