Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://hita.hr/files/materijalPKD2018_Final.pdf

Tko još nije uplatio neka si pogleda, meni je bilo od velike pomoći. Danas sam prijavio porez na dohodak te sam pitao cure koje rade na tome da li dobivaju kakvo rješenje od SKDD-a ili imaju li na neki drugi način uvid u dobit ostvarenu na trgovanju dionicama. Sve tri su me pogledale kao da sam pao s Marsa, rekle su da uopće ne komuniciraju s SKDD-om po tom pitanju. Ostaje upitno da li je to praksa samo u tom područnom uredu Porezne uprave ili je ipak raširenija pojava.

nemaju oni blage veze , ja sam jednom bio kod njih jer nisam upisao šifru prebivališta , oni samo ukucavju JOPPD obrazac ako ga dobiju, ali su velike kazne ako se ne pdnese JOPDD i to za fizičke osobe od 2.000 – 20.000 kuna





A SKDD?
Da li oni šalju poreznoj?

podnijeti joppd obrazc obveza je poreznog obveznka dakle tebe ili mene

skdd nista ne podnosi, brokeri takoder – —–samo im jos to treba da dzabe podnose porezne prijave za tre osobe

od svih poreza ovaj je najidiotskiji – ja bih odmah potpisao d audare kn na svaku transakciju, samo d ane moram za 100 kn potrošiti 2 dana i žvaca za obračunati uplatiti i predati jopp dobrzaca

od ovog poreza dtzava nema nista jer sve pojedu pratec trsokvi i papirilogija

ali, kad moze miljardi za uljanik, kad moze dug od 1000 kn na glavnicu od 10, zasto en bi moglo i ovo
[/quote]

da, ali u biti porezna i ne zna jeste li nešto zaradili ili ne , ali su velike kazne , pa se ne isplati reskirati za malo novca
[/quote]

ne porezna ne zna ali može lako saznati jer burzovni promet je dandanas tako lako provjeriti da t moze svaka beeba – posalju oib svi brokerima i zatraže izlsit prometa itd

ovaj porez je stupidan jer nikome nista ne donosi – drzavni donese 30 milja kuna, od toga 10 mlajode na obradu tog poreza

a usput ubie mogucih 100 milja zarade kroz bolju burzu, bolje i trnasparentije tvrtke, bolje rinose za mirovince, vecu potrosnju itd itd

ali velm, ako kuscevic oze ukrasti referendum i ako pokojni odvjetnici mogu zivjeti od tude muke i sirotnijske suze -sto ne bi drzava mogla povlaciti stupidne poteze i maltretirati svoje gradane
[/quote]

može se dobiti na OIB , ali se prvo mora znati tko je ostavrio kap. dobit na dionicama , a kako će znati ako mu broker ne pošalje podatke ili SKDD, može ukucavati 4,5 mil OBI_a svih građana RH

Ja jos nisam dobio uplatnicu od porezne, a izgleda neki jesu!?






A SKDD?
Da li oni šalju poreznoj?

podnijeti joppd obrazc obveza je poreznog obveznka dakle tebe ili mene

skdd nista ne podnosi, brokeri takoder – —–samo im jos to treba da dzabe podnose porezne prijave za tre osobe

od svih poreza ovaj je najidiotskiji – ja bih odmah potpisao d audare kn na svaku transakciju, samo d ane moram za 100 kn potrošiti 2 dana i žvaca za obračunati uplatiti i predati jopp dobrzaca

od ovog poreza dtzava nema nista jer sve pojedu pratec trsokvi i papirilogija

ali, kad moze miljardi za uljanik, kad moze dug od 1000 kn na glavnicu od 10, zasto en bi moglo i ovo
[/quote]

da, ali u biti porezna i ne zna jeste li nešto zaradili ili ne , ali su velike kazne , pa se ne isplati reskirati za malo novca
[/quote]

ne porezna ne zna ali može lako saznati jer burzovni promet je dandanas tako lako provjeriti da t moze svaka beeba – posalju oib svi brokerima i zatraže izlsit prometa itd

ovaj porez je stupidan jer nikome nista ne donosi – drzavni donese 30 milja kuna, od toga 10 mlajode na obradu tog poreza

a usput ubie mogucih 100 milja zarade kroz bolju burzu, bolje i trnasparentije tvrtke, bolje rinose za mirovince, vecu potrosnju itd itd

