Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo intelektualaca. Prvo Zoki:

“Na to je odmah reagirao predsjednik SDP-a Zoran Milanović, ističući da su takve tvrdnje besmislene. “Tržište je bilo prenapuhano zbog izjava HDZ-ovaca i njihove politike koja je sugerirala da se lako može obogatiti bez rada. Ozbiljni analitičari navode tri razloga – pad cijena nekretnina u Americi, kosovsku krizu i zadnje izvješće MMF-a”, dodao je.”

A onda Che Guevara:

Upitan aludira li na SDP, Sanader je to zanijekao, pa smo za komentar pitali predsjednika Stjepana Mesića. “Vjerojatno premijer nije mislio na mene. Ako je mislio na mene, apsolutno griješi jer onda ne poznaje ustavnu funkciju predsjednika”, istaknuo je hrvatski predsjednik. Mesić dodaje kako dionice padaju još od listopada, a u Sloveniji su dosegnule čak razinu iz 1992. “One se mogu umjetno napuhavati do određene granice, ali na kraju tržište ipak pokaže pravu vrijednost firme”, smatra predsjednik.

Meni se cini da su neki vec legalizirali ne samo lake nego i teske droge!

http://vijesti.hrt.hr/ShowArticles.aspx?ArticleId=36289

skype - ivek1234

Jooooj, kako je bahat:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/covjek-koji-je-volio-crvene-tepihe/365691.aspx

skype - ivek1234

Premješteno iz teme: [color=blue]Korekcija [/color]


U svakom slučaju mislim da vam je ovaj potez sa izlaskom prije ove korekcije bio pravi potez (Ičestitam) ali da bi ga kapitalizirali na pravi način mislim da bi već do petka trebali biti u dionicama.
Razmišljanja ?

Gle, ovime si apsolutno sve rekao. Ovdje je 50%-50% pa ti biraj ili trazi neku sredinu.

Medjutim, OPET PO MENI I OPET SPEKULIRAM, ako i dodje HDZ i trziste odleti prema gore u slijedeci ponedjeljak ili ga lovim u 10.00 ili propustam taj vlak ako mi se ucini da je otislo previsoko jer mi se cini da ce nakon tog moguceg snaznog odbijanca ipak doci do hladjenja trzista buduci su fondovi gospodari ovog trzista i njima ce ipak trebati razumniji ulaz u slijedecu godinu gdje ekipa mora zaraditi svoje bonuse.

Petak ce biti izuzetno zanimljiv. Imamo samo 4 sata trgovanja prije “Final Countdown”. Sigurno ce biti investitora koji su “sigurni” da ce dobiti HDZ pa ce ulaziti u dionice tako da je za petak jako puno toga otvorenog.

Ono sto sa sigurnosti mogu reci je da ja sigurno ne ulazim prije ponedjeljka a ovisno o rezultatu mozda niti tada. Cini mi se kao znatno manji gubitak kasni ulazak nego da uletim u skare eventualne crvene koalicije. Tu bi gubitak mogao biti znatno veci.

Ponavljam, moje misljenje, moja analiza i moj “gut feeling” i sigurno cu tako i odraditi. Treba uzeti u obzir da je mogucnost pogreske u ovom razmisljanju takodjer velika.

Osobno se najvise bojim Che-a koji je u ovoj kampanji trebao biti nepristran a zapravo manipulira i pravi se blesav. Ono sto mi se jako ne svidja je da mi se cini da su ovi izbori zapravo u njegovim rukama a ako je uistinu tako onda je pobjednik vec defakto odlucen.

Svi ste gledali televiziju, culi sto se prica, vidjeli sto se dogadja u regiji i svijetu i nitko, a ponajmanje ja, vam ne moze reci sto i kako u narednim danima.

Ako je ikada burza bila lutrija onda je to ovih dana.

skype - ivek1234

Gospodo koji drukate na dolje, vama više nego ikome su partneri zoki i ljubo (mnogo više nego ivo), jer ste vi na njima već višestruko zaradili, mnogo više nego u normalnim pravilima igre.

