Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I ja isto drugi put.
Nisam dovoljno kapitalizirao gubitaka.
Ali ajde, bar ću ih imati za ovu godinu…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

irdeto, 23.02.2018. u 13:54
Onda ti vjerojatno nisu povezali uplatu i obrazac pa si moguće u preplati. Posjeti referenta i pitaj ga imaš li obveza prema PU odnosno jesi li u preplati. Ako jesi neka ti upare uplatu s obrascem ponovno. Moraš dobiti mailom potvrdu da je s uplatom odnosno transakcijom sve u redu.

irdeto, 23.02.2018. u 13:54

zahvaljujem na odgovru,
da to je, u predpalti sam zato što mi dionice i novac stoje na skrbničkom računu u inozemstvu, kod KBC securities u Belgiji, prema pravilnku nisam ni trebao platiti dok novac ne dođe u Hr, ali radi se o malom iznosu , tako da mi je svejedno, trebam slijedeći mjesec ponovo dobiti dividendu , jer je oni daju kvartalno, neći ni podnositi više JOPPD obrazac ni palćati porez , dok mi ne dođe u Hr na OIB,


A ako ne uplatim na vrijeme? Što onda čine, hapse?

Vjerojatno lupaju neku novčanu kaznu.


A ako ne uplatim na vrijeme? Što onda čine, hapse?

brokeri ne šalju nikome onaj FIFO obrazac , tako de država i ne zna koja vam je dobit, iako SKDD ima podatke, ali ne u FIFO obliku ,


fing i ostali
Kako i gdje mogu doći do digitalnog certifikata za elektronički potpis za predaju JOPPD obrazca preko ePorezne?

Zaba i mozda jos koja banka imaju te tokene. Ili na finu. E-porezna pa jos treba usb stick sa tokenom, veliki napredak, nema sta. Ja sam na kraju ispunio jopdd sa e-porezne samo da ne izgubim vid na ona sitna slova na b listu 😉

Nasao link:

https://e-porezna.porezna-uprava.hr/Pages/KakoPostatiKorisnik.aspx

Ima i sa novim osobnim iskaznicama neka kombinacija

Imam racune kod 3 brokera, nema sanse da uspijem pohvatati sve transakcije koje sam napravio prosle godine. Sto bi se dogodilo kad bih uplatio poreznoj onako odokativno 10k kuna na ime dobiti? Bi li onda oni se racunali i vratili mi preplaceno?

Broker šalje oporezive i neoporezive transakcije poreznoj. Dogodilo bi ti se da će oni utvrditi koja je tvoja porezna obveza, pa ako nisi dovoljno uplatio za taj iznos će te teretiti i ako ne platiš u zakonom utvrdjenim rokovima, naplatiti ti zatezne kamate.

Ne možeš uplatiti, a da ne podneseš i JOPDD obrazac i on se mora upariti nakon plaćanja. Koje on provjere i prolazi li bilo kakve provjere proje toga, ja to ne znam. Ako obrazac nije uredno popunjen i uplata se ne zatvori u skladu s njime, valjda ćeš morati uplaćivati razlike dok ne pogodiš točan iznos.

Ne znam koja je razlika izmedju jednog ili tri brokera. Svaki neka ti dostavi promet tvojim računom. Oni obicno imaju softver koji razvrstava oporezive od neoporezivih transakcija i to se sve da izračunati bez većih problema.



fing i ostali
Kako i gdje mogu doći do digitalnog certifikata za elektronički potpis za predaju JOPPD obrazca preko ePorezne?

Zaba i mozda jos koja banka imaju te tokene. Ili na finu. E-porezna pa jos treba usb stick sa tokenom, veliki napredak, nema sta. Ja sam na kraju ispunio jopdd sa e-porezne samo da ne izgubim vid na ona sitna slova na b listu 😉

Nasao link:

https://e-porezna.porezna-uprava.hr/Pages/KakoPostatiKorisnik.aspx

Ima i sa novim osobnim iskaznicama neka kombinacija
[/quote]

možeš potpisat s Fininim osobnim certifikatom ili novom osobnom iskaznicom s osobnim certifikatom …token nije dovoljan za potpis, neke banke izdavaju certifikate u ime Fine (nisam siguran da li imaju baš svoje)

ali mislim da niti jedan ne stigne biti izdan do kraja mjeseca, osobna sigurno

a možeš se prijavit bilo kako i popuniti JOPPD, sustav provjeri, isprintaš i odneseš osobno u Poreznu


Broker šalje oporezive i neoporezive transakcije poreznoj. Dogodilo bi ti se da će oni utvrditi koja je tvoja porezna obveza, pa ako nisi dovoljno uplatio za taj iznos će te teretiti i ako ne platiš u zakonom utvrdjenim rokovima, naplatiti ti zatezne kamate.

Ne možeš uplatiti, a da ne podneseš i JOPDD obrazac i on se mora upariti nakon plaćanja. Koje on provjere i prolazi li bilo kakve provjere proje toga, ja to ne znam. Ako obrazac nije uredno popunjen i uplata se ne zatvori u skladu s njime, valjda ćeš morati uplaćivati razlike dok ne pogodiš točan iznos.

Ne znam koja je razlika izmedju jednog ili tri brokera. Svaki neka ti dostavi promet tvojim računom. Oni obicno imaju softver koji razvrstava oporezive od neoporezivih transakcija i to se sve da izračunati bez većih problema.

ne šalju brokeri nikome izvještaje , ja sam pitao svog,

I tko ondasve te naše JOPPD uopće pregledava?? Prošle godine sam uplatio iznos eno još uvijek stoji da sam u preplati pa tko je ovdje lud, dođe mi da ne platim ništa majkemi.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Popunio sam obrazac (Excel), predao pdf-ove iz Agrama i fondovskih kuća te predao.
Platio soma eurića poreza i poslali su mi mail da je sve ok.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.



Broker šalje oporezive i neoporezive transakcije poreznoj. Dogodilo bi ti se da će oni utvrditi koja je tvoja porezna obveza, pa ako nisi dovoljno uplatio za taj iznos će te teretiti i ako ne platiš u zakonom utvrdjenim rokovima, naplatiti ti zatezne kamate.

Ne možeš uplatiti, a da ne podneseš i JOPDD obrazac i on se mora upariti nakon plaćanja. Koje on provjere i prolazi li bilo kakve provjere proje toga, ja to ne znam. Ako obrazac nije uredno popunjen i uplata se ne zatvori u skladu s njime, valjda ćeš morati uplaćivati razlike dok ne pogodiš točan iznos.

Ne znam koja je razlika izmedju jednog ili tri brokera. Svaki neka ti dostavi promet tvojim računom. Oni obicno imaju softver koji razvrstava oporezive od neoporezivih transakcija i to se sve da izračunati bez većih problema.

ne šalju brokeri nikome izvještaje , ja sam pitao svog,
[/quote]

Šalju, na zahtjev. I eventualno kao naplatnu uslugu. Meni je moj bio poslao. Ako ne šalju onda moraš sam izračunati obvezu i uplatiti porez i eventualno prirez.

New Report

Close