Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivek123:

Jooooj, kako je bahat: http://www.index.hr/vijesti/clanak/covjek-koji-je-volio-crvene-tepihe/365691.aspx”

Tebi su bolji bahati HDZ-ovci.

100 puta bolji. [smiley2]

skype - ivek1234


Gospodo koji drukate na dolje, vama više nego ikome su partneri zoki i ljubo (mnogo više nego ivo), jer ste vi na njima već višestruko zaradili, mnogo više nego u normalnim pravilima igre.
Srdačan pozdrav

Mene si vec prozvao drukerom X puta pa pretpostavljam da se ovo odnosi na mene. [smiley1]

Nikako mi ne odgovara crvena bratija! Pa sto bi radili 4 godine sa njihovim eksperimentima? Nikako dobro. U konacnici – stvari ce se razmotati tako kako ce se razmotati. Nije uopce bitno sto mi svi zajedno ovdje pisemo.

skype - ivek1234


Znate govorite kao da imate milijarde, pa će vam porez biti u milijunima. Sve kapitalisti u hrvatskoj.

Mozda, mozda. Ali bez obzira. Zbog cega da ja SVOJ novac dijelim okolo ekipi koja je sa 40 otisla u mirovinu, koja sjedi u birtijama i vice tesko se zivi, itd. samo zato jer crvenima trebaju glasovi????? Onda je i meni bolje da nista ne radim, lijepo odmaram i vicem kako je tesko te cekam da mi netko nesto da. Stari, to vrijeme je davno proslo. Mozda se i vrati ali vjerojatno nece dugo. [smiley1][smiley1]

skype - ivek1234

Mislim da je ipak porez potrebno uvesti (mozda ne u slijedecih par godina), jer mi ipak ovdje zaradjujemo..kako bi to bilo da recimo nitko u Hrvatskoj ne placa porez?

budd:

Gospodo koji drukate na dolje, vama više nego ikome su partneri zoki i ljubo (mnogo više nego ivo), jer ste vi na njima već višestruko zaradili, mnogo više nego u normalnim pravilima igre.
Srdačan pozdrav

Mene si vec prozvao drukerom X puta pa pretpostavljam da se ovo odnosi na mene. [smiley1]

Nikako mi ne odgovara crvena bratija! Pa sto bi radili 4 godine sa njihovim eksperimentima? Nikako dobro. U konacnici – stvari ce se razmotati tako kako ce se razmotati. Nije uopce bitno sto mi svi zajedno ovdje pisemo.

Ma nikog ja ne prozivam, već samo kažem da ne treba stalno plašiti ljude s crvenima i porezom. Ništa drugo, ako se to i desi (u što sumnjam), neće biti smak svijeta

Hell is Empty and all the Devils are Here

Ivek, na stranu to što si sklon HDZ-u. Mogu razumjeti pragmatične razloge. Ali, “ekipa koja je sa 40 otišla u mirovinu, koja sjedi u birtijama i vice tesko se zivi, itd” glasa za HDZ. Ta ekipa primat će mirovinu još jako dugo i to predstavlja veliko opterećenje za proračun. Osim ako netko ne objavi potpunu listu branitelja pa napokon saznamo da li je branitelja bilo 300, 500 ili 800 tisuća.
Ekipa koja je dobila mirovine od crvenih je do sada pomrla ili je jako stara.
Nek sjaši krta da uzjaši murta.

quote=ivek123]
mise99: ” Znate govorite kao da imate milijarde, pa će vam porez biti u milijunima. Sve kapitalisti u hrvatskoj. ” Mozda, mozda. Ali bez obzira. Zbog cega da ja SVOJ novac dijelim okolo ekipi koja je sa 40 otisla u mirovinu, koja sjedi u birtijama i vice tesko se zivi, itd. samo zato jer crvenima trebaju glasovi????? Onda je i meni bolje da nista ne radim, lijepo odmaram i vicem kako je tesko te cekam da mi netko nesto da. Stari, to vrijeme je davno proslo. Mozda se i vrati ali vjerojatno nece dugo. [smiley1][smiley1]
[/quote]


Mislim da je ipak porez potrebno uvesti (mozda ne u slijedecih par godina), jer mi ipak ovdje zaradjujemo..kako bi to bilo da recimo nitko u Hrvatskoj ne placa porez?

Ja bi jako volio da ja ko firma ne placam porez. Uopce se ne bih bunio [smiley2]

Hrvatska burza u prošlosti

Nastankom moderne Europe uobičajila se praksa osnivanja burzi na kojima su se dogovarale cijene i vršile kupoprodaje preko uzoraka robe. Najstarija je burza osnovana u Amsterdamu 1602. godine. Prva burza Habsburške Monarhije osnovana je u Rijeci za razne vrste šećera, koje je prodavala riječka rafinerija od 1750. do 1803. Nakon toga uvriježilo se da jedna država ima samo jednu burzu, pa je u Beču takva osnovana 1771. Po podjeli Habsburške monarhije u austrijski i ugarski dio 1867. godine, osnovana je i burza u Budimpešti.