ali velm, ako kuscevic oze ukrasti referendum i ako pokojni odvjetnici mogu zivjeti od tude muke i sirotnijske suze -sto ne bi drzava mogla povlaciti stupidne poteze i maltretirati svoje gradane
[/quote]

može se dobiti na OIB , ali se prvo mora znati tko je ostavrio kap. dobit na dionicama , a kako će znati ako mu broker ne pošalje podatke ili SKDD, može ukucavati 4,5 mil OBI_a svih građana RH
[/quote]

razmišljajte malo logički – poreznici u pravilu ne provjerajaju dok ne anstupi neka anomalija ili dode mig odozgor da nekome treba neki cirkus radi nekih poena

i oni onda od brokera sakupe oibove i idu provjerti recim psoto toga. a ko ej urdu, tu stanu

ako nijeu redu, onda krenu dalje. i onda gospodina ivu ivica koji je sotao duzan 100 kn oderu globom od 0pedest tisuca kuna

a ivo ivic mora raditi cijelu godnu da bi zaradio pedeset milja

velim,burzovni prmet i porezna osnvica s naslova kapitalne dobiti je najgore, ama bas najgre mjesto za pokusati usicariti nesto. sve je vidljivo, sve provjerljivo u 3 klika

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pitajte vaseg financijskog direktora/racunovodju/knjig servis koliko su im dodatnog posla natovarili sa uvodjenjem e-porezne,aplikacija kad su rokovi šteka vjerovatno zbog zagusenog servera, istina ne moras vise hodat od jedne do druge porezne ispostave da ti lupe pečat zbog te aplikacije ali zato gomilu posla i sitnica sta su oni radili sad su prevalili na poduzetnike iskreno ne vidim da sam dobio nesto vise vremena zbog tih inovacija jer su je izbirokratizirali nemoguce. Ne ovo nije samo moj dojam vec dojam vise mojih kolega. Imate i drugih foruma i grupa gdje se bolje vide iskustva korisnika.

Juka, 19.02.2019. u 18:30

nemaju oni blage veze
oni samo ukucavju
ali su velike kazne
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Mislim da se može predati JOPDD obrazac i ako imate gubitak, zamolite da vam obračunaju porez za buduće poslovanje, tako da idućih godina mirno spavate jer ste uplatili odmah i sad.

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

A za dionice kupljene prije 2016 god,nisam siguran ali mislim da isto se može platiti porez za iduće četiri god.pa nakon četiri godine se ništa ne plača jer ste unaprijed odlučili riješiti tu stavku.

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!


Mislim da se može predati JOPDD obrazac i ako imate gubitak, zamolite da vam obračunaju porez za buduće poslovanje, tako da idućih godina mirno spavate jer ste uplatili odmah i sad.

to ne može , gubitak se može odbiti samo u godini kada je napravljen, ne može se prenositi u drugu godinu


Ja jos nisam dobio uplatnicu od porezne, a izgleda neki jesu!?

za plaćanje kapitalne dobiti od prodaje dionica morate sami napisati uplatnicu , platiti porez i predati ispunjen JOPPD_obarazc, poreznoj upravi


Ja jos nisam dobio uplatnicu od porezne, a izgleda neki jesu!?

– nisam ni ja još dobila tu uplatnicu.
– siguno se tu radi o aljkavom radu uhljeba te neki dobiju a neki ne dobiju te uplatnice.

– I love this game.
Pozdrav !



Ja jos nisam dobio uplatnicu od porezne, a izgleda neki jesu!?

– nisam ni ja još dobila tu uplatnicu.
– siguno se tu radi o aljkavom radu uhljeba te neki dobiju a neki ne dobiju te uplatnice.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

za plaćanje kapitalne dobiti od prodaje dionica morate sami napisati uplatnicu , platiti porez i predati ispunjen JOPPD_obarazc, poreznoj upravi, do 28.02

Pozdrav

zna li netko kako se tretriraju dionice agrokora u kontekstu obracuna poreza na kapitalnu dobit?
npr. imao neke dionice agrokora u vrijeme kad su blokirane. u 2018 ostvario kapitalnu dobit sa osnova nekih drugih dionica. da li tu dobit mogu umanjiti za gubitak koji sam imao po agrokorovim dionicama?

hvala

New Report

Close