Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

spot je super!!!

inače tema je: Utjecaj politike i predizborne kampanje na tržište kapitala u RH
politik aima velik utjecaj HDZ sa svojom politiki plaši i tjera strane investitore, a šuker sa svojim nastupom izaziva smjeh stranaca… pogotovo sa svojim komentarima gospodarstva,

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

Politika i burza

ili

Politika i tržište kapitala

sada kada vidim kuda ide tržište a izbori na pragu, sve je sigurnije da će drivo izgubiti izbore i sada neki kapitaliziraju dobit plašeći se poreza. neće ga biti još godinu dvije polako.[smiley1]

dan je pametniji od noći

http://www.washingtontimes.com/article/20071118/COMMENTARY/111180010

Tuče se svim oružjem:

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=40a83118-4115-438a-b506-5d3caf747eac&readcomment=1&open=sec#comment

19.11.2007 14:50

HDZ postavio SDP-ov izborni program na svoju web stranicu

HDZ je na svoju internetsku stranicu danas stavio SDP-ov izborni program, a član Predsjedništva HDZ-a Gordan Jandroković na konferenciji je za novinare objasnio da je njegovu stranku na taj potez navela “SDP-ova kampanja u kojoj se birače navodi da ignoriraju programe i ljude koji bi ih trebali ostvariti”.
“Taktika SDP-a je dosad neviđena i nevjerojatna. Ovo je prvi put da stranka koja pretendira preuzeti vlast ne spominje ni programe ni kandidata za premijera”, rekao je Jandroković, optužujući SDP da je ukidanje prava glasa dijaspori jedini program koji nudi u kampanji.

Ocijenio je da je riječ o “ciničnoj kampanji, utemeljenoj na predrasudama”, te naglasio da će “izbori, kao i uvijek do sada, biti odlučeni u Hrvatskoj”.

Nevjerojatnom smatra i “činjenicu da je iz SDP-ove kampanje u posljednje vrijeme izbrisan premijerski kandidat Ljubo Jurčić”.

“SDP smatra da je Jurčić dobar za vođenje zemlje, ali da nije kadar svoj program objasniti građanima, a SDP tim, kako kampanja odmiče, sve stavlja na čovjeka za kojeg uopće ne znamo što će raditi u idućem mandatu””, ustvrdio je Jandroković.

Kazao je i kako se nada da iz SDP-a zbog objavljivanja programa na HDZ-ovim stranicama neće stići nova tužba, nakon one zbog HDZ-ovih tvrdnji da suparnička stranka želi uvesti porez na štednju.

U HDZ-u su novinarima pustili isječak iz HTV-ove emisije “Otvoreno”, u kojoj je Jurčić objašnjavao razloge uvođenja poreza na kamatu od štednje, a HDZ-ova izborna kandidatkinja Martina Dalić još je jednom naglasila da se stranka oštro protivi tom porezu jer je, kaže, štednja jedina zdrava osnova za povećanje investicija.

Gordan Jandroković

Dalić je odbacila tvrdnje da brojka od 129 tisuća otvorenih radnih mjesta, kojima se hvali HDZ, ne može biti točna, s obzirom na niži gospodarski rast u mandatu na izmaku.

Kazala je kako takve ocjene iznose oni koji se nikad nisu bavili ekonomskom analizom, navodeći da je prosječan gospodarski rast pet posto u protekle četiri godine generiralo poduzetništvo, dok su državne investicije ostale na otprilike istoj razini, između pet i šest posto BDP-a.

“Nema mjesta čuđenju, zaposlenost dolazi od ekonomske politike usmjerene na poduzetništvo koje generira radna mjesta”, poručila je Dalić kritičarima, ističući da će HDZ-ova politika zadržati taj smjer i u idućem razdoblju.

SDP-u je spočitnula da prvu godinu mandata namjerava potrošiti na analizu stanja, na temelju kojih će planirati ekonomske i fiskalne mjere.

“HDZ-u to vrijeme ne treba jer su naše mjere već definirane u programu stranke i mi znamo kakva nam je fiskalna, industrijska i regionalna politika”, naglasila je Dalić.

Dodala je da HDZ biračima nudi jasan i precizan program, “za razliku od SDP-ova skupa slogana i praznih deklaracija”.

(Hina)

znači ipak je stvar u porezima
tko će kolko lupiti harač i na kraju će se tu odlučivati
umjesto da se narod opameti i kaže da smanje poreze i trošarine koji su upropastili život
al ne sad je igra tko će platiti
jadna zemlja i jadni ljudi

Postanite Eu-robovi

Koje priče mi pušimo-lupi porez,ne lupi porez. Ionako nem se sve radi iza leđa. Ako baš hoćete: recite mi koja je to vlast bila dobra za narod??? Plaćam pivu ak argumentirano odgovorite!

http://whycroatia.blogspot.com/

Cijeli paradoks izbora je u tome da izabiremo koga ćemo plaćati i obogatiti slijedeće 4 godine. Ko da biramo u koji ćemo trgovački centar otić i ostavit novce. I onda uvijek nakon kupnje gledamo kolko smo love potrošili

http://whycroatia.blogspot.com/


Koje priče mi pušimo-lupi porez,ne lupi porez. Ionako nem se sve radi iza leđa. Ako baš hoćete: recite mi koja je to vlast bila dobra za narod??? Plaćam pivu ak argumentirano odgovorite!

Od ponudjenih na ovim izborima NITI JEDNA. Biljezim se za pivu [smiley2]


Koje priče mi pušimo-lupi porez,ne lupi porez. Ionako nem se sve radi iza leđa. Ako baš hoćete: recite mi koja je to vlast bila dobra za narod??? Plaćam pivu ak argumentirano odgovorite!

Austrougarska[smiley1] Može isto pivo

...ladies and gentlemen....AC/DC


blow: ” Koje priče mi pušimo-lupi porez,ne lupi porez. Ionako nem se sve radi iza leđa. Ako baš hoćete: recite mi koja je to vlast bila dobra za narod??? Plaćam pivu ak argumentirano odgovorite! ” Od ponudjenih na ovim izborima NITI JEDNA. Biljezim se za pivu [smiley2]

[smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

New Report

Close