Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2017 god sam ima kapitalni gubitak i nisam ništa popunjava…ove godine namjervam prodat neke dionice kojima istjece 2 godine i nisu više oporezive i to isto neću popunjavat….tako mi većina kaže..pa šta bude..

irdeto:taj neoporezivi primitak ankon isteka 2 godine brokeri automatski šalju poreznoj


2017 god sam ima kapitalni gubitak i nisam ništa popunjava…ove godine namjervam prodat neke dionice kojima istjece 2 godine i nisu više oporezive i to isto neću popunjavat….tako mi većina kaže..pa šta bude..

mora se podnijeti JOPPD kao neoporezive , ako su kupljene poslije 2106

oavko:

irdeto, 18.02.2019. u 20:08
trebate ovaj neoporezivi primitak iskazati na obrascu JOPPD, dionice nabavljene poslije 01.01.2016 a prodane 2 godine poslije, Na stranici A Obrasca JOPPD popunjavate iznos neoporezivog primitka u retku VII, a na stranici B slijedeća polja: 2, 4, 5, sa šifrom 02 u polju 15.1, te iznos u polju 15.2 i 16.2. Polje 16.1 može biti sa oznakom 1 (tekući račun) ili 2 (žiro račun). Ostala polja su 0 ili 0,00..


irdeto:taj neoporezivi primitak ankon isteka 2 godine brokeri automatski šalju poreznoj

brokeri ne šalju poreznoj ništa, bar mi je moj rekao tako

A SKDD?
Da li oni šalju poreznoj?

Imam 3 brokerska racuna na 3 imena. Na sva tri sam nesto trgovao. Na jednom sam greskom prodao dionicu vise i ostvario dobit od 150kn. To sam prijavio u poreznoj.
Djelatnici porezne nemaju pojma sta s tim i kako s tim. Salju vas kod knjigovođe itd. Uglavnom popunio sam obrazac i platio 21kn poreza i prireza. Na ostala 2 racuna nisam nista prijavljivao jer imam dionice duze od 2 god. Sve vidljivo u SKDD-u, pa koga zanima neka gleda.


Imam 3 brokerska racuna na 3 imena. Na sva tri sam nesto trgovao. Na jednom sam greskom prodao dionicu vise i ostvario dobit od 150kn. To sam prijavio u poreznoj.
Djelatnici porezne nemaju pojma sta s tim i kako s tim. Salju vas kod knjigovođe itd. Uglavnom popunio sam obrazac i platio 21kn poreza i prireza. Na ostala 2 racuna nisam nista prijavljivao jer imam dionice duze od 2 god. Sve vidljivo u SKDD-u, pa koga zanima neka gleda.

je to je istia čak i ako ne platite ništa oniu ne znaju dali ste nešto zaradili ili ne , jer im brokeri ne šalju godišnji izvještaj , tek ako kod brokera dođe kontrola kod brokera , pa ako porezna provjei tebe dali si platio porez , tek onda znaju , a ovo duže od 2 godine bi trebao prijaviti na JOPPD kao neoprezavnu dobit , ako su kupljene poslije 2016

ovo je od porezne uprave što je netko satvio ovdje prošle godine:

irdeto, 19.02.2019. u 13:56
trebate ovaj neoporezivi primitak iskazati na obrascu JOPPD, dionice nabavljene poslije 01.01.2016 a prodane 2 godine poslije, Na stranici A Obrasca JOPPD popunjavate iznos neoporezivog primitka u retku VII, a na stranici B slijedeća polja: 2, 4, 5, sa šifrom 02 u polju 15.1, te iznos u polju 15.2 i 16.2. Polje 16.1 može biti sa oznakom 1 (tekući račun) ili 2 (žiro račun). Ostala polja su 0 ili 0,00..


