Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A Vlada će teško vladat. JOOJ koalicije…. Može bit da bi se sve to moglo raspat prije vremena, pa opet izbori……..

http://whycroatia.blogspot.com/



Jaaaako smo dobro informirani, ali nije bit u samom činu davanja mandata nego o njegovoj (Mesićevoj) jasno izraženoj namjeri da neće dati mandat HDZ-u dok i ako mu ne donese dokaze da ima 77 mandata, umjesto da je rekao da će mandat dati Sanaderu (HDZ-u) kao pojedinačno najjačoj stranci s rokom od 10-15 dana da formira vladu, pa ako ne uspije, onda daje mandat SDP-u.
Ili, pogledajmo to iz drugog kuta: da je recimo SDP ili HNS osvojio tih 66 mandata, a HDZ 56, da li bi Mesić nastupio jednako ili bi odmah rekao da će mandat dati najjačoj stranci (SDP/HNS)? Mislim da je odgovor svima jasan i kao takav je porazan za demokraciju u HR. Takvo rezoniranje identično je stavovima pok. Tuđmana koji je se ponašao kao apsolutistički vladar i sad se opet vraćamo u ta vremena, a posljedice na burzi gledamo svaki dan.

Problem je sto Ustav RH jasno kaze:

“Članak 97.

Predsjednik Republike:

– raspisuje izbore za Hrvatski sabor i saziva ga na prvo zasjedanje,

– raspisuje referendum u skladu s Ustavom,

– povjerava mandat za sastavljanje Vlade osobi koja, na temelju raspodjele zastupničkih mjesta u Hrvatskom saboru i obavljenih konzultacija, uživa povjerenje većine svih zastupnika,”

Tko dodje sa 77 potpisa zastupnika, njegova djevojka.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


A Vlada će teško vladat. JOOJ koalicije…. Može bit da bi se sve to moglo raspat prije vremena, pa opet izbori……..

Evo kako ce izgledati ako Zoki slozi vladu.

Imamo bahatog i arogantnog Zokija koji je uz to najlepsi i najpametniji, agresivca Cacica (a oba na egotripu), Vesnicu koju tuce klimakterij boli glava, Friscica koji ne funkcionira bez gajbe pive za dobro jutro, Jakovcica koji zivi po motu “take money and run” i jos treba pribrojiti gomilu sitnih zmuklera koji drpaju gdje stignu jer su svjesni da ovo nebu dugo trajalo.

Da ne spominjem dnevno cerupanje Adlesicke i Pusicke uz live prijenos Ljubice Lalic. A tajni donator udruge Iskorak – Linic uvodi red svojim homoseksualno piskutavim glasom.

Cijelo to vrijeme Ljubo sjedi u kutu i samo ponavlja ” Jel tako Sefe” te gleda Zokija kao Boga dok ga ovaj uopce ne primjecuje.

Che sjedi na svojem prijestolju i srecom od dlakavih obrva ne vidi nista i vice “Krivo ste vi mene razumjeli”.

Takav Muppet Show nemre niti Hoolywood snimiti. Jedino je pitanje koliko ce to producenti (MI) taj show platiti i koliko ce nastavaka (godina/mjeseci) trajati.

Naime nisam siguran da bu sve ispalo kako su kmeri zamislili. O PKD ne razmisljam jer ga vjerojatno nece niti biti. Biti ce puno vecih problema i cerupanja a jedno 50% takve vlade ce biti rezolutno protiv uvodjenja istog.

Preporuka: kupiti kokice, colu, bobi stapice i gledati budale te se previse NE nervirati. [cool]

Jedino sto nam pomaze u tom slucaju je [pray][pray][pray][pray]

skype - ivek1234


Problem je sto Ustav RH jasno kaze: “Članak 97. Predsjednik Republike: – raspisuje izbore za Hrvatski sabor i saziva ga na prvo zasjedanje, – raspisuje referendum u skladu s Ustavom, – povjerava mandat za sastavljanje Vlade osobi koja, na temelju raspodjele zastupničkih mjesta u Hrvatskom saboru i obavljenih konzultacija, uživa povjerenje većine svih zastupnika,” … Tko dodje sa 77 potpisa zastupnika, njegova djevojka.

Ma ne da mi se uopće više natezati oko toga, moj prvi post večeras bio je samo kratak komentar ( sa slikom EU indexa) na to zašto se crobex danas i dalje crveni usprkos izuzetnom zelenilu na EU burzama. A da se svatko može skrivati iza članaka Ustava ili zakona i izvrtati ih kako mu paše, svima je jasno. Ali recimo da nakon konzultacija nitko ne može dati dokaz da ima 77 mandata. Što će Mesić onda? Po slovu Ustava raspisati nove izbore? OK! Recimo da se nakon novih izbora opet ponovi ista situacija i da opet nitko nema 77 mandata. Što onda? Opet novi izbori i tako u nedogled zemlja funkcionira bez Vlade? Ili ipak taj članak Ustava treba tumačiti malo drugačije?[cool]
No, kao što rekoh , ne da mi se više oko toga, ovo je obična opstrukcija demokracije, a posljedice trpi cijela država.