Hrvatske su zemlje bile podijeljene između austrijskog i ugarskog djela. No, Hrvatska i Slavonija imale su Hrvatsko-Ugarskom nagodbom određenu autonomiju, ali ne i na polju gospodarstva, trgovine i prometa, čime je upravljala vlada u Budimpešti. Želeći se što više osamostaliti, privrednici iz Hrvatske nastojali su osnovati i četvrti gospodarski odjel, pa su stvorili Savez industrijalaca i trgovaca Hrvatske i Slavonije u okviru Trgovačkog doma koji je 1907. pokrenuo i osnivanje Sekcije za robu i vrednote. Sekciju je otvorio Milivoj Crnadak 15. lipnja 1907. u zgradi Trgovačkog doma (na tom je mjestu danas zgrada hotela Dubrovnik). Na čelu sekcije nalazio se S. D. Aleksander i time je otvoreno tržište domaćih dionica tvornica i novčarskih kuća, koje velike burze u Beču i Budimpešti nisu htjele uzimati u promet. Time je stvoren regulator izvoza i uvoza robe. Burza je djelovala do 1911. godine, kada je njeno djelovanje zaustavila vladajuća hrvatsko-srpska koalicija koja je vidjela Hrvatsku i Slavoniju u okvirima nove južnoslavenske države sa centrom u Beogradu, a gdje se od 1. siječnja 1895. nalazila zasebna burza koja je pomagala širenju srpskog kapitala i na područje Hrvatske.

Zagrebačka sekcija Trgovačkog doma za robu i vrednote počela je ponovno potajno oživljavati tijekom 1917., kada su pod novim carem oživjeli i planovi za reorganizaciju Austro-Ugarske monarhije. No, u ratnim uvjetima i rekvizicijama ovo je poslovanje bilo ograničeno sve do 4. lipnja 1918., kada je rad Zagrebačke burze obnovljen. Ovaj način poslovanja ojačao je u vrijeme kratkotrajnog postojanja Države Slovenaca, Srba i Srba, kada je formirana i Hrvatska narodna banka. Sastavljen je odbor od najodličnijih predstavnika banaka, industrijalaca i trgovaca, koji je izradio Pravila i najnužnije burzovne propise, a vlada Narodnog vijeća Države SHS ih je odobrila već nakon nekoliko dana. Nakon ujedinjenja, njen rad je prekinut jer se radna dozvola vlade Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca iz Beograda dugo čekala. Zagrebačka burza je poslovala na temelju Pravila koje je odobrilo Narodno vijeće Države SHS sve do 11. rujna 1919., kada je važenje srpskog zakona o javnim burzama kraljevim ukazom br. 11322 od 11. rujna 1919. protegnulo i na Zagrebačku burzu.

Zagrebačka burza poslije Prvog svjetskog rata otvorena je zapravo 4. lipnja 1919. i to prvo njen efektni odjel. Robni odjel počeo je s radom 1. kolovoza 1919., a obranički burzovni sud tek od rujna 1919. Ova je burza bila podređena Ministarstvu trgovine i industrije imajući sva prava korporacije i samostalnog uređenja, a sa svrhom da olakšava i uređuje trgovački promet svakovrsne robe, vrijednosnih papira, mjenica, novca (deviza i valuta) i plemenitih kovina. Nadzor nad burzom imao je povjerenik postavljen od Ministarstva trgovine i industrije.

Burzom i njenom poslovima upravljalo je burzovno vijeće koje se sastojalo od 24 člana, a koje je birala glavna skupština burze na tri godine, s time da se svake godine birala trećina novih članova. Za posredovanje u burzovnim poslovima burzovna je uprava postavljala ovlaštene burzovne mešetare za koje je vrijedio poseban pravilnik. Službeno utvrđivanje tečajeva domaćih papira vršila je posebna komisija koju je postavljalo burzovno vijeće, dok je cirkulacija stranih vrijednosnih papira ovisila o odobrenju Ministarstva trgovine i industrije.

Zagrebačka burza za robu i vrednote surađivala je s beogradskom na taj način

Ja takođe imam firmu vec 11 godina i uredno placam poreze,zato mi je muka kad pomislim da bi mogao placat i na dionice.Pun mi je placanja,ne mogu vise,nemoj samo da mi se sad javi neki kako je vani jer je razlicito od zemlje do zemlje.Smjesan mi je ovaj Budd,stalno neki polu uvrijedljivi postovi bez argumenata.Normalno da je sve jedno ko ce pobjediti,dok dođe famozni porez ja se necu bavit dionicama,al ako crveni pobjede usporit ce burzu.Naslusao sam se gluposti……kak moramo uvest porez……….ma di to pise……….Mađarska nema porez,samo na dionice kupljene u inozemstvu,ima jos x primjera.U ponedeljak sam sjedio u Trstu sa jednim poznatim advokatom,inace drzi predavanja na fakultetima……..tema međunaroni odnosi………….JEDVA CEKAM DA UĐEMO U EU te da mogu iskoristiti blagodari velikog trzista,a odvest ce nas ili crveni ili plavi……svejedno,zar netko od vas misli da se politicari bore za vas ……ha ha ha,politicr nije radnik,trgovac,poslovni covjek…………..POLITICAR JE PARAZIT

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

stup svih poreza je pdv , sve ostalo je harač

mise99:

Znate govorite kao da imate milijarde, pa će vam porez biti u milijunima. Sve kapitalisti u hrvatskoj.

Mozda, mozda. Ali bez obzira. Zbog cega da ja SVOJ novac dijelim okolo ekipi koja je sa 40 otisla u mirovinu, koja sjedi u birtijama i vice tesko se zivi, itd. samo zato jer crvenima trebaju glasovi????? Onda je i meni bolje da nista ne radim, lijepo odmaram i vicem kako je tesko te cekam da mi netko nesto da. Stari, to vrijeme je davno proslo. Mozda se i vrati ali vjerojatno nece dugo. [smiley1][smiley1]


I u mojem kraju je tako-glavni glasači za sdp pijane lijenčine koje stalno proklinju državu, ali nedajbože da se sami pokušaju brinut za sebe, to bi ih jadne dokrajčilo+penzioneri kojima fali juga i tito

Dugoročno, svi smo mrtvi

PDV je O.K. ali bilo kakav porez na dionice uništava tržište vrijednosnih papira Hrvatske.

New Report

Close