Zato, molim vas, ne plašite nove investitore.

Srdačan pozdrav

Hell is Empty and all the Devils are Here

Zoran Milanovic: “Njih ćemo oporezivati. Oni će morati platiti porez na svoju neobično visoku imovinu, pokretnu, nepokretnu, na svaki kvadrat, etažu.”

Jurcic: slika govori za sebe!

Znate govorite kao da imate milijarde, pa će vam porez biti u milijunima. Sve kapitalisti u hrvatskoj.

Kad je već izbor za dobar post meni je ovaj prva liga.


alan_poh: ” post je dobar…ali bi maknuo ono da burza ne pada zbog PKD, ok, nece se taj porez uvest jos godinama ali psiha ljudi je takva kakva je i na samu pomisao da sdp ce uvest taj porez, pa makar za koju godinu panika nastane i eto ti ga na….pa kako drukcije nazvati covjeka koji prodaje recimo jdpl danas po 620kn?? panika….i neznanje….pored svog PKD nikad to netko sa nekim znanjem nebi napravio….. ” Takvi koji vec danas drame oko poreza koji nece na snagu jos najmanje godinu i nesto najbolje je da se ubiju jer bolje se ubiti danas na nacin kako zelis nego da te mozda pojede morski pas na ljetovanju za koju godinu

Molim vas dajte nam definiciju dijaspore da znamo o čemu govorite. Što je dijaspora?


Gospodo nemojte osuđivati Niku Kovača, iako ne plaća porez državi to ne znaći da nevoli svoju državu, po vama bi imali pravo glasa svi oni koji plaćaju PDV, smiješno, a kada igra za repku onda je pravi hrvatina a to je dokazao i pokazao na terenu, sjetite se te dijaspore 90-tih, pa zar im nemožemo dati da glasaju. Tih glasova se boji otvoreno SDP jer znaju da na tom terenu nemaju šta dobiti Pozdrav

Kad Niko Kovač ne plaća porez u Hrvatskoj mora netko drugi. Država košta, naročito zadnje 4 godine.


Zovem se xxx, rođen sam, radim i placam sve poreze u Hrvatskoj. I kredite (stambene, nenamjenske…) također. I moj brat yyy također. Pokušavam radom, i ulaganjem sredstava od rada na koji sam platio sve poreze (ono malo sto mi je ostalo) postati nekakav srednji sloj i osigurati egzistenciju. I sad neki kažu, ma uzmimo mu i od toga ako zaradi… E baš zato… HDZ i dr. iVO


Jooooj, kako je bahat: http://www.index.hr/vijesti/clanak/covjek-koji-je-volio-crvene-tepihe/365691.aspx

Tebi su bolji bahati HDZ-ovci. Bolje 1 bahati SDP-ovac nego svi bahati HDZ-ovci. A možda ti i dojavljuju koja će dionica gore, a koja dole pa da još malo zaradite na onima koji nisu u HDZ. Korupcima u koju su upleli svakog HDZ-ovca je i glavni razlog ovog stanja u gospodarstvu, a indirektno i na burzi.

21.11.2007 13:46

Šuker: Burza je likvidna, interes za dionice postoji

Član Predsjedništva HDZ-a Ivan Šuker ocijenio je danas da nema mjesta euforiji, ali ni pesimizmu zbog stanja Zagrebačke burze, ističući da je burza likvidna, te da interes za dionice postoji.

“Mi u Hrvatskoj, kada iznosimo određene poglede i razmišljanja, moramo znati da nas promatraju prvo po funkciji, a onda po našem imenu i prezimenu”, rekao je Šuker na konferenciji za novinare, upozoravajući da na vrijednost dionica na burzi utječu i izjave političara. “Kada govorimo o istragama u pojedinim poduzećima, moramo znati da to utječe na vrijednost njihovih dionica”, dodao je.