Ignore: KressoM, delux

mene više brine što ni HDZ ni SDP ne mogu sastaviti jaku vladu. nek ju sastavi HDZ … sutra pr. … ali su osuđeni na trgovanje i popuštanje, dogovaranje … tako se teško provode reforme i ikakvi ozbiljniji zahvati rade. pa nek se počnu navlačiti oko ZERPa, pa to stvori probleme sa EU … kako bi se to na burzu odrazilo?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Pazite ovo, jako zanimljivo:

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

deimos:

Problem je sto Ustav RH jasno kaze: “Članak 97. Predsjednik Republike: – raspisuje izbore za Hrvatski sabor i saziva ga na prvo zasjedanje, – raspisuje referendum u skladu s Ustavom, – povjerava mandat za sastavljanje Vlade osobi koja, na temelju raspodjele zastupničkih mjesta u Hrvatskom saboru i obavljenih konzultacija, uživa povjerenje većine svih zastupnika,” … Tko dodje sa 77 potpisa zastupnika, njegova djevojka. ”

Ma ne da mi se uopće više natezati oko toga, moj prvi post večeras bio je samo kratak komentar ( sa slikom EU indexa) na to zašto se crobex danas i dalje crveni usprkos izuzetnom zelenilu na EU burzama. A da se svatko može skrivati iza članaka Ustava ili zakona i izvrtati ih kako mu paše, svima je jasno. Ali recimo da nakon konzultacija nitko ne može dati dokaz da ima 77 mandata. Što će Mesić onda? Po slovu Ustava raspisati nove izbore? OK! Recimo da se nakon novih izbora opet ponovi ista situacija i da opet nitko nema 77 mandata. Što onda? Opet novi izbori i tako u nedogled zemlja funkcionira bez Vlade? Ili ipak taj članak Ustava treba tumačiti malo drugačije?[cool]
No, kao što rekoh , ne da mi se više oko toga, ovo je obična opstrukcija demokracije, a posljedice trpi cijela država.

Fora je da još nema službenih rezultata i to je kvaka svega. Neće apsolutno utjecati na ishod ali pravno se ne mogu proglasiti službenima. Dakle 11.12 je dan do kada će se otezati, osim u slučaju da do kraja slijedećeg tjedna HDZ ne potpiše ugovore i oformi koaliciju



Fora je da još nema službenih rezultata i to je kvaka svega. Neće apsolutno utjecati na ishod ali pravno se ne mogu proglasiti službenima. Dakle 11.12 je dan do kada će se otezati, osim u slučaju da do kraja slijedećeg tjedna HDZ ne potpiše ugovore i oformi koaliciju

Cak i da oformi koaliciju, opet se formalno mora cekati 11.12. Ali da, onda nestaje neizvjesnost u tom slucaju, pa je svejedno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."



Ma ne da mi se uopće više natezati oko toga, moj prvi post večeras bio je samo kratak komentar ( sa slikom EU indexa) na to zašto se crobex danas i dalje crveni usprkos izuzetnom zelenilu na EU burzama. A da se svatko može skrivati iza članaka Ustava ili zakona i izvrtati ih kako mu paše, svima je jasno. Ali recimo da nakon konzultacija nitko ne može dati dokaz da ima 77 mandata. Što će Mesić onda? Po slovu Ustava raspisati nove izbore? OK! Recimo da se nakon novih izbora opet ponovi ista situacija i da opet nitko nema 77 mandata. Što onda? Opet novi izbori i tako u nedogled zemlja funkcionira bez Vlade? Ili ipak taj članak Ustava treba tumačiti malo drugačije?[cool]
No, kao što rekoh , ne da mi se više oko toga, ovo je obična opstrukcija demokracije, a posljedice trpi cijela država.

Mesic nema drugog izbora, nego postovat Ustav i zakon. Ako nejde, novi izbori. Ili je moje shvacanje ustava krivo?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Mesic nema drugog izbora, nego postovat Ustav i zakon. Ako nejde, novi izbori. Ili je moje shvacanje ustava krivo?

Ne shvaćaš ti puno toga stari[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Fora je da još nema službenih rezultata i to je kvaka svega. Neće apsolutno utjecati na ishod ali pravno se ne mogu proglasiti službenima. Dakle 11.12 je dan do kada će se otezati, osim u slučaju da do kraja slijedećeg tjedna HDZ ne potpiše ugovore i oformi koaliciju

Izbori se ponavljaju na 3 (?) mjesta i apsolutno ne mogu utjecati ni na što, točno se zna tko je koliko mandata dobio i to jest SLUŽBENO i NEPROMJENJIVO. Prema tome, ovo sada je obična opstrukcija demokracije. Jer što ako opet ne bude neki listić tamo štimao? Onda će opet biti ponavljanje izbora i tako možemo još koji mjesec?? Malo karikiram, ali želim da se shvati bit – točno se zna tko je dobio najviše mandata i kome treba dati mandat za sastav vlade pa ako HDZ ne uspije, nikom ništa – mandat dobija SDP. Tako rade normalne demokracije. A Mesićevu usporedbu HDZ-a i radikala u srbiji bolje da ne komentiram.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close