Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

irdeto:onda kako tuumačiš upit INA koji je dobio odgovor od porezne da dionice prije 01.01 2016 kupjljene i kad se prodaju noporezive su i ne popounja se joppd?…ako to vrije za dionice prije 2016 onda bi tribali bit da ako danas kupim dionucu i pridam je za 2 godine ista situacija?

koliko ja znam pbz brokeri šalju neoporezivi dobitke poreznoj


irdeto:onda kako tuumačiš upit INA koji je dobio odgovor od porezne da dionice prije 01.01 2016 kupjljene i kad se prodaju noporezive su i ne popounja se joppd?…ako to vrije za dionice prije 2016 onda bi tribali bit da ako danas kupim dionucu i pridam je za 2 godine ista situacija?

one nabavljene prije 2016 ne treba , ali ja sam napisao nabavljene poslije 2016, niste dobro pročitali moj komentar, a prodane poslije 2 godine treba podnijeti JOPPD kao neoporezive i to nije moje mišljenje već sam pitao poreznu upravu, imaju na svojoj stranici tu opciju, pozdrav!



stvarj je jednostavna:ono što nakon 2 godine postaje noporezivo to brokeri šalju poreznoj i mi ne trebamo…ako je nešto prodano prije 2 godine i ako je tokom cijele godine veći dobitak ofd gubitka dužni smo popounit joppd i plati poerz….ako smo prodali dionice prije 2 godine i ako ukupno godišnje je gubitak nismo dužni ništa ispunjavat…

ako neko misli drugačije nek me ispravi…

poslije dvije godine, ako su dionice kupljene poslije 01.01.2016 , mora se prijaviti kao neoporezivo u JOPPD obrascu i još nešto ne šalju brokeri nikome izvješće već ga mi moramo predati kada predajemo JOPPD obrazac
[/quote]

to je mišljenje porezne uprave ;), a oni su poznati po tome koliko misle.

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

irdeto:ok..hvala…po nekoj logici san razmišlja da i one kupljene poslije 2016 a prodane nakon 2 god isto vrijedi kao i za one kupljene prije 2016 pošto su i jedne i druge neoporezive da ne treba joppd..ali eto čini se da za one poslije 2016 treba…

samo šta ja mislim da taj neoporezivi prodaja šalju brokeri…

sljedeće god kad prodam dionice koje su kupljene iza 2016 a prošle su 2 god neoporezive onda ću vidit na joppd dali mi to šalje pbz broker ..ako bude popunjen od pbz ok..ako ne popunim sam…



Bez obzira na činjenicu neoporezivosti porezni obveznik treba Poreznoj upravi predati JOPPD obrazac ako je imao prodaju dionica koje su stečene prije 01.01.2016. godine.

Dan namire tj. dan primitka se smatra dan otuđenja financijske imovine (prodaja).

Ako umanjenje kapitalnih dobitaka za ostvarene kapitalne gubitke rezultira kapitalnim gubitkom ne postoji obveza izvješćivanja putem Obrasca JOPPD.

Odgovori porezne uprave na moja pitanja.

ovo je meni odgovorila porezna uprava neki dan:

ina2, 31.01.2018. u 18:44

JOPPD – Ne.
Ako je fin. imovina stečena prije 01.01.2016., ne iskazuje pod oznakom 02 neoporezivih primitaka. Ali ako je fin. imovina stečena nakon 01.01.2016., a npr. otuđena je nakon proteka dvije godine, ide pod 02.

isto piše i u RRIF 12/2017 str. 5 i 6
[/quote]
Ne, to ne piše na str.7., RRIF-a, na kojoj je obrađen navedeni primjer. To što ste vidjeli pod 02., odnosi se na darivanje dionica između srodnika.
Možete li staviti odgovor Porezne na Forum?




Bez obzira na činjenicu neoporezivosti porezni obveznik treba Poreznoj upravi predati JOPPD obrazac ako je imao prodaju dionica koje su stečene prije 01.01.2016. godine.

Dan namire tj. dan primitka se smatra dan otuđenja financijske imovine (prodaja).

Ako umanjenje kapitalnih dobitaka za ostvarene kapitalne gubitke rezultira kapitalnim gubitkom ne postoji obveza izvješćivanja putem Obrasca JOPPD.

