Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

u privitku na strani 3.




Rok je kraj veljače. Najbolje vam je kontaktirati brokera, meni su moji već poslali (PBZ Inv.) pregled dobitaka/gubitaka.

Sam ću popuniti onaj JOPPD obrazac kao i prošle godine (valjda se nije ništa mijenjalo) i uplatiti. Uglavnom ima još vremena…


Izmjena je u "Vrsti izvješća", strana A, nije 8 nego 11, ništa se ne popunjava za prodane dionice, kupljene prije 1.1.2016., a ostalo, koliko sam letimično pogledao, je isto.
[/quote]

Od kud informacija da je vrsta izvjesca 11?
[/quote]

“11” se piše kada fizička osoba i/ili finacijski posrednik u ime i za račun poreznog obveznika podnosi izvješće o dohotku ostvarenom po osnovi kapitalnih dobitaka
RRIF 12/2017 str.3

vrsta izvješća je 1, jer se prvi put predaje. to je onako sjećanju.. jasam to predao davno 🙂

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

inače kad sam popunjavao taj zanimljivi dokument (kojeg imaju dvije različite dostupne verzije), sam se pitao koji je to cirkus u poreznoj..

ja sam imao nešto dobiti i to je sve, a mogu zamisliti kako je onima koji popunjavaju ove ostale rubrike..

provjerio 10 puta, a onda dobijem obavijest da sam krivo popunio

na što sam morao odgovoriti da je sve dobro popunjeno 🙂

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

i ovo bi moglo zatrebati:
https://www.sejda.com/pdf-editor

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima





Rok je kraj veljače. Najbolje vam je kontaktirati brokera, meni su moji već poslali (PBZ Inv.) pregled dobitaka/gubitaka.

Sam ću popuniti onaj JOPPD obrazac kao i prošle godine (valjda se nije ništa mijenjalo) i uplatiti. Uglavnom ima još vremena…


Izmjena je u "Vrsti izvješća", strana A, nije 8 nego 11, ništa se ne popunjava za prodane dionice, kupljene prije 1.1.2016., a ostalo, koliko sam letimično pogledao, je isto.
[/quote]

Od kud informacija da je vrsta izvjesca 11?
[/quote]

"11" se piše kada fizička osoba i/ili finacijski posrednik u ime i za račun poreznog obveznika podnosi izvješće o dohotku ostvarenom po osnovi kapitalnih dobitaka
RRIF 12/2017 str.3

[/quote]
Isto su objavili i Agram brokeri. Uđite u rubriku “Porez”, zatim na “dokument”, pa onda na stranicu A
JOPPD obrasca. Ne razumijem potrebu ljudi na forumu, koji nisu upoznati s izmjenama, da se javljaju, komentiraju i tako stvaraju zabunu. A i inače 80% komentara, na forumu, su najobičnije besmislice, o bilo kojoj temi da se radi.

Što je polje „vrsta izvješća“ na stranici A Obrasca JOPPD?

Vrstom izvješća se određuje da li se radi o prvom (izvornom) izvješću koje može biti samo jedno ili se radi o ispravku ili o dopuni izvornog izvješća.
Oznaka 1 – prvo (izvorno izvješće); Obrazac JOPPD sa oznakom 1 može se podnijeti samo jedanput i više se ne može ponavljati a za eventualne ispravke/dopune obrasca koji je prošao formalne, matematičke i logičke kontrole koriste se oznake 2 odnosno 3 .
Oznaka 2 – za ispravak već podnesenog izvješća.
Oznaka 3 – kada se dopunjuje izvorno izvješće.

http://www.porezna-uprava.hr/obrazac_joppd/Stranice/Opis-obrasca-JOPPD-i-pravila-popunjavanja.aspx#3

evo pa njima objasnite 🙂

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

dakle, tko je u pravu? porezna uprava ili…

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

inače, brokeri imaju još jednu greškicu u svojem oglednom joppd-u, ali sam zaboravio koju..

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

a životna pouka glasi, ispeci pa reci 🙂

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

Hihihihi, porezi vas muce!

inače, osjećao sam neko perverzno zadovoljstvo kada sam popunjavao joppd i platio porez.. jel još nekome tako?

radi se o težem slučaju kleptomanije u kombinaciji sa niskom inteligencijom. primjetljivi su i kompleksi niže vrijednosti u ophođenju sa inozemnim hoštaplerima

New Report

Close