Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel dovbio tko od svog brokera primjer uplatnice za 2018

ne joppd, tos mosvi dobili, nego baš primjer uplatnice. tu bismo mogli onda očitati sve podatke tza plaćanje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kod oznake izvješča u obrascu joppd
18 ti je broj godine
365 redni broj dana u godini
Nikakva nova klasifikacija



18 je iz godine. A 365 je zadnji dan godine 2018. 2016 je bila prestupna pa je 366. Ali treba provjeriti.

ili prestupna ili nova klasifikacija poreza jer velim – to je sad konačni dohodak, nema ciše povrata s te osnove
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


postupi najbolje pješke – joppd obrazac dobiven od svog brokera jednostavno prepiši stavku po stavku u e obrazac. svakia stavka ima svoj redni broj zar ne, golema većina stavki je prazna, treba samo dobro paziti da one noseče stavker budu uredno popunjene

Hvala na odgovoru! Samo što ja nisam dobio od brokera ništa, jer je egleska brokerska kuća u pitanju. Koje su to vodeće stavke da znam obratiti pažnju na njih? I kaj ide pod “Vrsta izvješća”?


Može se predati JOPPD, uplatnica nije bitna jer automatski povezuju uplate ako upišete dobar poziv na broj koliko sam shvatio, ali ne može se predati nikakav file sa izračunom kako ste došli do poreza, u JOPPD-u piše samo kapitalni dobitak i porez i prirez na njega…

Da. I ja vidim samo to jedno polje. Zar je moguće da samo to treba ispuniti i ništa više?

P.S. Što se tiče tog datuma, za zadnji dan 2018. mi daje ovo: http://prntscr.com/mdhe3g Jeste sigurni da ide zadnji dan 2018. a ne npr. današnji dan kad radim prijavu?

Treba vam ici 19029 ako uplacujete na danasnji dan.

Danas stiglo u postanski sanducic: “obavijest o dostavi poreznog akta”

Da li je netko drugi nesto slično dobivao ovih dana ?

Ja sam racunao…..ako nije stiglo do jeseni prosle godine (za 2016.g.), vise niti neće……


Danas stiglo u postanski sanducic: "obavijest o dostavi poreznog akta"

Da li je netko drugi nesto slično dobivao ovih dana ?

Ja sam racunao…..ako nije stiglo do jeseni prosle godine (za 2016.g.), vise niti neće……

nerazumijem o cemu jetu rijec — porezni obveznik tj vi ili ja ili xy mora do kraja sijecnja predati joppd opbrazac, izlist brokera i dokaz uplate

porezna ne salje nista – ona samo zaprima

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ukidanje poreza na KD zapravo više nema smisla jer dobit na ovoj burzi sve više počinje biti kao jeti: navodno je moguće da postoji, ali nitko nema dokaza o tome.
Ako netko nešto sitno slučajno ipak zaradi na godišnjoj razini, taj će ponosno, u pratnji limene glazbe, otići u poreznu i to uz bliceve aparata platiti, a onda će dati intervju za sve medije u HR i objasniti kako se to čudo dogodilo.

Ignore: KressoM, delux


Ukidanje poreza na KD zapravo više nema smisla jer dobit na ovoj burzi sve više počinje biti kao jeti: navodno je moguće da postoji, ali nitko nema dokaza o tome.
Ako netko nešto sitno slučajno ipak zaradi na godišnjoj razini, taj će ponosno, u pratnji limene glazbe, otići u poreznu i to uz bliceve aparata platiti, a onda će dati intervju za sve medije u HR i objasniti kako se to čudo dogodilo.

porezje sulud jer ne donosi ništa a uništava mnogo

stotine ljudi podnosi joppd obrasce za 100 kn poreza i službenici to obraduju – to je takav gubitak vremna

ako se drzava bas ne zeli odreci toga, neka uvede posebnu dazbinu od 1 ili 2 kn na svaku transakciju i bog teveselio

imali bi veci prihpod, a trosak nikakv – brokeri naplate novac, sebi uzmu proviziju, a tu kn ili dvije uplate u drzavni proracun. save to ide auomatski, sve to ide svaki mjesec oi svi zadovoljni

zar je tako tesko u ovoj drzavi donijeti neki propis ili zakon koji ce uciiti zivot gradana normalnijim. platit cemo sve, ali nemojte nas ubijati paragrafima i birokratijama

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Danas stiglo u postanski sanducic: "obavijest o dostavi poreznog akta"

Da li je netko drugi nesto slično dobivao ovih dana ?

Ja sam racunao…..ako nije stiglo do jeseni prosle godine (za 2016.g.), vise niti neće……

nerazumijem o cemu jetu rijec — porezni obveznik tj vi ili ja ili xy mora do kraja sijecnja predati joppd opbrazac, izlist brokera i dokaz uplate

porezna ne salje nista – ona samo zaprima
[/quote]

Riješena misterija…….srećom, nista vezano uz burzu, nego rješenje o plaćanju zdravstvenog za ovu godinu (sam si plaćam).

Umjesto složenog JOPPD obrasca prijava poreza na kapitalnu dobit – putem interneta


https://www.kapitalnadobit.hr/

danas dobio od zabe izračun dobiti i poreza , registrirao se kao i prošle godine na ovom sajtu ..platio 40 kuna i u roku 5 minuta skinuo JOPPD , uplatnicu obračun i račun za ovih 40 kuna ..
To sve isto prošle godine napravio tak …odnio onim moronima u siget soba 120 ili 122 mislim , uzeli oni ..i posle obavjestili da je u redu …

naravno da je bila dobit u 2018 ….pa zato smo tu kaj ne ….

Prosle godine imao 2 transakcije. Jedna je prodaja HUPZa (steceno 2011/12.g.) Adrisu, a druga je preko
brokera, isto prodaja dionice stecene prije 2016.g.
Jel moram predavati JOPPD obrazac?

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


Prosle godine imao 2 transakcije. Jedna je prodaja HUPZa (steceno 2011/12.g.) Adrisu, a druga je preko
brokera, isto prodaja dionice stecene prije 2016.g.
Jel moram predavati JOPPD obrazac?

Koliko znam ne plaća se PKD na dionice stečene prije 1.1.2016.,
tako da ne treba predavati JOPPD obrazac

New Report

Close