Odgovori porezne uprave na moja pitanja.

ovo je meni odgovorila porezna uprava neki dan:

irdeto, 31.01.2018. u 20:20

JOPPD – Ne, ako je fin. imovina stečena prije 01.01.2016., ne iskazuje pod oznakom 02 neoporezivih primitaka. Ali ako je fin. imovina stečena nakon 01.01.2016., a npr. otuđena je nakon proteka dvije godine, ide pod 02.

isto piše i u RRIF 12/2017 str. 5 i 6

Ne, to ne piše na str.7., RRIF-a, na kojoj je obrađen navedeni primjer. To što ste vidjeli pod 02., odnosi se na darivanje dionica između srodnika.
Možete li staviti odgovor Porezne na Forum?
[/quote]
evo još jednom odgovor porezne uprave , ovo 02 mislim da ide pod 15.1 JOPPD

irdeto, 31.01.2018. u 20:20
JOPPD – Ne.
Ako je fin. imovina stečena prije 01.01.2016., ne iskazuje pod oznakom 02 neoporezivih primitaka. Ali ako je fin. imovina stečena nakon 01.01.2016., a npr. otuđena je nakon proteka dvije godine, ide pod 02.

irdeto, 31.01.2018. u 20:20





Bez obzira na činjenicu neoporezivosti porezni obveznik treba Poreznoj upravi predati JOPPD obrazac ako je imao prodaju dionica koje su stečene prije 01.01.2016. godine.

Dan namire tj. dan primitka se smatra dan otuđenja financijske imovine (prodaja).

Ako umanjenje kapitalnih dobitaka za ostvarene kapitalne gubitke rezultira kapitalnim gubitkom ne postoji obveza izvješćivanja putem Obrasca JOPPD.

Odgovori porezne uprave na moja pitanja.

ovo je meni odgovorila porezna uprava neki dan:

ina2, 31.01.2018. u 20:43

JOPPD – Ne, ako je fin. imovina stečena prije 01.01.2016., ne iskazuje pod oznakom 02 neoporezivih primitaka. Ali ako je fin. imovina stečena nakon 01.01.2016., a npr. otuđena je nakon proteka dvije godine, ide pod 02.

isto piše i u RRIF 12/2017 str. 5 i 6

Ne, to ne piše na str.7., RRIF-a, na kojoj je obrađen navedeni primjer. To što ste vidjeli pod 02., odnosi se na darivanje dionica između srodnika.
Možete li staviti odgovor Porezne na Forum?
[/quote]
evo još jednom odgovor porezne uprave , ovo 02 mislim da ide pod 15.1 JOPPD

ina2, 31.01.2018. u 20:43
JOPPD – Ne.
Ako je fin. imovina stečena prije 01.01.2016., ne iskazuje pod oznakom 02 neoporezivih primitaka. Ali ako je fin. imovina stečena nakon 01.01.2016., a npr. otuđena je nakon proteka dvije godine, ide pod 02.

ina2, 31.01.2018. u 20:43

[/quote]
Oni nisu normalni. Ako im nije potreban podatak o vrijednosti prodane neoporezive imovine stečene prije 1.1.2016., što će im podatak o prodaji, isto tako neoporezive imovine, dionica prodanih po isteku roka od dvije godine od datuma nabavke. Ovo posljednje bit će aktualno tek u veljači 2019., a dotle će njima već sjesti u glavu, da je to budalaština. Za 2016. su tako tražili da se u JOPPD stavljaju i vrijednosti od prodaja “starih” dionica, pa su u 2017., od toga odustali. Tako će i od ovoga. Treba njima vremena, 2 – 3 godine, da sami sebi objasne odredbe Zakona.

za dionice od prije 2016. to bi bila retrogradna primjena zakona. to vam je protuustavno

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima


za dionice od prije 2016. to bi bila retrogradna primjena zakona. to vam je protuustavno

Nije Porezna tražila plaćanje poreza za dionice prije 2016., samo su tražili, za 2016., da se navedeni promet iskaže u JOPPD obrascu. Ne vidim što je tu protuustavno. Protuustavno bi bilo oporezivanje unatrag, od donošenja Zakona. Nekad je to pokušao Linić, za oporezivanje dividendi.

New Report

Close