Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav,

Da li je Todexašima ove godine uracunat njihov gubitak. U jesen planiram realizirat dobitke i izac iz svega što imam, pa me zanima jesu gubitci iz Todexa uknjizeni ove godine ?

Ili treba cekat sljedecu ? Pitanje je naravno radi poreza na kapitalnu dobit.

Kad budes izlazio silno ces uzdrmati trziste s tih svojih NULA drugih dionica, barem sudeci prema topicima koje posjecujes. Todex, todex, todex, nastavite niz:-).

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Koji gubitak ako jos uvijek posjedujes dionice?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Koji gubitak ako jos uvijek posjedujes dionice?

Koje gluposti pricas, nulovali su ih, a ja ih ne mogu prodati. Kad se realizira gubitak ?
Odnosno hocu umanjit gubitke od dobitaka da smanjim porez. S kojom godinom to mogu ?

Vjerojatno sa godinom kada se službeno likvidiraju, a to će biti tko zna kada, i od tada će odavno proći dvije godine od nabave. A prije toga bi trebalo biti moguće ako se dionice “prodaju” nekome (ženi, djeci, roditeljima, (ne)prijateljima) za neku simboličnu cijenu i tako realizira gubitak.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ali ako ih je nagodba nulovala, a ista je izglasana, i potvrđena od suda, po meni ja to mogu iskoristiti ove godine.

Jesi ti jos uvijek u vlasnistvu tih, kako kazes, nulovanih dionica? Ako jesi, nisi ostvario gubitak u smislu poreza na kapitalnu dobit. A ako mislis da pricam gluspoti, slobodno prijavis porez po svom nahodenju.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Par pitanja o porezu na kapitalnu dobit napravljenoj preko inozemnih brokera.[/b]
[/b]
1. Ako je kapitalna dobit napravljena preko inozemog brokera u eurima, po kojem tečaju je preračunavam u kune? U zakonu piše “po srednjem tečaju HNB-a na dan isplate”, ali ovdje isplata još nije napravljena.[/b]
[/b]
2. Može li se sve odraditi preko ePorezne ili se mora ići fizički?[/b]
[/b]
3. Nakon prijave odmah plaćam porez u roku 7 dana? Nije kao za porez za dohodak gdje se čekalo praktički do ljeta da stigne uplatnica?[/b]

Svake godine po par puta iznova želim skrenuti pozornost na veliku nepravednost našeg Zakona o porezu na kapitalnu dobit pa ću to učinit i na kraju ove godine!

Naime zbog nemogućnosti prenošenja gubitka u sljedeću godinu mi zapravo plaćamo porez na ostvareni GUBITAK!
Npr. 2016. smo ostvarili plus od 100.000 kn.
2017. zbog Todexa izgubimo svih tih 100.000 kn. Nikom ništa, državu to ne zanima.
2018. izgubimo npr. još 100.000 kn i sad smo u 3 god.ukupno u minusu 100.000 kn.
Ako 2019. uspijemo povratiti tih 100.000 kn gubitka, sad ćemo opet platiti 12% poreza na tih 100.000 iako smo realno tek na nuli u 4 godine?!
Dakle u 4 godine zaradili 0 kn, a platili 24.000 kn poreza + prirez!?
Koliki je to postotak poreza, ima li takav matematičar da to izračuna?!
Sramotno i nepravedno do kraja!
Hitno treba mijenjati navedeni Zakon jer se država bogati na tuđem gubitku!!

Moraš pisati nadležnim institucijama i agitirati preko (nedržavnih) medija prema javnosti, ovdje na forumu ti to baš nema nekog značaja. Zapitaj se, a kad je država bila, pogotovo naša, pravedna prema građanima?

Dakle, organizirana umrežena ekipa iz vrha vlasti je instrumnetalizirajući sustav opljačkala koncern Agrokor, pod krinkom njegovog spašavanja. I to im prolazi (zasad) potpuno nekažnjeno. I sad ti očekuješ, nakon što je sinoć mrtav hladan ministar financija u večernjim vijestima na državnoj televiziji izjavio, da su za Uljanik već protestirana i naplaćena jamstva veća od 2,7 milijardi kuna (što je kako je sam priznao vrijednost pelješkog mosta ili aviona koji su sad u “žiži” javnosti) i da će se vjerojatno još toga naplatiti, da će on povući pravedan potez? Pogledaj na imovinskoj kartici koliko on ima dionica i ako ima, čega i pitaj ga što misli o tržištu kapitala i ulaganju u RH?

https://www.sukobinteresa.hr/hr/imovinske-kartice/imovinsko-stanje-duznosnika-zdravko-maric


Moraš pisati nadležnim institucijama i agitirati preko (nedržavnih) medija prema javnosti, ovdje na forumu ti to baš nema nekog značaja. Zapitaj se, a kad je država bila, pogotovo naša, pravedna prema građanima?

Dakle, organizirana umrežena ekipa iz vrha vlasti je instrumnetalizirajući sustav opljačkala koncern Agrokor, pod krinkom njegovog spašavanja. I to im prolazi (zasad) potpuno nekažnjeno. I sad ti očekuješ, nakon što je sinoć mrtav hladan ministar financija u večernjim vijestima na državnoj televiziji izjavio, da su za Uljanik već protestirana i naplaćena jamstva veća od 2,7 milijardi kuna (što je kako je sam priznao vrijednost pelješkog mosta ili aviona koji su sad u "žiži" javnosti) i da će se vjerojatno još toga naplatiti, da će on povući pravedan potez? Pogledaj na imovinskoj kartici koliko on ima dionica i ako ima, čega i pitaj ga što misli o tržištu kapitala i ulaganju u RH?

https://www.sukobinteresa.hr/hr/imovinske-kartice/imovinsko-stanje-duznosnika-zdravko-maric

I na ovo sve bi bilo dobro dodati, kada je Plenković došao tamo vidjet oko tih brodogradilišta na ljeto kada su krenuli problemi … rekao je otprilike “nećemo sada tražiti krivca ovdje”…ukrali su brdo love..najbogatiji ljudi Primorsko goranske su kooperanti brodogradlišta. Tu nema kaznene odgovoronosti a u Agrokoru ima. Bilo bi zanimljivo vidjet po kojem to kriteriju


Svake godine po par puta iznova želim skrenuti pozornost na veliku nepravednost našeg Zakona o porezu na kapitalnu dobit pa ću to učinit i na kraju ove godine!

Naime zbog nemogućnosti prenošenja gubitka u sljedeću godinu mi zapravo plaćamo porez na ostvareni GUBITAK!
Npr. 2016. smo ostvarili plus od 100.000 kn.
2017. zbog Todexa izgubimo svih tih 100.000 kn. Nikom ništa, državu to ne zanima.
2018. izgubimo npr. još 100.000 kn i sad smo u 3 god.ukupno u minusu 100.000 kn.
Ako 2019. uspijemo povratiti tih 100.000 kn gubitka, sad ćemo opet platiti 12% poreza na tih 100.000 iako smo realno tek na nuli u 4 godine?!
Dakle u 4 godine zaradili 0 kn, a platili 24.000 kn poreza + prirez!?
Koliki je to postotak poreza, ima li takav matematičar da to izračuna?!
Sramotno i nepravedno do kraja!
Hitno treba mijenjati navedeni Zakon jer se država bogati na tuđem gubitku!!

Sve to stoji, ali s HDZ-om vladom koja je izrazito antikapitalistička, skoro pa ljevičarska, pozitivne pomake ne treba od njih očekivati, nego i dalje demagogiju tipa -smanjenje PDV-a na pelene, uloške i zavoje….

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close