Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stranci i domaci koji imaju natprosjecna primanja.

Ne znam sto si ti gledao i sto je tebi dobro al po užem i širem centru Zagreba se takvi dobro uređenI stanovi iznajmljuju 500-900 eura/mj.

Ove godine opet imam dobit 150kn i ponovo maltretiranje oko prijavljivanja i popunjavanja. Dali postoji neka dionica gdje bi na brzaka mogao napraviti mali minus pa da se rijesim ovoga?

ha, ha, dal ima koja dionica

biraj kolega – švedski stol je široko prostrt

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

RIZ npr..


Stranci i domaci koji imaju natprosjecna primanja.

Ne znam sto si ti gledao i sto je tebi dobro al po užem i širem centru Zagreba se takvi dobro uređenI stanovi iznajmljuju 500-900 eura/mj.

A taj tko da toliko za najam stana od 55 kvadrata je onda bu.ala… pa nek je i stranac,, onda kupis stan i nakon sta promjenis posao nakon X godina prodas i zaradis na njemu i tih 500-900 eura ti jos extra ostane… za najam turistima OK, ako je super lokacija i stan sređen, moze se tu fino okrenuti i puno dana popuniti,,, ali si onda full u tome i ti vremenski, i oko toga,

Ako to netko i renta za toliko onda je to preljevanje love i pranje, ili im firme placaju bas te stanove, a ti stanovi su od ekipe koje imaju prste u pekmezu pa da legaliziraju prihode


Ove godine opet imam dobit 150kn i ponovo maltretiranje oko prijavljivanja i popunjavanja. Dali postoji neka dionica gdje bi na brzaka mogao napraviti mali minus pa da se rijesim ovoga?

Bilo koja dionica gdje je spread 10%, ima ih hrpa. Samo kupite parsto kuna po asku i prodate po bidu. Ali nisam siguran je li kasno, gleda li se dan prodaje ili T+2 i koji je T+2 od 27.12, 31.12 (iako burza ne radi) ili 2.1…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Poštovanje,
Je li ima tu koji pravnik na forumu?
Zanima me kad nastupa zastara, ako se ne plati porez na kapitalnu dobit!
Hvala!

Poštovanje,
Je li ima tu koji pravnik na forumu?
Zanima me kad nastupa zastara, ako se ne plati porez na kapitalnu dobit!
Hvala!

Moze li se od pozicije koja je u stecaju zavrsila knjiziti kao porezni gubitak u ovoj godini?
Na brokeru stoji 100% minus!


Poštovanje,
Je li ima tu koji pravnik na forumu?
Zanima me kad nastupa zastara, ako se ne plati porez na kapitalnu dobit!
Hvala!

6 godina od kad je zastara počela teći.


Moze li se od pozicije koja je u stecaju zavrsila knjiziti kao porezni gubitak u ovoj godini?
Na brokeru stoji 100% minus!

Samo ako je stečena ove godine i prodana ove godine za razliku cijene stjecanja i otuđenja odnosno prodaje. To sto je ona nula, ako gubitak nije realiziran i ako ne postoji dobit, koja je također realizirana sa stajališta poreznog obveznika nije relevantno. Naime, porezni gubitak nije moguće prenijeti na sljedeću godinu. Niti je moguće porez na kapitalnu dobit kombinirati sa drugim vrstama porezne obveze i međusobno ih prebijati.

Ja sam laik za ova pitanja, ali otprilike tako “porezna logika” funkcionira iako je uglavnom ista potpuno – nelogična.

kako prijaviti porez ako imam i ZB Invest i PBZ Invest i ZSE gdje sam trgujem ? 😁😊😀

New Report

Close