A SKDD?
Da li oni šalju poreznoj?

ne zanm,
ali to nije relevantno zato što tamo na piše kolika je brokreska naknada što ulazi u trošak , ja sam tražio izlisatnje od SKDD pa zato znam, pišu samo cijene sa burze, kupovna i prodajna

a i evo link na poreznu uparvu gdje možete postaviti pitanje u vezi poreza
https://www.porezna-uprava.hr/kontakti/Stranice/Pi%C5%A1ite-nam.aspx


A SKDD?
Da li oni šalju poreznoj?

podnijeti joppd obrazc obveza je poreznog obveznka dakle tebe ili mene

skdd nista ne podnosi, brokeri takoder – —–samo im jos to treba da dzabe podnose porezne prijave za tre osobe

od svih poreza ovaj je najidiotskiji – ja bih odmah potpisao d audare kn na svaku transakciju, samo d ane moram za 100 kn potrošiti 2 dana i žvaca za obračunati uplatiti i predati jopp dobrzaca

od ovog poreza dtzava nema nista jer sve pojedu pratec trsokvi i papirilogija

ali, kad moze miljardi za uljanik, kad moze dug od 1000 kn na glavnicu od 10, zasto en bi moglo i ovo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



A SKDD?
Da li oni šalju poreznoj?

podnijeti joppd obrazc obveza je poreznog obveznka dakle tebe ili mene

skdd nista ne podnosi, brokeri takoder – —–samo im jos to treba da dzabe podnose porezne prijave za tre osobe

od svih poreza ovaj je najidiotskiji – ja bih odmah potpisao d audare kn na svaku transakciju, samo d ane moram za 100 kn potrošiti 2 dana i žvaca za obračunati uplatiti i predati jopp dobrzaca

od ovog poreza dtzava nema nista jer sve pojedu pratec trsokvi i papirilogija

ali, kad moze miljardi za uljanik, kad moze dug od 1000 kn na glavnicu od 10, zasto en bi moglo i ovo
[/quote]

da, ali u biti porezna i ne zna jeste li nešto zaradili ili ne , ali su velike kazne , pa se ne isplati reskirati za malo novca




A SKDD?
Da li oni šalju poreznoj?

podnijeti joppd obrazc obveza je poreznog obveznka dakle tebe ili mene

skdd nista ne podnosi, brokeri takoder – —–samo im jos to treba da dzabe podnose porezne prijave za tre osobe

od svih poreza ovaj je najidiotskiji – ja bih odmah potpisao d audare kn na svaku transakciju, samo d ane moram za 100 kn potrošiti 2 dana i žvaca za obračunati uplatiti i predati jopp dobrzaca

od ovog poreza dtzava nema nista jer sve pojedu pratec trsokvi i papirilogija

ali, kad moze miljardi za uljanik, kad moze dug od 1000 kn na glavnicu od 10, zasto en bi moglo i ovo
[/quote]

da, ali u biti porezna i ne zna jeste li nešto zaradili ili ne , ali su velike kazne , pa se ne isplati reskirati za malo novca
[/quote]

ne porezna ne zna ali može lako saznati jer burzovni promet je dandanas tako lako provjeriti da t moze svaka beeba – posalju oib svi brokerima i zatraže izlsit prometa itd

ovaj porez je stupidan jer nikome nista ne donosi – drzavni donese 30 milja kuna, od toga 10 mlajode na obradu tog poreza

a usput ubie mogucih 100 milja zarade kroz bolju burzu, bolje i trnasparentije tvrtke, bolje rinose za mirovince, vecu potrosnju itd itd

ali velm, ako kuscevic oze ukrasti referendum i ako pokojni odvjetnici mogu zivjeti od tude muke i sirotnijske suze -sto ne bi drzava mogla povlaciti stupidne poteze i maltretirati svoje gradane

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://hita.hr/files/materijalPKD2018_Final.pdf

Tko još nije uplatio neka si pogleda, meni je bilo od velike pomoći. Danas sam prijavio porez na dohodak te sam pitao cure koje rade na tome da li dobivaju kakvo rješenje od SKDD-a ili imaju li na neki drugi način uvid u dobit ostvarenu na trgovanju dionicama. Sve tri su me pogledale kao da sam pao s Marsa, rekle su da uopće ne komuniciraju s SKDD-om po tom pitanju. Ostaje upitno da li je to praksa samo u tom područnom uredu Porezne uprave ili je ipak raširenija pojava.

New Report

Close