Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S obzirom da imam 7000 transakcija prošle godine naravno da nisam nikakve pdf-ove predavao, nek si ih sami nađu. I kad smo kod transakcija, ovi izračuni od naših brokera…jel tu provizija uračunata uopće? To jest da li je ušla u obračun uopće… da li je konačna dobit konačna ili još moram odbiti provizije 0,6%

ne znam kako da uopće objasnim… zemljo kleta

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ma isprintaj im 7000 stranica i donesi im na šalter. Možda te oslobode plaćanja 😀

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

PoAskuBidu

uhhhh puno transakcija 🙁
ja sam izracunao dobit od trgovanja, gubitak od trgovanja, provizije,
od dobiti oduzeo gubitak i provizije i na dobivenu cifru dodao porez i prirez,
cure u poreznoj su rekle da je to ok ,cak mi i uplatnicu ispisala da ne moram ja 🙂

tak sam i prosle godine, jos mi nista nije doslo da nije dobro ili da moram jos platit, hmmm mozda sam u pretplati pa oni mudro sute ?

Kolega Havi pogledaj na e – poreznoj ako imaš tu opciju, ja je imam i u preplati sam za isti onaj iznos kojeg sam uplatio prošle godine na ime ostvarene dobiti.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Nije ti sparen obrazac onda. Ili si platio bez modela i poziva na broj joppd, ili si upisao krivi model i poziv na broj.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

vjerojatno nisu proknjizili rjesenja o obvezi placanja .
Dal je netko uopce dobio rjesenje nekakvo kaj smo prosle godine platili porez ? ja nisam

Hvala društvo.
Odustao sam za sada od elektroničkog potpisivanja i slanja preko ePorezne, ali sam JOPPD popunio, provjerio ispravnost u sustavu, uplatio i odnio osobno.
Jedino što je porezna poslala nekoliko mailova da je provjera bila neuspješna, a na kraju da je obrazac ipak ispravan.

Juka dobro sam ispunio sve što si naveo… može biti da to ima veze s time što sam nezaposlen ili jer sam odjavljen iz Hrvatske pa ne moram plaćati ne znam… u svakom slučaju kontaktirao sam ih pismom kojeg su zaprimili pa sad čekam njihov odgovor.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@PoAskuBidu
Meni je Hita izračunala tako da ju u kupovne i prodajne cijene uračunala provizije, dakle oni su uračunali proviziju u gubitke, ali samo one kupnje/prodaje koje su oporezive (od kupnje prošlo manje od 2 godine). Zadovoljan sam s izračunom, iako je u minusu (djavo nosi Todomor), ali budući da imam 200tinjak transakcija godišnje još držim svoju evidenciju da pred kraj godine znam gdje sam otprilike pa da možda realiziram neki dobitak/gubitak radi optimiranja poreza.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ok hvala Xdado. Znači uračunato je.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

– jedna brokerska kuća mi šalje uznemirujuće poruke o nekakvom porezu kao da je sada neki krajni rok.
– nisam pravnica pa me zanima imaju li oni pravo mene uznemiravati s unemirujućim porukama toga tipa ???

– I love this game.
Pozdrav !

Danas uplatio 11 263,00 kn poreza, ja zadovoljan, volio bih da za godinu dana platim 100000,00 kn… *Neka se drugi raduju* – citat Oliver Dragojević…

New Report

Close