Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo što je sigurno Mesić otišao u EU, dakle tamo će ga ucjeniti da da Ivi jer EU ucjenjuje i tako su napravili i sa Srbijom i to je Mesić zaboravio reći ključna je bila EU kada je EU ucjenio i onda je došlo do promjene koja zadovoljava EU…………….. Idemo dalje[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Sanader na korak do mandata za Vladu?

http://www.poslovni.hr/62283.aspx [proud]

samo teško nama kad smo dozvolili svima da nas ucjenjuju
Ucjenjuju sanadera, Mesića, Račanapok. sutra će ucjenjivati novu vladu, najebali smo ko crni!

odlazim za Irsku tamo primaju katolike[smiley]

dan je pametniji od noći

Vesna Pusić je naj bahatiji lik na političkoj sceni u hrvata. A ovo sa pričama to može trajat mjesec dana, ok nek traje mjesec dana ali za tih mjesec dana dok ništa ne radite neko pijete kavu i laprdate o foteljama nema plaće! Ali mislim da ako SDP bude taj koji sastavlja vladu da će HDZ pozvat svoje birače i izvršit državni udar:)! .. moje mišljenje

Cookie Monster



Katolik se ne izražava tako on ne psuje niti glasa za ateiste…………..
Već opominje svoje članove i oprašta im njihove greške ako se pokaju za njih… Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

toka:

Katolik se ne izražava tako on ne psuje niti glasa za ateiste…………..


ja sam glasao za demokršćane, pa valjde postoji ispovijed!
svi smo grešnici pa i ja![smiley]

dan je pametniji od noći

neka mi netko objasni jer sam davno studirao ustavno pravo i sve ovo sto se odnosi na izborni sistem
mesic kaze da je schuessel prije na nekim izborima bio treći i da je sastavljao vladu
pa onda bi mogao dati recimo memediju kao romu i koji mi se čini baš pametan čovjek (jučer na dnenviku) ili hns-u kao trećem ili hsls-u da sastavlja vladu
hvala

Postanite Eu-robovi

Kako komentirate referendum na Novoj tv, koga bi više željeli za premijera, Sanadera ili Jurčića? Sanader ima 67 % a Jurčić 33%. Očito da bi na ponovljenom glasovanju HDZ pobijedio sa puno većom prednošću. Mesiću, ne bi bilo loše da si to pogledaš a možeš mi se javiti na private, imam još dosta toga ti za reći.[rolleyes]

Ne znam jeste li vidjeli kako je ČEHOK lijepo odrezao V. Pusić i rekao da se njihova koalicija neće odazvati na nijedan poziv koji potpišu Milanović zajedno s Pusićkom?! Valjda mu je dosta njezine bahatosti.
Uglavnom, siguran sam 99,9% da će na kraju Sanader složiti vladu, ali je problematično otezanje zbog ponavljanja na 3 izborna mjesta još 10-ak dana. Kako sada stvari stoje do tada neće ništa biti službeno potvrđeno, a to za tržište kapitala znači bavuljanje gore-dolje, dolje-gore i ls.



Evo danas u Jutarnjem listu jedne situacije o kojoj sam govorio – HSS/HSLS izjavili da će pregovore o mogućoj koaliciji bilo s HDZ-om, bilo s SDP-om, započeti tek NAKON što Mesić odredi mandatara za sastav vlade! E sad me zanima kako će to Mesić izvesti jer uz ovakav stav, odnosno bez glasova HSS/HSLS-a ni HDZ ni SDP neće moći Mesiću “dokazati” da imaju 77 zastupnika. Znači, po Mesićevim tumačenjima (jer nitko nema dokaz za 77 glasova) , on bi sada morao raspisati nove izbore ako se želi striktno držati svog tumačenja Ustava! Ajde da baš vidimo hoće li biti tako! [cool]

I sad si dosao do onog sto ja davno znam, da su kod nas zakoni losi i diletantski napisani. Mesic sad ako zeli, opstruirat sastavljane vlade i raspisat nove izbore i nitko mu nista nemoze zakonski. Mada mislim da ce se vec stvorit neka koalicija. Ovo stanje je samo simptom stanja u drustvu, jedne bolesti.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


neka mi netko objasni jer sam davno studirao ustavno pravo i sve ovo sto se odnosi na izborni sistem mesic kaze da je schuessel prije na nekim izborima bio treći i da je sastavljao vladu pa onda bi mogao dati recimo memediju kao romu i koji mi se čini baš pametan čovjek (jučer na dnenviku) ili hns-u kao trećem ili hsls-u da sastavlja vladu hvala

Ono što Mesić NIJE rekao je da je to bilo nakon što austrijski socijaldemokrati, koji su bili pobjednici, nisu mogli sastaviti vladu jer nisu HTJELI koalirati s Haiderom. I onda su vladu, da bi se ikako sastavila, napravili Schüsselovi narodnjaci i znamo i kako je to završilo, tako da je EU zamrznula odnose s Austrijom zbog Haiderovog sudjelovanja u vladi. Dakle potpuno neusporediva situacija jer se radilo o opasnosti državne krize koja se pokušavala kako tako riješiti, a ovdje je upravo Mesić onaj koji izaziva krizu.

Da ne govorimo o tome da su tamo socijaldemokrati odustali jer nisu htjeli koalirati s ekstremnim desničarima, a SDP će da bi došao na vlast uz Mesićevu podršku prihvatiti ipodršku Glavaša!

Ma SDP griješi , (ZOKI ) što u pregovore o formiranju Vlade ne stave svog kanditata gospodina , po Zokiju druga Ljubu Jurčića. Takovu sklepanu Vladu sa premijerom Jurčićem to bi bilo stvarno fenomenalno. E to brani “naš” vrli predsjednik. Čestitam, rekao bi jedan gospodin, a onda bi ga priveli. Ljubo lupi šakom o stol i reci izgubio sam – izgubili smo – čestitamo. Barem Vas neće privesti ![tongue][smiley]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close