Podsjetio je da je Crobex u posljednjih godinu dana pao 8,23 posto, a da su, primjerice, padovi na Ljubljanskoj burzi bili i do pet posto na dan.

“Redoviti promet na Zagrebačkoj burzi ovaj je mjesec bio 4,6, a lani ukupno 14 milijardi kuna. Je li u krizi burza, koja je u jednom mjesecu ostvarila gotovo 40 posto prošlogodišnjeg prometa?” upitao je Šuker.

Odbacio je ocjene predsjednika SDP-a Zorana Milanovića da su pad burze skrivili kriza hipotekarnih kredita na njujorškoj burzi, stanje na Kosovu i negativne ocjene MMF-a.

“Kriza hipotekarnih kredita traje više od godinu dana, a Crobex je za to vrijeme rastao, jednako kao i za financijske krize u Srbiji prije nekoliko mjeseci. Iz MMF-a, pak, nije bilo nikakvih negativnih ocjena i nitko nije spominjao financijsku krizu”, ustvrdio je Šuker.

Usprotivio se SDP-ovim najavama promjena u raspodjeli poreza na dohodak.

“Jedan dan licitiraju s regionalizacijom, a drugi dan govore o promjeni poreza na dohodak, koji čini 40 posto prihoda jedinica lokalne samouprave. HDZ je, s druge strane, povećao poreznu disciplinu i prihode od PDV-a, zadiranjem u sivu ekonomiju”, rekao je Šuker, naglasivši da takav trend HDZ namjerava nastaviti, te da mu je cilj svođenje proračunskog deficita na nulu i smanjivanje udjela javnoga duga u BDP-u na 37 posto do 2010.

“HDZ je prvi put uveo i jedinstven proračunski žiroračun i praksu da se proračunski prihodi, koji u tom trenutku nisu potrebni, tijekom vikenda oroče, kako bi se u ponedjeljak dobila kamata, što je prije tri godine bilo nezamislivo”, dodao je.

Komentirajući najavu Zorana Milanovića da će SDP već u petak objaviti izvore financiranja i troškove svoje kampanje, Šuker je rekao da će to učiniti i HDZ, možda još večeras ili sutra.

Podsjetio je da je Zakon o financiranju stranaka donijela upravo HDZ-ova vlada, te da je HDZ iz državnog proračuna dobio 20 milijuna kuna, te da će u okviru tog novca biti i troškovi stranačke kampanje.

“SDP je, pak, iz proračuna dobio nešto više od 11, a namjerava potrošiti 16,8 milijuna, što znači da će oni imati problem kako objasniti pet milijuna kuna razlike”, ustvrdio je Šuker.

Direktor HDZ-ove kampanje Ratko Maček dodao je, pak, da je HDZ uštedio i dio novca povučenog iz ranijih proračuna iz kojih je, na temelju broja zastupničkih mandata, za funkcioniranje stranke dobivao također po 20 milijuna kuna.

(Hina)

Šalovi su u trendu. Ili to netko nekog kopira?


Hehehe.. gle kontrareklamu [smiley2] http://www.index.hr/vijesti/clanak/sdp-uzvraca-udarac-je-li-vam-draza-jadranka-ili-niko/365392.aspx


Kad Niko Kovač ne plaća porez u Hrvatskoj mora netko drugi. Država košta, naročito zadnje 4 godine. trotter: ” Zovem se xxx, rođen sam, radim i placam sve poreze u Hrvatskoj. I kredite (stambene, nenamjenske…) također. I moj brat yyy također. Pokušavam radom, i ulaganjem sredstava od rada na koji sam platio sve poreze (ono malo sto mi je ostalo) postati nekakav srednji sloj i osigurati egzistenciju. I sad neki kažu, ma uzmimo mu i od toga ako zaradi… E baš zato… HDZ i dr. iVO ”

Već bi davno bio srednji sloj da nisi glasao za HDZ

New Report

Close